Sibel Atasoy Kimdir

25 Ekim 2008

İstanbul’da doğdu, ortaöğretim ve üniversite yıllarında Anadolu’nun pek çok yerinde bulundu. Uzun süre büyük şirketlerde üst yönetimde görev yaptı. Sonra aniden kariyerini bıraktı ve Fethiye’de bir adada yaşamaya gitti. Yedi yılın sonunda, ilk kitabı Sırıtkan Kırmızı Ay‘ı orada yazdı. 2000 yılında İstanbul’a döndükten sonra eğitmenlik ve danışmanlık işlerinin yanısıra, bir film şirketinin genel koordinatörlüğünü yaptı. Neredeyse bir fenomene dönüşen “7 Numara” dizisi bu güzel takım çalışmasının bir ürünüydü. Bu arada fantastik ve gerilim dalında yeni yazarları desteklemek üzere kurulan Xasiork Ölümsüz Öyküler Kulübü’nün oluşumunda kurucu ortaklık yaptı. Gençlerin hayal dünyasını öğrenmemize vesile olacak pek çok toplantı, yarışmanın yanı sıra onların öykü ve romanlarını yayımlayan ilk girişimci oldu.

2002 yılında ikinci kitabı Venüs Bağlantısı yayımlandı. Üçüncü kitabı “Bir Kadını Öldürmek” Altın Kitaplar Yayımevinden Haziran 2005 de çıkan yazarın, çok sayıda deneme yazısı, felsefi şiirler ve öyküleri var. Sonraki kitabı Sır Mısır, 2008 Mart ayında yine Altın Kitaplar yayımevi tarafından okuyucuya sunulmuştur.

Rüya konusunda son onbeş yıldır çalışmalar yapan Atasoy, pek çok kişinin rüya görüşmecisi olmasına katkıda bulundu.

Ayrıca, evrenin oluşumuna ilişkin bir kuram geliştirdi, OYUN kuramı olarak adlandırılan bu çalışmaya Bir kadını Öldürmek kitabı içinde geniş ölçüde yer verilmiştir.

Sonraki kitabı “YENİ’den Doğanlara” Nisan 2012 tarihinde okuyucuyla buluşan Atasoy, şu sıralar bir yandan İntegral bakış ve holistik evrenle ilgili çalışmalara (BAK) devam ederken diğer yandan,  Yaşam Tasarımı Danışmanı olarak gerçekliğimize yeni deneyimler katabilmeyi umduğu heyecanlı bir ekip çalışması sürdürüyor.

On yılı aşkın Toltec bilgeliği etkinliklerine Hawaai Şamanlığı konusunda yaptığı çalışmaları ekleyen Atasoy bir süredir Urban Shaman Atölyeleri yapıyor. Fantezi-Bilimkurgu dalındaki Anayurt Lemurya üçlemesinin ilk kitabı olan Laniakea romanı Mayısın ilk haftasında okuyucuyla buluşan yazar, halen İstanbul’da yaşıyor ve bir oğlu var.

***

20140907_095352Born in Istanbul and lived in many different parts of Anatolia throughout her secondary education and university years. Worked in top management positions of major companies for long years. All of a sudden, she left her career to live in an island. At the end of seven years, she wrote her first book Siritkan Kirmizi Ay (The Grinning Red Moon).  She came back to Istanbul in 2000 and began to work as trainer, consultant and managed a film production company.  The phenomenal TV series “7 Numara” was the product of the teamwork of those times.

She was the founding partner of Olumsuz Oykuler Klubu (The Immortal Stories Club) Publishing House, which was established for the purpose of supporting young writers in the field of fantasy and suspense. In addition to holding many meetings and contests that helped us understand the imagination of young authors, she has been the first entrepreneur who published their stories and novels.

Her 2nd book” Venus Baglantisi” (The Venus Connection) was published in 2002. This was followed by her 3rd book  “Bir Kadini Oldurmek” (To Kill a Woman) in June 2005 and her last book “Sir Misir” (Egypt the Mystery) in March 2008, both of which were published by Altın Kitaplar Publishing. She wrote numerous philosophical essays, poems and stories.

Atasoy has been working on dreams for the last ten and she helped many people become dream interviewer.

She has also developed a theory on the formation of the universe. Her novel titled “To Kill a Woman” is dedicated to this theory named the Game Theory.

Atasoy continues to work on integral life and holistic universe.

She has a son and she currently lives in Istanbul.

21 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.