Sibel Atasoy kimdir sorusuna cevap bulmak!

Komik olacak ama dün gece uyumadan önce tüm hayatım gözümün önünde resmî geçit yaptı, bir hayli uzun sürdü doğal olarak (yaş kemale ermiş ben tam yedi ayrı hayat yaşamışım) neyse öleceğim galiba diyerek zorla akışı durdurdum ve huzurla uyudum.
Gel gör ki bugün yine uyandım, ölmemişim, ya da çoklu dünyalar kuramında olduğu gibi bi başka hayatta uyandım, bilmiyorum işte.

Öğleden sonra oldu pek değişen bi şey yok sanki!

Biyografim de şöyle bildiğim kadarıyla:

İstanbul’da doğdu, ortaöğretim ve üniversite yıllarında Anadolu’nun pek çok yerinde bulundu. Çukurova Üniversitesi mezunu olan Atasoy, uzun yıllar büyük şirket ve holdinglerde üst yönetimde görev yaptı. Sonra aniden kariyerini bıraktı ve Fethiye’de bir adada yaşamaya gitti. 

Ölüdeniz’de tam Babadağı’nın eteğinde yap işlet devret bir otel yaptı beş yıl İngilizlerle çalıştığı dönemde derin bir dönüşüm yaşadı. 

Yedi yılın sonunda, ilk kitabı Sırıtkan Kırmızı Ay‘ı orada yazdı. 2000 yılında İstanbul’a döndükten sonra eğitmenlik ve danışmanlık işlerinin yanısıra, bir film şirketinin genel koordinatörlüğünü yaptı. Neredeyse bir fenomene dönüşen “7 Numara” dizisi anılardan silinmedi. Bu arada fantastik ve gerilim dalında yeni yazarları desteklemek üzere kurulan Xasiork Ölümsüz Öyküler Kulübü’nün oluşumunda kurucu ortaklık yaptı. Gençlerin hayal dünyasını öğrenmemize vesile olacak pek çok toplantı, yarışmanın yanı sıra onların öykü ve romanlarını yayımlayan ilk girişimci oldu.

İlk kitabı Sırıtkan Kırmızı Ay (1999) ile Türkiye’nin ilk bilimkurgu-fantastik kadın yazarı ünvânı aldı. Bunu sırasıyla Venüs Bağlantısı (2002)yayımlandı. “Bir Kadını Öldürmek (2004), Sır Mısır, 2008 , YENİ’den Doğanlara” 2012 , Laniakea (2015) kitapları izledi. Yazarın Altın kalem ödülü bulunmaktadır. 

Sentez konusunda oldukça başarılı olan Atasoy’un psikoloji, felsefe, kuantum fiziği, kadim uygarlıklar, Anadalu bilgeliği, Şamanlık ve rüyalar ile ilgili araştırma, çalışma ve eğitimleri uzun yıllar boyunca sürdü

2011 yılında resim çalışmalarına başlayan Atasoy’un çok sayıda yağlı boya, akrilik ve suluboya tablosu bulunuyor. İnstagram ve YouTube kanalından venusyenart hesaplarından takip edilebilir, satın alınabilir. Ayrıca felsefi, psikolojik ve Holistik konularda kuramları ve paylaşımları da bulunan yazar/ressam Atasoy’un websitesi sibelatasoy.com içinde üçbin makale ve öykü bulunmaktadır. Halen İstanbul’da Sri isimli kedisiyle yaşıyor ve bir oğlu var.

Hala beni duyan varsa bir boy versin lütfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir