Kundalini Dönüşümünün Ana Kalıpları -4

Önceki bölüm için tıklayınız 

Kundalini dönüşümünün bende henüz tamamlanmadığı için tüm aşamalarını detaylandırmak durumunda değilim. Bu bölümde, bazı bariz kalıpları açıklıyorum.

Vücut Aktivasyon Desen

Kundalini dönüşümü tetiklendiğinde, vücudun tüm ana kısımlarını birbirine bağlayan yeni sinir bağlantıları yapılır. Bu, vücut aktivasyon deseni olarak adlandırdığım bir desende olur ve tüm dönüşüm boyunca tekrarlar. Sol bacak önce, sonra sol kalça ve sonra sol omuz harekete geçirir. Bundan sonra, sağ bacak aktive olur, sağ kalça aktive olur ve sonra kalçalar birlikte aktive olur ve pelvik kasede dönme enerjisi üretir. Bu rotasyon omurganın önünü harekete geçirir ve daha sonra sağ omzu harekete geçirmek için vücudun ön tarafına enerji gönderilir, enerji gövde boyunca soldan sağa doğru art arda dolaşır ve omuz kemerinde dönme enerjisi oluşturur. Bundan sonra kollar harekete geçer. Omuz kemeri rotasyonu arttıkça, gövdede bir dönme oluşturur. Bu enerji daha sonra omurganın önünden pelvik kaseye iner.

Bundan sonra, pelvik kaptaki dönme enerjisi, genellikle cinsel hislerle birlikte büyük bir girdap oluşturur ve daha sonra omurganın kökü olan kuyruk kemiği harekete geçer. Birikmiş enerji omurganın ucuna indiğinde, kuyruk kemiği harekete geçer ve perine doğru kıvrılır. Kundalini dönüşümünün erken evrelerinde, bu cinsel organlarda karıncalanma veya kuyruk kemiği tarafından çırpınan bir his olarak hissedilir. Dönüşüm ilerledikçe, kuyruk kemiğinin kıvrılması fiziksel olarak hissedilir, eşzamanlı spontan orgazmlar yaygındır.

Orgazm olsun ya da olmasın, kuyruk kemiği harekete geçtikten sonra, enerji omurganın arkasından kafatasına gider ve kafatasının sağ tarafını ve ardından sol tarafı harekete geçirir. Son olarak, kafatasının iki tarafındaki enerji, beyni değiştirecek kadar güçlü bir enerji girdabına dönüşür. Enerji beyinde çalışmayı bitirdikten sonra, omurgaya girdap şeklinde geri döner, bu enerji, beyinin yeniden düzenlenmesine göre sinir sistemini ve vücudu değiştirecek olan enerjidir. Bu enerji inerken, önce vücudun her iki tarafındaki omurgada çalışır. Daha sonra, enerjinin omurgadan vücudun çeşitli yerlerine dallandığını hissedersiniz.  Bu enerji inişini ‘serbest düşüş’ ve vücuda yapılan değişiklikleri ‘büyüyen faz’olarak adlandırıyorum. Bu aşamayı serbest düşüş olarak adlandırıyorum, çünkü rahatlatıcı ve zevkli ve kaslarda gerginlik yok. İçine batıyorsun. Kısa bir süre içinde, nöron büyümesinden yapılan değişiklikler, bir sonraki bloğu temizlemek için daha yüksek titreşim ve daha fazla enerji ile sonuçlanacak ve enerji tekrar Kas liflerinde gerilime neden olacaktır. Yapabiliyorken serbest düşüşün tadını çıkarın.

Bu model tüm kundalini dönüşümü için tekrarlar. Tam geçişler arasındaki süre zamanla giderek kısalır. Ruhsal uyanıştan önce, yıllar sürebilir. Kundalini uyanışının başlangıcında, bir döngüyü tamamlamak üç hafta veya daha fazla sürebilir. Daha sonraki aşamalara doğru, neredeyse sürekli ve bir dakikadan daha kısa sürede döngüler. Dönüşüm tamamlandığında, daha fazla geçiş olmaz. Yeni sinir sistemi bağlantıları yapıldıkça, her seferinde vücudu değiştirmek için daha fazla enerji vardır. Merkezi sinir sistemi değişiklikleri nedeniyle vücut titreşimi her geçişte artar, ancak fiziksel görünüm belirgin şekilde değişmez.

Genişleyen Sinir Sistemi Değişiklikleri, Titreşimler Ve Sesleri

Titreşim ve iç ses zamanla değişir. İlk başta, bazı vücut bölgelerinde lokalize titreşim hissedecek ve düşük bir ton duyacaksınız. Dönüşüm devam ettikçe, vücut parçaları yeni enerji devreleriyle ve daha sonra oluştuklarında hissedilen enerji girdaplarıyla bağlanır. Omurgada meydana gelen ana değişiklik nedeniyle bir enerji devresi veya girdap oluşur ve tonlar duyulur ve çeşitli formların güçlü enerji akıntısı hissedilir. Enerji girdapları oluştuğunda, titreşim vücudun çoğunu kapsar ve dinlenme sırasında bile sallanır. Vücut titreşimi arttıkça, iç ses melodik hale gelir. Daha sonra bile, titreşim ve büyüyen reaksiyon vücudun her yerinde sürekli olarak hissedilir. Zamanla, sabit arka plan tonu daha ince ve daha yüksek perdeli hale gelir ve enerjinin artan hız oranıyla akılda hala çalıştığını gösterir. Yeni enerji devreleri sporadik bir klarnet benzer bir tiz net sesi üretir. Bir veya iki yıl sonra, vücudu sarsan titreşim yerleşir, ancak yine de sürekli olarak hissedilir, daha incedir. Daha sonra girdap desenleri, sol gövde ve sağ gövde gibi vücudun daha geniş alanlarında kurulacak ve yürüyen bir desende birlikte çalışacak ve daha sonra daha büyük bir girdap olarak birleşecektir.  Vücudunuzdaki ışık sonsuz bir fraktal desen olarak genişliyor gibi. Tamamlanma noktasına yaklaştıkça, artık meridyenler, çakralar, yürüyen desenler veya vücutta güçlü dönen enerji desenleri hissetmiyorsunuz ve sabit arka plan tonu zayıflıyor. Yine de, hala hissedebilir ve duyabilirsiniz. Sonunda, artık titreşimi hissetmeyeceğinize ve herhangi bir ton duymayacağınıza inanıyorum. Bu ilerlemeyi görmek bana titreşimlerin ve tonların dönüşümün çalışma belirtileri olduğunu ve bittiğinde, her şey sakin ve süper sessiz, ancak çok canlı, keyifli ve harika olacağını söylüyor!

Kundalini & Gerilme Deseni

Kaslar kundalini dönüşümünün ana çalışmaalanıdır, çünkü sinir sistemi uyaranlarına cevap verebilir, kuvvet uygulayabilir ve sizi hareket ettirebilirler. Kundalini dönüşümünde, zamanla karakteri değiştiren bir titreşim sürekli olarak hissedilir. Titreşimin sinir sisteminde yapılan değişikliklerden kaynaklandığını düşünüyorum ve bu değişiklik kas ve sinir hücreleri arasındaki nöromüsküler kavşakta meydana geliyor. Nöromüsküler kavşaklar hakkında daha fazla bilgi için metamorfoz bölümüne bakın. Vücuttaki ilk titreşimler, kas liflerinin daha küçük bir bölümünde ince bir seviyede meydana gelir. Merkezi sinir sistemindeki değişiklikler devam ettikçe, vücuttaki kasların daha büyük kısımları etkilenir ve titreşim sürekli olarak artar. Aktif kundalini dönüşümü ile vücut titreşimi, kasların elektrik aktivitesini test edebilen bir makine olan bir EMG (elektromiyografi) ile doğrulanabilir ve ölçülebilir.

Sonunda daha büyük kaslar yeterince değiştirilir, burada spontan hareketler (kriyas) teslim olmuş durumda sıklaşır. Kriyas, iskelet çerçevesinin ve dokuların daha geniş alanlarını açma, depolanan enerjiyi kişilikten serbest bırakma amacına sahiptir. Kundalini dönüşümü, kişiliğin yapısını destekleyen enerjiyi geri kazanmakla ve bu enerjiyi yeni beden oluşturmak için kullanmakla ilgilidir.  Bu model, zihin ve bedenin yeniden düzenlenmesi tamamlanana kadar devam eder.

MARY E. (BETSY) RABYOR’un Işık bedenimiz isimli kitabından özet tercümeler, kaynak belirtmeden kopyalamadığınız için teşekkürler (sa)

-Devam edecek  (sonraki bölüm kriyas nedir) tıklayınız

2 Yorumlar

  1. […] devam için tıklayınız  […]

  2. […] Önceki bölüm için tıklayınız […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir