Seyahat arkadaşları arıyorum

Güney Amerika’ya, özellikle Meksika ve peru’ya düşündüğüm bir seyahat için yol arkadaşları arıyorum. Belki de yalnızca hayal kuruyorum, olsun ben niyetimi bir kez üflemiş olayım ortalık yere, arkadaşla ya da yalnız yeterli enerjim var ise bu seyahati yapabileceğim değilse rüyalarda buluşalım olacak 🙂

Ayrıca bu tür bir seyahati daha önce yapmış olanların da yolculuk hikayelerini ve tavsiyelerini dlnlemek isterim, eğer paylaşmak lütfunda bulunurlarsa. Teşekkürlerimle

Not: Aslında bu ilanı yapalı biraz zaman geçti ve benim arzum da şekildeğiştirdi, şimdi TUVA’ya gitmek istiyorum. Bu yaz benim gibi Tuva’ya gitmeyi arzu eden bi kaç arkadaş da var, ama nasıl organize olacağımızı bilemiyoruz. Bu konuda çalışan bir Seyahat Acentası var mıdır acaba?

Umarım bu dileğimize de ilgili kişilerden yanıtlar gelir 🙂

Hayatımın ilk iki bölümünde en çok istediğim şey; bir gün sadece “one way ticket” aldığım bir yere gidebilmekti. Sonunda başardım, büyük mutluluktu; Satıcı sordu:
-Dönüş bileti ne zaman olsun?
-Kalsın, istemiyorum!…
Süper bi duyguydu, hala hatırladıkça içime bi gülme ve genişlik duygusu gelir. Daha sonra hep tek yön bilet almaya başladım ve her gidişimde dönüp dönemeyeceğimi bilemezdim, en basit seyahatlerim bile bir anlamda ölüm kalım meselesi gibi oldu; acaba bu kez dönebilecek miyim? :)))
İşin ilginci o ilk kezden sonra, dönmek de sevilene gitmek gibi olmaya başladı!

Not1: Eğer bu sayfaya geldiyseniz, yorumları da okumanızı öneririm, çünkü bir çok kimse hem bilgilendirici hem de haberdar edilmek istediğini belirtir görüş bildirdiler. Kimbilir belki aradığınız şey oradadır.

Kendi yaptığım gezilerin bir kısmında günlük tuttum, eğer ilginizi çekerse ana sayfada, solda “kategoriler” böümünde “gezi notları” başlığına tıklayarak ilginizi çeken bir ülke var mı bakabilirsiniz 🙂

Not2: Auroville’e gitmek için istekliler var mı?
https://sibelatasoy.com/?p=3986
Küçük de olsa bir gurup kurabiliriz diye umuyorum

108 Yorumlar

 1. says:

  sizi nette dolaşırken bulmamın tesadüf olmadığını biliyorum..hayallerinizin gerçek,gerçeklerin hayaller kadar güzel olması dileğimle.. sevgiler…

 2. efra says:

  “Bugünlerde herkes gitmek istiyor.
  Küçük bir sahil kasabasına,
  bir başka ülkeye, dağlara, uzaklara…
  Ben her bahar aşık olmam ama
  her bahar gitmek isterim.

  Gittiğim olmadı hiç.

  Ama olsun… İstemek de güzel.”
  Can Baba..:)

 3. Hightech says:

  Benim düşünüpte yapamadığım seyahatleri siz
  yapıyorsunuz sizin bilincinizde bizde
  yapmış oluyoruz.Benim için peru önemli bir
  ziyaret düşüncesiydi senelerdir düşledim.
  Ama imkansız olduğuna karar verdim.
  Ünlü sinama oyuncusu ve ruhsal dünyanın büyük
  varlıklarından Shirley Mc Laine nin
  İçimdeki yolculuk,Sevginin sonsuz dansı ve
  galiba 3.kitabının Dışarıda hiçbirşey yok
  Adlı kitaplarında oralara bol bol seyahatleri
  var ve anlatıyor okumadınısa okumanızı öneririm
  Yolculuk çok güzel bir düşünce.
  Sizde Shirley in yolundan gidiyorsunuz.
  Sevgilerle.

 4. says:

  Shirley’i yirmi sene kadar önce okumuştum, evet sanırım onunla aynı zamanlarda başladık yolculuğa 🙂

 5. says:

  Hayatımın ilk iki bölümünde en çok istediğim şey; bir gün sadece “one way ticket” aldığım bir yere gidebilmekti. Sonunda başardım, büyük mutluluktu; Satıcı sordu:
  -Dönüş bileti ne zaman olsun?
  -Kalsın, istemiyorum!…
  Süper bi duyguydu, hala hatırladıkça içime bi gülme ve genişlik duygusu gelir. Daha sonra hep tek yön bilet almaya başladım ve her gidişimde dönüp dönemeyeceğimi bilemezdim, en basit seyahatlerim bile bir anlamda ölüm kalım meselesi gibi oldu; acaba bu kez dönebilecek miyim? :)))
  İşin ilginci o ilk kezden sonra, dönmek de sevilene gitmek gibi olmaya başladı!

 6. Mine says:

  Sibel’cim..ne tesadüf 🙂 demicem, çünkü öyle bişey yok:) Ben de yıllar önce Shirley Mc Laine’nin hem kitaplarını hem de Peru’da geçen spiritüel bir filmini izledikten sonra Peru aşkı, özellikle Machu Picchu aşkı ile yanıp tutuşanlardanım..Bu sene ben de artık bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum, henüz Machu Picchu’ya tırmanacak gücüm varkene (yaşım 49). Önce bir kaç acenta araştırdım, Karıncalar Turizm var mesela İstanbulda, rehberleri ile de tanıştım, ama sonra karar verdim: ben bu turun spiritüel bir tur olmasını istiyorum..ve yine tesadüf:) karşıma Lima’dan başlayan çok güzel bir spiritüel tur çıktı, gerçek bir Kızılderili şaman rehber eşliğinde, ve Machu Picchu’da ve Mandor şelalelerinde ve daha bir sürü yerde kutsal ayinler, çalışmalar, kalp açma çalışmaları vs. yapılacak..sana turun websayfasını veriyorum: http://www.sacredearthjourneys.ca/TOURS/sacred-peru-pachamama-sum2.htm Bu turun kesin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini öğrenmek için iritbata geçtim. Kesin gerçekleşeceğine dair de cvp geldi..biraz maliyetli turlar bunlar, ama kesin değeceğine inanıyorum, ayrıca Titicaca gölü ve Nazca cizgileri turları da var ..tabi hepsi ayrı ücretli..uçak bileti ve vize işlemleri vs..tabiki dahil değil .. bugüne kadar edindiğim bilgilerimi,araştırdıklarımı paylaşmak isterim. Bakarsın yolarkadaşı oluruz:) Ben Bursa’dan Mine..herkese sevgiler…haa dipnot: bir de 9.kehanet diye bir film izledim, filmin kitabı: The Celestine Prophecies, orada da bol bol Peru var:)

 7. says:

  Merhaba Mine Hanım, bu güzel paylaşımlar için çok teşekkür ediyorum. Siteye göz attım ve evet sanki biraz kabarık bir bütçe gerekir gibi. Bakalım zaman ne gösterecek, sevgiler

 8. sultan says:

  :):)
  peru. eski inka toprakları… çok hayal ötesi gelebilir birçoğu için ama oralarda geçirdiğim (en azından bir ) enkarnem olduğunu düşünüyorum. güneşin prensesi anamaya’nın kitabını da okumuştum:) çok güzel;) geçenlerde de tvde bir belgeselde gördüm:):)
  gelebilecek ortamım olsaydı düşünürdüm… belki birgün:):)
  nasip olursa size de hayırlı yolculuklar sibel hanım.

 9. inci says:

  ben de bir süredir hayalini kuruyorum, özellikle machu pichu’nun.. çalıştığım için çok geniş zamanım olmayacak.. ya da işten ayrılıp keyfimce gezeceğim…
  biraz internette araştırmıştım, bukla’nın bir turunu bulmuştum. illa da bir partnere gerek olmaz bir turla giderseniz:
  https://www.bukla.com/peru_bolivya.php
  nasıl olursa olsun iyi bir seyahat olur umarım..

 10. FATİH says:

  Merhaba,bende sizin gibi yıllardan beri hayalini kurduğum Peru seyahatini 2010 nisan ayında FEST turizmle yapmak istiyorum.Şimdiye kadar yaptığım araştırmalar beni FEST’e çıkardı.Henüz gitmediyseniz inceleyin derim ancak biraz pahalı. Hoşca kalın.

 11. Cemal ATASOY says:

  Sibel hanım Merhaba,
  Tura çıktınızmı, plan ne durumda,
  selamlar

  1. says:

   Merhaba, henüz çıkmadığım gibi bir plana bile dahil olmadım 🙂

 12. says:

  Merhaba Sibel
  Afrikaya ne dersin ama üç aylığına.Daha önce tüm güney amerika yaptığım için o tarafı istemiyorum.Güney amerikayla ilgili detay istersen haberim olsun.
  Ciddiysen konuşalım.
  [email protected]

 13. Mustafa Cengiz says:

  Sevgili Sibel,

  Şimdiye kadar 15 civarında ülkeyi dolaştım. Mart ayı içinde yeniden yollardayım. Güney Amerika’ya gitmeden makul bir süre önce ararsan seni pişman etmem. Sanırım iyi bir yol arkadaşı olurum. Yanıtını bekler, iyilikler ve güzellikler dilerim.

 14. deniz (duruldeniz@hotmail) says:

  Merhaba Sibel hanım,
  Yurtdışına çıkmayı bende çocukluğumdan beri hayal edenlerdenim ama henüz gerçekleştiremedim…
  Size imrenmedim dersem yalan olur…
  Ne güzel umarım bir gün gerçekleştirirsiniz…
  Herşey gönlünüzce olsun.

  1. says:

   İyi dilekleriniz için teşekkürler, daha çoğu size olsun.

 15. says:

  Bu yaz Tuva’ya gitmek için gurup topluyoruz, şu an yedi kişiyiz, biraz daha büyürsek eminim özel bir tur planlatabileceğiz. Ne dersiniz?

 16. mehmet ulutaş says:

  ben ocak ayında boenos aires santigo ve sao paolo da idim cok istememe ragmen peru ve bolivyaya gidemedim yaim 57 mimarım ve bodrumda yasıyorum bu gezide sizlerle olmak isterim proramınız uyarsa

 17. says:

  14 Mayıs 2010 16:14 tarihinde yazdı:

  Sn Sibel Atasoy;

  Tarafımızdan istemiş olduğunuz talebinize istinaden, hazırlamış olduğumuz -TUVA-KYZYL gezisi çalışmamız ekte bilgilerinize sunulmuştur. Teklifimizin faydalı olmasını diler, işbirliğiniz için teşekkür ederiz.

  -Bu bir ön teklif olup, aşağıda belirtilen servisler doğrultusunda tarafınıza rezervasyon yapılmamıştır. Uçak ve otellerin müsaitlik durumuna göre rezervasyon yapılacaktır.

  -Fiyatlar şu an için geçerli olan bilet ve otel fiyatları baz alınarak hazırlanmış olup, oda ve bilet fiyatlarına gelebilecek artışlar fiyata yansıtılacaktır.

  -Uçak saatlerindeki değişikliklere göre tur programında da değişiklik yapılabilir Alan vergisinde meydana gelebilecek artışlar kontrolümüz dışında olduğundan dolayı fiyatlara yansıtılır.

  -Teklifimiz 10-15 kişi içindir ve , 25.05.2010 tarihine kadar geçerlidir.

  Saygılarımla

  Asuman Dağıstanlı

  Incentive Manager

  http://www.baracuda.com.tr

  +90212-212 30 30

  TEMMUZ -AĞUSTOS 2010

  TUVA (KYZYL) (7 GECE-8 GÜN)

  1. Gün : İstanbul-Moskova-Abakan İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde 07.00’da buluşma. Pasaport, bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından 09.25 ’de Donbass Havayolları 7D 4622 sefer sayılı uçağı ile Moskova ve Simperefol aktarmalı olarak ertesi sabah .06:15 ’de Abakan’a varış.Özel aracımız ile yaklaşık 4-5 saatlik yolculuktan sonra Tuvan’ın başşehri Kyzyl’e varış, otel’e yerleşme. Öğleden sonra dinlenme ve serbest zaman,geceleme otelde.

  2. Gün : Kyzyl Sabah kahvaltısından sonra rehber eşliğinde panaromik şehir turu.(Central Square,Center of Asia Monument,Buddhist Temple) görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonunda otele dönüş ve serbest zaman..Geceleme oteldeTuva Ulusal Müzesi’ni ziyaret için otelden ayrılış.Müzede 6. ve 12. asırdan kalma taş oyma figürleri ve ayrı bir bölümde sergilenen Şamanizm kostüm örneklerini görebilirsiniz.Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman,geceleme otelde..

  3. Gün : Kyzyl Sabah kahvaltısından sonra Tuva Ulusal Müzesi’ni ziyaret için otelden ayrılış.Müzede 6. ve 12. asırdan kalma taş oyma figürleri ve ayrı bir bölümde sergilenen Şamanizm kostüm örneklerini görebilirsiniz.Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman,geceleme otelde..

  4. Gün : Kyzyl Sabah kahvatısından sonra Şaman Kliniği gezisi için otelden ayrılış..Tur esnasında Tuva halkının en eski geleneği olan Şamanizm’in tıp konusundaki manevi rehberlik destekli tedavi yöntemleri üzerinde bilgi sahibi olabilirsiniz.Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman,geceleme otelde.

  5. Gün :Kyzyl Sabah kahvaltısından sonra tamgün dinlenme ve alışveriş için serbest zaman,geceleme otelde.

  6.Gün :Kyzyl Sabah kahvaltısından sonra yarım gün Khoomei performansı olarak adlandırılan müzik gösterisi için otelden ayrılış.Tuva müzisyenlerinin Khoomei olarak adlandırılan titreşimli bir gırtlak tekniği ile sundukları özel gösteriyi izledikten sonra otele dönüş,geceleme otelde.

  7.Gün :Kyzyl Sabah kahvaltısından sonra Tozbulac termal bölgesi ziyareti için otelden ayrılış.Bölgede yaklaşık 50 termal kaynağı bulunmaktadır.Fotoğraf meraklıları bölgede eşi bulunmaz kareler yakalama şansı bulabilirler. Tur bitiminde otele dönüş,geceleme otelde.

  8.Gün :Kyzyl-İstanbul Sabah kahvaltısından sonra öğlene kadar dinlenme ve alışveriş için serbest zaman.Daha sonra dönüş için havaalanı transferi.Bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından 17.10 hareketle 1 gün sonra 14.15’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

  TUR FİYATI:

  İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1475 EURO

  Programa Dahil Olan Hizmetler

  Dombass Hy ve iç uçuşlar da domestic havayolları ile İst-Abakan-İst Gidiş-Dönüş Uçak Bileti.
  4*Odugen Hotel (vb) de 7 gece kahvaltı dahil konaklama.
  Programda bahsedilen tüm şehir turları.
  Abakan-Kyzyl-Abakan transferleri.
  Alan-otel-alan transferleri.
  Havalimanı Vergileri.
  Zorunlu Seyahat Sigortası
  Rehberlik hizmetleri.
  Programa Dahil Olmayan Hizmetler

  Vize işlem ve servis ücreti ( 60 € )
  Yurt Dışı Çıkış Harcı
  Programda bahsedilmeyen tüm ekstra harcamalar.
  ÜLKE BİLGİLERİ

  KYZYL Tuva Cumhuriyetinin başkentidir ve Yenisey ırmağı üzerinde kuruludur.Kent, Tuva’nın idari, sosyal ve kültür merkezidir. Parlamento Binası, Ulusal Tiyatro ve Uluslararası Humey Bilim Merkezi buradadır. “Humey”de Tuva’da gırtlaktan söylenen şarkı biçimi olan humey araştırmaları yapılmakta ve öğretilmektedir.

  Asya kıtasının coğrafik olarak tam ortası Kızıl şehridir. Bu sebeple Küçük Yenisey akarsuyu ve Büyük Yenisey akarsuyunun şehir ile kesiştiği yerde dikilitaş kurulmuştur. Bu anıt 1964 yılında Asyanın ortasını işaret etmek için dikilmiş ve buraya da Asyanın merkezi (Tuvacada Азияның төвү) adı verilmiştir.

  Kızıl, 1914’te Belotsarsk (Rusçası: Белоцарск= Beyazlar; Çarlık tarafı olanları işaret etmekte) adıyla kuruldu; 1918’de Khem-Beldiri (Хем-Белдири), 1926’da da bugünkü adı Kızıl’ı aldı. Kızıl; kırmızı demek olup Kızılları ; Çarlık tarafı olmayanları işaret ediyor. Kızıl Havalimanı, kenti havayoluyla başka kentlere bağlar.

  Kızıl, tarihin ilk Orhun Yazıtları’nın bulunduğu yeridir.

 18. says:

  Sülün ablam da çok gitmek istiyordu hatta geçen yaz benimle birlikte gitmeyi planlıyordu.. Ksımet olamdı.. Ona da haber vereyim.

 19. filiz says:

  nereye gidecekseniz beni arayın.
  [email protected]

 20. nevzatyigitcanlar says:

  Sibel hanım. Ben Nevzat Kaptan FIRTINA adlı yelken yatımla misafirlerime yaz boyunca Yelken Eğitimi ve Mavi Yolculuk yaptırmakta olup,Kış aylarında da 2-3 defa yurtdışına çıkmaktayım. Yurtdışı gezilerinde bana oda arkadaşı olabilecek erkek arkadaşı bulmakta zorluk çekiyorum. Herkes gelmek istiyor ama bazıları evli olduğu için hanımları bırakmıyor, bazılarının yıllık izin problemi oluyor, bazılarının da fazla paraları olmuyor. Tek başima katıldığım turlarda, EXTRA turlara katılmayıp,gruptan birkaç kişiyi ayartıp 1 kişi fiyatına birkaç kişi extra turu yapıyoruz. Tabii bu, tur firmasına karşı çok ayıp oluyor. Zaten tur firmalarının karlarıda bu extra turlardan.Bu sebeble benim gibi gezmeyi çok seven gezginlerden bir grup, belkide küçük bir kulüp kurup, sadece kış aylarında dünyayı en ucuz ve en lüks şekilde gezmeyi ve gezdirmeyi planlıyorum. Kaptan olduğum için süper lüks CRUİSE gemileri ile (29 ocak 2011)de 12 gün Msc Fantasia gemisi ile KANARYA ADALARI na gidiyorum) gezmeyi hem ucuz,hemde süper lüks buluyorum.( MALDİV lere uçak yerine gemi ile gittiğinizi bir düşünün…) Herneyse gelelim asıl meseleye. İnternetten pek anlamam, ama sizin siteniz hoşuma gitti.Seyahat arkadaşı arıyan önce sizin sitenizi bulmak zorunda,diğer sitelerde herkes kendine hanım arkadaş bulma çabasında,çok çirkin… Sibel hanım,siz benim kadar çilgın (sıra dışı) değilsenizde,sizde de bazı ışıltılar görmemek mümkün değil,sizi küçücük bir ışıltı parlatabilir. Beni tanımak için,Yelkenlim.net veya Yelkenli.net e girin,Antika bir insanla tanışın.(Antika = Nadir bulunan) Konuyu daha uzatmadan bağlamak gerekirse,bu iş için sizden ve sitenizden yardım bekliyorum.Benim sitemde mail atmayın.Kaptan okumaz ibaresi vardır.Aynı zamanda telefon mesajlarınıda hiçbir okumam.Sadece telefon ile konuşurum. telefon numaramda sitemde mevcuttur. Konuyu biraz daha açmak gerekirse,evvela gezi arkadaşları çok iyi seçilmeli.Gezginler 12 kişiyi geçmemeli,6 bayan ve 6 bay dan oluşmalı,hepsi bekar olmalı,(takıntıları bulunmamalı) Kamara ve otel odalarında,baylar ve bayanlar ayrı ayrı kalmalı, üyelerin gelir durumları iyi olmalı,benimle yeni zelanda ya gelen varmı? dediğimde,ne zaman gidiyoruz. diyebilecek kadar çılgın olmalı vs.vs. Saygı ve sevgilerimle cevap ve önerilerinizi bekliyorum. Kaptan Nevzat

  [email protected]

  1. says:

   Nevzat Kaptan kesin bir dille maillerine bakmadığını söylediği için telefonla (ben de tlf sevmem pek)uzun bir görüşme yaptık. Kendi teknesiyle yaptırdığı geziler haricinde dünya gezilerine hem de okazyon fiyatlarla dahil olmak konusunda uzman olduğunu anladım. Böylesi bir seyyahla umarım bazı gezilerde zevkli yol arkadaşlığı yapmak mümkün olur.

 21. nevzat yigitcanlar says:

  Sibel hanım Sitenizdeki yazıma,sevmediğiniz telefonla cevap verme nezaketini gösterdiğiniz ve ayrıca güzel yazınızla yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Ben yerinde duramıyan bir adam olduğumdan her şeye maydanoz olurum.Bu sebeple beni mazur görmenizi ve affetmenizi rica ediyorum.Bu belkide liderlik vasfımdan ve hep önde olma arzumdandır. Sizi incitmeden size birşey sorabilirmiyim? Acaba neden sitenizde bayatlamış 2009 Mart ayına ait EDAA , efra gibi bayanların konu ile ilgisi olmayan yazıları en başta olupta, gerçek seyahat arkadaşlarını bir araya getirmek isteyen bir kişinin en taze,engüncel yazısı kuyunun dibinde, sanki kimse okumasın der gibi en sonda bulunuyor.Buna belki İNTERNET yazışma tekniği veya sitili diyeceksiniz.Ben daima hayatta,herkes sağa giderken,sola giden bir insan olduğumdan, böylesine güzel bir sitede taze haberi başa, bayatları sona koyardım.Buda benim tarzım olurdu. Herkesin yaptığını değilde,yapamadığını yaparsanız,buda sizin tarzınız olur.Tekrar affınıza sığınarak bu yazıyı okuduktan sonra imha etmenizi ve ukalalığımı mazur görmenizi rica ederim. Başınızın belası Kaptan

  1. says:

   Merhaba Nevzat Bey, ana sayfaya girdiğinizde sağ altta en son mesajlar kısmında adı üstünde taze mesajları görebiliyoruz ancak spesifik bir konu ile ilgili gelen mesajları sistem otomatik olarak tarih sırasına diziyor. Belki bunu değiştirmek mümkündür bir incelerim 🙂

 22. nevzatyigitcanlar says:

  DÜNYA GEZGİNLERİ KULÜBÜ ne hoşgeldiniz. ÜYE SEÇİMİ :<<>> Çok titizlikle yapılacak olup,Dünya’yı gerçekten gezip görmeyi isteyen gerçek kişilerden seçilecektir. ÜYE ADEDİ : <<>> 12 kişi ile sınırlı olup, 4 kişide yedek üye kabul edilecektir. Üyelerin 6 sı bay, 6 sı bayandan oluşacaktır. Gemi kamaralarında ve Otel odalarında üyeler 2 şerli olarak bay ve bayanlar ayrı olarak kalacak olup, evli üyeler eşleri ile birlikte aynı odada kalabilecektir. ÜYELERDE ARANAN ÖZELLİKLER : <<>> A) Üyelerin öncelikle bekar olmaları (takıntılarının bulunmaması) gerekmektedir.Ancak evli olanlar,eşlerini de üye kaydettirip, eşleri ile birlikte gezilere katılabilirler. B) Üyelerin gezileri karşılıyabilecek mali duruma sahip olmaları gerekmektedir. C) Üyeler bir iş sahibi olmayıp, bol zamanı olan kişilerden meydana gelmelidir. D) Üyelerin gezmeye engel olmayacak,sağlıkta olmaları gerekmektedir. E) Üyeler gezileri sadece (Avrupa gezilerinde olduğu gibi) Kiliseler gezisi olarak görmeyip, Dünya güzelliklerini görmek isteyen ler gezisi olarak görmelidirler. NOT :<<>> Bayan üyelerden çok bilmiş ve çok konuşanlar ile Baylardan ukala ve huzur bozanlar anında üyelikten çıkarılır. GEZİ PROGRAMI :<<>> Çok önceden üyelere bildirilip, herkesin gezi ile ilgili fikirleri alınarak, gezi programı oluşturulacak, her geziye bütün üyelerin katılımı istenmeyip, 4 lü, 8 li, 12 li grup – lardan biri seçilip gidilecektir. ÜYELİK BAŞVURUSU :<<>> Nevzat Yiğitcanlar’ın Yelkenlim.net veya Yelkenli.net sitelerindeki telefonla görüşmeden sonra, verilecek e-posta adresine yapılacaktır. ÜYELİĞE KABUL :<<>> Telefonla görüşme sonucu ve e-posta adresine yapılan özgeçmiş ile gerçekten Dünya gezgini olmaya uygun olanlar üyeliğe kabul edilecektir.Üyelerden üyelik aidatı gibi şeyler talep edilemez.

  1. says:

   Nevzat Bey, işi sıkı tutmuşsunuz 🙂 Hayırlı olsun diyelim.

 23. nevzatyigitcanlar says:

  Sevgili Sibel hanım. <> bende sizin sitenizdeki kuyuya 3 taş attım,bakalım 120 akıllı çıkarabilecekmi? Bu olayı çözebilmek için,ya benim elimden tutar,beni kuyunuzun dibinden,sitenizin başına çekersiniz, yada çevrenizde,tanıdığınız,tanımadığınız 120 akıllı,nezih bay ve bayanları (gezi amaçlı değil)kuyunuzun dibindeki bu 3 taşı okumaları için toplarsınız.Seçim sizin,kolayını seçin. Bu SON yani……………THE END

 24. nevzatyigitcanlar says:

  Yukarıdaki yazının ilk satırı çıkmadığı için yazı anlamsız hale geldi.Yazı şöyle idi. <>

 25. nevzatyigitcanlar says:

  Bir deli,bir kuyuya,bir taş atmış,40 akıllı çıkaramamış.

 26. says:

  Sibel hanim ,Bugun internette gezinirken 2009 da peru ile ilgili bilgi toplamaya calistiginiz mailiniz ile karsilastim. Hala ilgileniyorsaniz bu yil ocakta inanilmaz hos bir gezi yaptik arkadasimla.Herangi bir tura dahil olmadan cok rahatlikla gidebilirsiniz. Ben Macha pichu ve Titicaca golune birde 15 gun Amazonda kargo gemisi ile Equatora gecis ekledimki inanilmaz bir macera oldu. Bolivianin tuz golleri Galapagosun adalari equatorun volkanlari Arzu ettiginiz takdirde mutlulukla anilarimi paylasirim.Bu arada Nevzat kaptanida cani gonulden destekliyorum.Kim bilir belki gezginler klubune ilerde bende katilabilirim.

  1. says:

   Çiğdem hanım, gezinizin daha tafsilatını öğrenmeden bile heyecanlandım, eğer üşenmeyip de paylaşırsanız çok sevinirim. Umarım bir gezi programında yol arkadaşı da oluruz. Sevgi-selam

 27. Ne güzeldir her akşam bir yere konmak ve her sabah bir yerden göçmek. (Mevlana)

  Bir pervanenin aşk ile devriyesini bundan güzel ne anlatabilr ki…
  Sevgilerimle.

 28. nevzat yigitcanlar says:

  Sibel hanım.Çiğdem hanım,sitenize yakışan,çok güzel bir yazı yazmış,kendisini cesur gezisinden dolayı kutlarım.Zülfikar beye gelince,ona da yanlış adrese,yanlış mektup atmış diyebilirim…Şu an DÜNYA GEZGİNLER KULÜBÜ’nü kurmuş bulunuyor ve sizi yelkenli.net adresindeki kulübümüzü gezmeye davet ediyorum.Ayrıca Çiğdem hanım da davetimizi kabul ederse bizi onurlandırır. Saygılarımla

 29. cigdem says:

  Sevgili Sibel hanim, gezim 2 aya yayilan bir gezi oldugu icin anlatmasi uzun surer. Ama soyle bir ozet gecebilirim belki.Bir deneyim. Sonradan sizin sorulariniz olursa memnuniyetle cevaplarim. Gezimiz Limada basladi. Lima gunayamerikanin en tehlikeli sehirlerinden diye lanse ediliyor ama acikcasi ben oyle hissetmedim. Biraz istanbulu andiran bir sehir ama istanbuldan cok daha ucuz Yeme icme ve kalma cok ucuz, hemde merkezde olmak kosulu .Orda gezinizi planliyabilirsiniz. Otobusleri hem ucuz hemde nerdeyse tam yatarak gidebileceginiz servisleri var. Mesafeler cok uzun olmamasina ragmen yollari daglik ve cok kotu oldugu icin yolculuklar uzun suruyor sehirler arasi. Eger arastirirsaniz ucuz ulke ici ucuslrada bulabiliyorsunuz (80-90 euro civari ama otobusler ayni mesafe icin 20-30 euro) Biz Cuscoyu sectik ikinci etap olarak ve gercek peruya orda adim attik .Inanilmaz hos. daglarin tepesinde 3300 m yukseklikte kendinizi incalara yakin hissettiginiz bir sehir. En hos tarafi havalimanina indiginiz an oksijen satan yerler var ,yukseklik hastaligini onlemek icin.Cok guzel hosteller var ucuz kahvalti dahil. Burdan sonra bir tura dahil olmaniz yada araba kiralamaniz lazim .En onemli gezilerden biri kutsanmis vadi Biz Machu picchuyu gormek istedigimiz icin bu vadideki Ollataytambo yu sectik Bu koyde sanki zaman durmus. Inanilmaz hos bir otelde kaldik tern istasyonu olarakta kullanilan.balkonumuzun onunde devamli Machu picchuya giden trenler durdu.ve ertesi gun bizde o trenlerden birine atladik ve AguasCalientes denilen subtopic bir ormanin daglarin arasinda gordugum en cirkin gelismis koye vardik.Ve bir keredaha insanoglunun her ne kadar teknolojide ilerlesede gerileme devrinde oldugum inanci pekisti .Binlerce yil once Inkalarin yarattigi koylerle simdikileri karsilatirinca inasan inanamiyor nasil bu kadar zevksiz basit yapilar yapilabiliyor onca yillar sonra .Gordugum en ilginc yerler listesine girdi ve beni Machu picchudan daha etkiledi diyebilirim.Inanilmaz cilgin akan bir nehrin yanina kurulmus bir koy.Butun dunyadan macchu picchuya gelen turistlerin toplandigi nerdeyse 24 saat yagmur yagan inanilmaz bir doga guzelligi olan inanilmaz cirkin yapilarla dolu bir koy.Ertesi sabah tirmanmayi goze alamadigimiz icin otobusle (her 10 dakikada bir halk otobusu var) tepeye ciktik.Aman allahim ne manzara anlatilmasi zor gidp gormek lazim.Ama tum tepeler sizi cagirdigi icin devamli tirmanmaniz lazim.vallahi coluk cocuk tek sira olmus tirmaniliyor ama inanilmaz da tehlikeli .Zaten tirmanmayailk 400 kisisyi kabul ediyorlar .o yuzden giriste ben huayna picchuya tirmanicagim diye register olmaniz lazim.Esas manzara ordan super gorunuyor ama cikarkende girerkende imza atiyorsunuz.Ona gore aksam kontrol ediyorlar 400 kisi girmis bakalim 400 kisi cikmismi diye ?? sayi tutmuyorsa ne yapiyorlar bilemiyorum. aman allahim ozet derken almis basimi yazmisim. Kusura bakmayin. Seyahat onceside sonrasida boyle kendimi kaybediyorum. en iyisi yarin geri kalanini ozetini yazmaya calisayim .insallah sikmadim sizi.

  1. says:

   Sıkılmak ne kelime Çiğdem hanım, dört kulak dinliyorum sizi. Hatta izin verirseniz öykünüzü bitirdiğinizde sizin isminizle buradan yayımlamak isterim. Eminim ki sizden sonra gidecekler için çok yardımcı ve esinlendirici olacaktır. Sevgiler

 30. cigdem says:

  Maden sikilmadiniz, evet dun kaldigim yerden devam ediyorum. Christmasda Cuscodaydik. Inanilmaz bir christmas marketi kuruluyor. Eger Guney Amerikadan hatira bir seyler almak istiyorsaniz ve Cusco civarlarindaysaniz kesinlikle kacirimamasi gereken bir market. Butun seyahat boyunca gordugum en guzel renkler ,hatira esyalar ve en uygun fiyat bu marketteydi. Daha sonra bir otobuse atlayip, 30-35 yil once tv nin ilk turkiyeye geldigi yillarda cumartesi gecelerinin en vazgecilmez programi Jacques Cousteau da gorup yillarca ruyalarimi susliyen Titicaca golune gittik. Gol Puno denilen ufak ve ruhsuz bir kasabanin kiyisinda. Kasabada yapacak bir sey yok o yuzden ister istemez ya gunluk gol turuna katiliyorsunuz yada 2 gunluk adanin ortasinda bulunan koyun halki ile 1 gece kalarak hem onlara yardim hemde o yasami gormek icin organize edilmis tura katiliyorsunuz. Bizde hadi koyde kalalim deyip bu tura katildikki biraz acili bir ani oldu. Bizim kalacagimiz aile cocuklarini sehre gondermis 70 yasinda bir kari koca idi .Tek odali evlerinde mutfak disarda bir kazan olmak uzere bizi en iyi sekilde agirlamaya calistilar .Ve perunun gercegi ile yuzyuze geldik .Bu kadar turizimin gelistigi(guney amerikadaki en cok turist ceken ulke) buturizmimden elde edilen paranin nasil yine ulke icinde haksiz dagitildigina ilk (ama son degil )defa sahit olduk. Ertesi gun kalbimizi bu aile ile birakip geri donmeyi planlarken bir yeni zellandali cift bize Bolivyaya taksi ile gitmeyi planladiklarini ve 2 kisi aradiklarini soyleyince planimizi 180 derece degistirip 2 saat 2 euro vererek Bolivia sinirina , ordanda 50 cent vererek local otobusle Bolivyanin bas sehri La paz a gittik. Inanilmaz senlikli bir sehirdi. iyi lokantalari, cafeleri olan yamacda bol yokuslu bir sehir.Harika pazarlari var en meshuruda buyucu pazari.Buyu icin her turlu hayvan cenininin satildigi ilginc bir pazar. Burasi Yolculuga ara verip bir miktar dinlenebileceginiz ,dinlenirkende gezebileceginiz bir sehir. Sonraki hedef dunyanin en ilginc harikalarindan biri meshur bolivia tuz golleri.Oraya gidebilmek icin 15 saatlik bir otobus yoculugunu goze almaniz lazim. Uyuni denilen bir kasabaya varip ordanda 3-7 gunluk landcruiserlarala grup halinde yapilan turlara katilmaniz sart. Aman La paz dan sececeginiz otobus sirketini gidip gozunuzle gormeniz lazim .Bize iyi denilip bileti satilan otobusu gordugumuzde arkadasimla iddiaya girdik bu otobus hareket edebilirmi edemezmi ve o otobusle 15 saate yakin ,yol diyemiyecegim yerlerde -10 drecede donarak yolculuk ettik. Bindigimizde her koltuga 1 yildir yikanmamis battaniyeler koymuslar. Deli bunlar bunlara dokunacagimizimi zannediyorlar derken inerken o battaniyelerle butun olmustum .Ayrilmak istemedim. Ama Uyundiye vardigimizda gordumki bizim Varani aratmiyan otobuslerle 10 euro farkla gelen arkadaslarda var. Yani anliyacaginiz acayip kaziklandik ama unutulmiyacak bir yolculukta yaptik. Zaten gezgin arkadaslar bilir. Boyle yolculuklardan sonra yolculugun guzel bolumlerinden ziyade ,butun zorluklar aksilikler kalir akillarda ve onlari gulerek hatirlar anlatirsiniz. evet yarinda hayatimda gordugum en gercekustu yer olan tuz gollerini ve volcanlarini anlatayim isterseniz .

  1. says:

   Benim Küba ve Mısır seyahat anılarıma benzedi, çok güzel gidiyorsunuz, bekliyoruz devamını 🙂

 31. nevzat yigitcanlar says:

  Sibel hanım. DÜNYA GEZGİNLER KULÜBÜ’nün 2011 yılı 2.inci gezisi 7 Kasım’da İstanbul’dan başlayıp, Kuşadasından sonra, MISIR – İTALYA – İSPANYA – PORTEKİZ – KANARYA ADALARI ve BREZİLYA’nın en güzel 4 kıyı şehrine ( Rio de Janeiro ) dahil uğrayarak, Dünya’nın ÜÇTE BİRİ’ni gezerek, birde Okyanus geçerek,26 günde tamamlanacak,ayrıca Brezilya’ya kadar gelmişken,( Sürpriz ) devamı da olacak. Gezi fiyatı,sizin tabirinizle tam bir OKAZYON. Bu Süperlüx gezinin detaylarını (yelkenli.net) te görebilirsiniz. Bu RÜYA’yı, bizlerle sizde yaşayabilirsiniz. Ayrıca Çiğdem hanımı da bu geziden haberdar edebilirseniz sevinirim. Selamlar. Nevzat Kaptan

 32. says:

  Gerçekten çok cazip görünüyor, karar vermek için son tarih nedir acaba? Benim kişisel durumum gelecekle ilgili kesin planlamalar yapmamı engelliyor diğer insanların tersine. Bugün ya da yarın deseniz hemen gidebilirim :)))

 33. nevzatyigitcanlar says:

  Sibel hanım. Bu fiyat erken rezervasyon ve süper promosyon olup, şu an 725 auro olan fiyat talebe göre,5 – 10 gün içinde değişebilir, bu tarihten sonraki ilk fiyat 825 auro’dur. Daha sonraki fiyatı bende şu an bilemiyorum. Türkiye’ye ayrılan az sayıdaki kontenjan dolabilir. Aynı gemi 27 KASIM 2011 Pazar günü BREZİLYA’da Recife ye varacak. Bu geminin Recife – Salvador de Bahia Rio de Janerio – Sao Paulo yani Santos arası 6 günlük fiyatı 740 auro dur. Yani bizler İstanbul dan Brezilya’ya 20 günü BEDAVA gitmiş oluyoruz. İnanılmaz değilmi?.. Bu gezinin Brezilya’ya indikten sonrası ( Sürpriz kısmı ) çok daha enteresan olacak !.. Bu geziyi kaçıranlarda çok pişman olacak !.. Saygılarımla.

 34. nevzat yigitcanlar says:

  Pardon.Yukarıdaki yazıda 740auro, 740dolar olacak.

 35. nevzat yigitcanlar says:

  Sibel hanım. SÜRPRİZ Gezi ilavesi,Sitemizde yayınlandı.İlginizi çekeceğini ümit ederim. Nevzat Kaptan

 36. mehmet ERDAL says:

  Merhabalar.. Sibel
  Muhteşemsiniz hepiniz..
  İnsanların hayellerinin olması çok farklı birşey olmalı.sizlere imrenmedim dersem yalan olacak.
  dünyayı dolaşmak hep istediğim bir şeydi hiçbirzaman hayal kurmadım hayalden öteye gitmeyeceği için.sitenize ilk kez giriyorum şimdi ilk işim gezi notlarınız okumak olacak.saygılar

  1. says:

   Bence istenilen bi şeyinn hayalinii kurarken bile zevk alınır. Hem belli mi olur belki de gerçekleşir 🙂

 37. Birsen says:

  Sayfanızı yeni gördüm.. hala bir gezi arkadaşı arıyor musunuz ..yut içinde ve yurt dışında gezmek istiyorum ben de…sevgiler

  1. says:

   Gezi arkadaşları her zaman arıyorum. Planladığınız ya da hayal ettiğiniz,ya da gerçekleştirdiğiniz seyahatleri buraya yazabilirsiniz, kimbilir belki bir gün aynı yolda buluşuruz. 🙂

 38. says:

  Auroville’e gitmek için istekliler var mı?
  https://sibelatasoy.com/?p=3986

  Küçük de olsa bir gurup kurabiliriz diye umuyorum

 39. Hakan says:

  Sayfadaki tüm mesajları okudum ve çok özendim size. Üniversiteyi bitirdiğimde hala sizi yollarda bulursam ben de katılmayı çok isterim.
  -Sevgiler-

 40. Bahadır says:

  Ben de uzak yerlere gitmek istiyorum. Mesela Şili, Peru, Arjantin, Venezuela… Buralara gitmeye kimse yeltenemiyor. Ya yoldan, ya ekonomik nedenlerden ya da zamandan.. Tek başına da gitmek fotoğraf çektirmek için mutlaka birilerini bulma zorunluluğu anlamında gıcık bir durum.

 41. Nermin says:

  Sevgili Sibel, rusya gezi notları diye internette arama yaparken sitenize ulaştım. Daha tam inceleyemedim. Umarım hayalini kurduğun Güney Amerika gezisini bu ana kadar gerçekleştirmişsindir. Ben Kasım 2010 da (Brezilya-Arjantin-Şili-Bolivya-Peru) olarak bu geziyi 1 aylık sürenin elverdiği ölçüde yaptım. Bu süre çok çok yetersizdi.Bu gezide gidemediğim gibi gidipte değmediğini düşündüğüm yerlerde oldu. Sırtçantasıyla yaptığım bu geziyi Brezilya’dan itibaren yerel otobüslerle – ki güney amerika’da çok da iyi organize edilmiş- yaptığımdan 1 ay yetersizdi. Mesafeler çok uzak. en kısası 17 saat. Bu da zaman yitirilmesi demek tabi ki eğer zamanın yeterli değilse. Yeterliyse de yurdun insanını tanımak adına iyi bir deneyim. Zaten zaman Güney Amerika’da planlanmayan tek şey. Bir bakarsınız otobüsünüz bozulmuştur, bir bakarsınız Grev vardır yollar kapalıdır:) Bu arada Sevgili Çiğdem’in anlatılarıyla da renkli bir gezi olduğuna inandığım bu geziyi yapmadıysanız da yapmanızı tüm yüreğimle diliyorum. Bu seneki rotamı daha belirleyemedim. Ya rusya ya da afrika. Şimdi gezi notlarına ihtiyacım var. biraz daha bakalım bu internete (genelde kendim yapıyorum gezi planlarımı). Daha geniş zamanda yazışmak dileğiyle gezekal. hoşçakal

  1. says:

   Harikasınız, hayır ben o geziyi yapmaya (tek başıma)cesaret edemedim, bi iki sağlık sorunu ile ilgili şüphem oldu. Yeni yapacağınız plana gezi arkadaşı almayı düşünür müsünüz? sevgilerimle

 42. nail ozten says:

  su anda filipinlerdeyim uzun surecek asya seyahatim icin backpacker ariyorum

 43. Hasan büyükkurt says:

  güney amerika gezisine katılmak isterim grup oluşursa mutlaka haberim olsun bu güne kadar yalnız gezdim..yalnız bir hindista gezisinde zafer beyin grubuna katıldım keyif de alamadım..cok büyük hayal kırıklıgı oldu…

 44. Hasan BÜYÜKKURT says:

  BEN de tekney le dünya gezisi planlıyorum..su anda 15 mt bir yelkenli tekneyi yapıyorum..motarları monte ediliyor…gelecek eylül ayında dünyayı dolasmaya cıkabilecegimi umuyorum..meslegim profosyonel..yat kaptanlıgı (aynı zamanda MİMAR ım )benimle ilgili olarak hasan büyükkurt olarak googladen arama yaparak bilgi sagibi olabilirler..denize dayanıklı.paslanmaz bir yol arkadası arıyorum..güvenilir saglıklı olması yeterli ben ona yelkeni vede denizciligi ögretebilirim ingilizce bilmesi gereklidir

  1. says:

   Hasan bey merhaba,
   Tekneyle dünya seyahati her şekilde kulağa buruna şahane geliyor. Ancak sanırım gereken fiziksel dinçlik konusu bencileyin pek yeterli değil. Size muhteşem bir gezi ve gezi partneri diliyorum.

 45. nermin says:

  mrb sibel hanım.sitenizi yeni gördüm.bende yurt dışı gezileriyle ilgileniyorum ve size katılmak isterim.

 46. okan says:

  13 ekim 15 ekim 2011 tarihleri arası göcekte kendi teknemde 2 günlük bayan tatil arkadaşı arıyorum.bilginize..

 47. OKAN says:

  GÖCEK TEKNE TATİLİ İÇİN MSN ADRESİME YAZABİLİRSİNİZ.DR.OKAN

 48. says:

  Sibel Hanim, sitenize bayildim.Ben de yakin zamanda kendi yaptigim seyahatlari yazmaya basladim. Peru ile yazilanlari gorunce dayanamadim yazayim istedim. Biz de esimle 2010 sonunda hayallerimin ulkesi Peru’ya gittik. Kendi sitemde henuz yazamadim ama tum detaylari yakinda yazmaya niyetliyim. Sitenizi heyecanla takip edecegim.Selamlar,

  1. says:

   Övgünüz için teşekkürler. Anılarınızı yazmakta gecikmeyin, her gün sürüyle detay zamana yeniliyor 🙂 yazdığınızda eğer lütfedip anılarınızı burada bizimle de (Sitenizin adresini de vermek suretiyle) paylaşırsanız çok sevinirim. Sevgi-selam

 49. says:

  Merhaba

  Şubat ayı içinde Bangkoga gitmeyi planlıyorum gelebilecek arkadaş olursa memnun olurum.

 50. Helin says:

  Selam arkadaslar. 20 Haziran`da Malezya`ya gidiyorum. Rotam; Kuala Lumpur, Melaka, Singapur ve Borneo Adasi. Ordan Penang, zaman ve param kalirsa da Bangkok. Turkiye`ye donusum 16 Temmuz Kuala Lumpur`dan olacak. Ozellikle Borneo adasi icin gezi arkadasi ariyorum.

 51. Cigdem says:

  Yorumunuz…..

 52. Cigdem says:

  Yeni gezilecek ulkeler arayan arkadaslara Madacaskari tavsiye edecegim. Harika bir 1,5 aylik Madagascar gezisinden kalbimi oralarda birakarak dondum. Muhtesem guzellikte, inanilmaz doga guzelliklerini barindiran, her bolgesi farkli ozelliklerde olan, mutlu guzel insanlari ile birde inanilmaz ucuz olan bir ada. Ben araba kiraliyarak kuzeyden guneye gectim.Yollari olmadigi yada cok bozuk oldugu icin uzun zaman ayirmaniz lazim ama her seye tum zorluklara degiyor.Sibel hanim biliyorum guney amerika hayallerinizi ama bence Madagascarida listenize ekleyin bu arada harika bir web sayfasina rastadim Ozlemin pansiyonu diye .Genc gezginlere destek olan ve onlarin anilarini paylasan bir sayfa Ilginizi cekebilir. Sevgiler

 53. says:

  Sizi görmeden tanımanın sarhoşlugu sanki..İiyi ve sıkı bi yol arkadaşına ihtiyacım varken korkusuzlugun olmadıgı saf çigdemlerin bahçesi belkide bi şelale altında sessizliginde seninle dem tutmak…bileti 2 kişilik al

 54. Fatih Küçükuysal says:

  Seyyahlara saygı duyuyorum.
  Gezerken hem dünyayı hem de kendini öğrendikleri için.
  şamanik ve antik sağlık sistemlerine ilgiliyim ve bu alanda çalışmalar yapıyorum. Bu alana ilgili ve Anadolu, Orta Asya, Nepal Hindistan gibi yerlere araştırmacı gezi planlayanlarla tanışmak isterim.
  Sevgiler

  1. says:

   Merhaba Fatih bey, Nepal’e özel gezi düzenleyen arkadaşlarımız var, onlarla iletişime geçmenizi öneririm. [email protected]

 55. Fatih says:

  Merhaba Sibel hocam, Evet Şenay özel bir turla 3 temmuzda gitti. Ben tur gezisinden ziyade yerel şifacılarla uzun zaman geçirebileceğim bu konuya ilgili kişilerle düşünüyorum. Bu arada sizin Tuva cumhuriyetindeki Şaman klinik izleminiz nasıldı ? Çalışmalarını ilgili misafire anlatmaya açıklar mı. yoksa sadece şifa çalışması mı yapıyorlar. Buradan başka cumhuriyetlere gittiyseniz tavsiye ederseniz çok memnun olurum. Teşekkürler

  1. says:

   Merhaba yeniden, henüz Tuva’ya gidemedim. Bu yaz Sibirya’ya gitmeyi oradan da Tuva’ya geçmeyi ve sorduğun şeyleri öğrenmeyi istiyordum ama şu ana kadar netleşmedi ve belki gelecek yıla kalacak bilemiyorum.

 56. Fatih says:

  Gelecek yaza ya da bahara ben de gitmek isterim. Ancak Kasımdan sonra ortadoğu daha da karışacak gibi görünüyor. Rusya topraklarını o kadar kolay açmayabilir bize.

 57. Fatih says:

  Bu yaz Anadolu’da bazı yerleri gezme niyetim var. Ama çılgınlık yapıp Tuva Kızıl sibirya gezisi olabilir tabi 🙂
  Gitmeden önce haber verin lütfen…

  Beyoğlu’nda Bilyay vakfı da bu konularda, Sibirya’da şaman çalışmalarla ilgili ve daha önce gittiler. Onlardan da fikir alınabilinir.

  1. says:

   Tamam, benden başka ilgilenen de olması güzel, gelişmelerden birbiriizi haberdar edelim Fatih.

 58. Fatih Küçükuysal says:

  Memnuniyetle. Araştırmalar yapıyorum zaten. Gitmişken Kazakistan ve Moğolistan da olabilir. Hemen kuantum çökertme işlemine başlamalı o zaman 🙂 Ertelemek kötü bir alışkanlık ! Burdan göremezsem e-posta atarsanız çok sevinirim. [email protected]

  1. says:

   Ben Kazakistan ve Azerbeycana gittim fakat özellikle kuzey asya daha çok sefer yapmayı hak ediyor sanki. Tamam haberleşmek üzere )

 59. Adem Onaran says:

  Bugün tesadüf eseri bu sayfayı gördüm.Çok ilgimi çekti.Aynı frekansta olanlarla buluşmak harika bir duygu.Ben iktisatçı olmama karşı tarihe olan düşkünlüğüm nedeniyle sonunda bilimsel olarak Arkeoloji okuma kararı aldım.Şu anda Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü 2.sınıfına geçmiş bulunmaktayım.Kazı görevimi tamamladığım için Italya öncelikli olmak üzere bu bölge ülkelerinde seyahat düşünüyorum(Eylül ayı içersinde veya Ekim olabilir.)Aynı arzuda olan arkadaşlarla tanışmak isterim.Bu tip bireysel seyahatlaerin olabileceği bir grup kurmanız mümkün olduğunda sizlere katılabilirim.Bu güzel sayfa için çok teşekkürler.

 60. Şenay Karakaş says:

  ABC Turizm ile Tuva Sanat’ın birlikte düzenlediği Nepal turları;
  http://www.abcturizm.com.tr/ulketurdetay.asp?id=30

  29.08.12, 19:30’da da Nepal Gezi Tanıtım Seminerimiz vardır;
  https://www.facebook.com/events/143456825794072/

  Gezi II – (17/30 Eylül)
  http://www.facebook.com/events/348118245267561/

  Gezi I – (20/31 Ekim)
  http://www.facebook.com/events/303681976397128/
  letişim Bilgileri:

  Elif YILMAZ, Şenay KARAKAŞ
  ABC TURİZM
  Tel :+90 212 2438967
  Fax :+90 212 2938050
  GSM :+90 533 4963867, +90 532 2608195
  web :www.abcturizm.com.tr

  Tuva Sanat
  İstiklal Cad. Atıf Yılmaz Sok. No:16/3
  Beyoğlu / İstanbul

  (Hüseyin Ağa Camii ve Demirören AVM arasındaki sokak)

  Tel: +90212 293 44 34
  Berrin YILMAZ: +90532 485 98 62

 61. funda says:

  sanırım güney amerika seyahati hala gerçekleşmemiş. g. amerika, afrika öncelikle gitmek istediğim yerler. nepal seyahati de cazip göründü. en doğru insanlarla, en doğru yerlere, en kısa zamanda gitmeyi diliyorum.

 62. Şenay Karakaş says:

  Funda Hanım Merhaba,
  O zaman bizde sizinle hayırlı bir şekilde Nepal’e gitmeyi diliyoruz..
  Sevgiler:=)

 63. HASAN says:

  harika galiba aradığım yolculuğa çıkacağım bana yazarmısınız seyyahat zamanını

  1. says:

   Nepali mi soruyorsunuz?

 64. Hüseyin says:

  Merhaba arkadaşlar kasım ayı başında Hindistan, Nepal ve Tibet gezisine çıkıyorum. Bilet ve vize işlemlerini önümüzde ki günlerde halletmeye başlıyorum. Gezi planına dahil olmak isteyen arkadaşlar lütfen “Facebook” üzerinden benimle iletişime geçmiş. Görüşmek dileğiyle…
  mail:[email protected]

 65. hüseyin says:

  12 aralık 2012 tarihinde brezilya RİO”da olacağım sonrası bolivya ve Peruya geçeceğim gelmek isteyen arkadaşlar bana katılabilir

 66. says:

  Sanal alemin ve yolların yolcularına merhaba. 18.12-25.12 arasında tüm İtalya’yı baştan başa araba ile gezerek, kültür turizmi yapabilecek ve bana yarenlik edecek mümkünse yeşil pasaportlu modern evliya çelebi adayları arıyorum.

 67. says:

  2013 nisan mayıs gibi otostopla afyon civarından yunanistan yunanistandan da avrupa turu yapmayı düşünüyorum bana katılabilecek bir yol arkadaşı arıyorum bana [email protected] ulaşabilir yeşil pasaportlu olması iyidir

 68. tebessumzamani says:

  2013 mayıs sonu veya haziran başında prag-viyana budabeşte turu için ;tur oda arkadaşı arıyorum.Etrafomdan bulamadım.Arkadaşarın da dediği gibi ya evlilier,yayıllık izin sıkıntısı,ya aileisnin izin vermemesi yada ekonomik nedenlerden dolyı oluyor bu sıkıntı..Bana katılabilecek varsa burdan kendilerine çağrı yapmış olayım.Oda arkadaşı olacağı için;aradağım arkadaş bayan olmalıı.Neden arkadaş aradığıma gelirsek hem bana yoldaş olması,orda yalnız kalma riskini ortadan kaldırmak hem de 200-250euro kadar olan single farkını ödememek için..Arkadaşların önerilerini dikkate alırım..ilk tercihim bu ama buraya gitmiş olan bir arkadaş varsa paris-benelüx turu da olur.sonraki tercihim italya-venedik -floransa turu da olur.sonraki tercihim balkanlar turu..sonraki tercihim rusya turu olur..yani buralara gitmiş olan arkadaşlar varsa..yeter ki gideyim aRTUK..7gece 8 gün olmalı.single farkı ödemeyince fiyatlar uygun aslında…

  Sibel hanım buralara gitmez mi?

  mail adresim
  [email protected]

  1. says:

   Merhaba, prag Viyana turunu isterim aslında, hangi turu kullanacaksınız bana da bi adresini yazar mısınız netten bakayım.

 69. tebessum zamani says:

  merhaba ..çok sevindim…1 haziran tarihli jolly tur..atlayalım gidelim…extralara pek katılmayıp kendimiz grup oluşturup mgezersek uyguna bile mal olabilir..asgari 2250 tl bile yeter bu şekilde..tlf mailime gönderirseniz sizi ararım..diğer mailim de gizli şekilde gönderdim..ona d aolur..daha evraklar hazırlanacak vize alınacak..

  1. says:

   bu fiyat bir haftalık mı acaba

 70. tebessumzamani says:

  Evet ..7 gece 8 gün ..449 euro…İKİ KİŞİLİK ODA İÇİN tek kişi fiyatı…tek gidilirse 670 euro..

 71. 10 ekim 2013 bayram tatili civarı Nepal’e gitmeyi düşünüyorum gitmeyi düşünen birisi varsa mail atabilir.
  [email protected]

 72. says:

  Ali [email protected] sibelatasoy.com üzerinden
  12:04 (41 dakika önce)

  26 Ekim den itibaren öncelikle 3-4 gün Roma planım var ama blogu görünce Avrupa da ve dediğiniz gibi bir kaç kişilik güzel bir grup ile keşfedilecek yerler olabilir mi beraber gidebilir miyiz diye düşündüm. İletişimde kalırsak sevinirim. Bu arada Roma ya seninle gelirim diyen olursa hemen tanışalım. Sevgiler

 73. emrah says:

  Ben gelirim Sibel.

 74. Merhaba.

 75. Sibel Hanım. Yeni siteniz güzel olmuş, ama eskisi de güzeldi. Bu sitede ilk anda 2011 e kadar yazılar çıkıyor.2012 – 2013 – 2014 yazıları ancak mail attığınızda çıkıyor. Bu sayfaya geçebilmek için 2 defa Merhaba demek zorunda kaldım. Başkaları nasıl buluyor acaba ?. Bu sitenin en güzel yanı yazılerın en yenisinin başta olması. Bunu size 4 yıl evvel söylemiştim. Beni hatırladınız mı? O tarihte sizi yazılarımla epey rahatsız etmiştim. Bu süre içerisinde DÜNYA GEZGİNLER KULÜBÜ olarak yıl da 3 defa Uzak doğudan – Güney Amerika’ya kadar her yeri gezdik. Bir geziye götürdüğümü 2. geziye götürmedim. Çünkü hiç biri Misafir üyelikten Asil üyeliğe geçemediler. İçlerinde aradığım Gerçek Gezgini bulamadım, hepsi Turist çıktı. Şimdi artik gerçek 3 GEZGİN arıyorum. Bulduğumda evvela Bir aylık Batı Amerika ve Meksika gezisi ile yine Bir ay sürecek Avustralya ve Yeni Zelenda gezisi ile Dünya seyahatlerimi noktalıyacağım. Bu arada fırsat bulabilirsem Kenya’da 15 günlük safari yapmayı düşünüyorum. Diğer 2 gezinin plan ve programları hazır. Amerika ve Meksika’yı Station bir araçla, Avustralya ve Yeni Zelanda’yı Karavan ile gezeceğiz. En ekonomik ve en güzel gezi 4 kişi ile yapılan gezidir. 4 kişi olduğunuzda her yer Taksi ile veya Araç kiralıyarak en ucuz ve en hızlı ve en konforlu şekilde gidebilirsiniz. Bir yıldır Gezginler Kulübü sayfasında ‘ Gerçek Gezgin olan yol arkadaşı aranıyor, Dünya’yı birlikte gezelim ‘ ilanı çıkmakta ve her günde 1 veya 2 kişi ilanı okuyup siteye girmesine rağmen ben Gerçek Gezginim diyen çıkmadı. Sizden bir Ricam olacak tarafsız bir kişi olarak zahmet olmaz ise DÜNYA GEZGİNLER KULÜBÜ’ne girip bir bakarmısınız, şartlarım mı ağır, yoksa Türkiye’de gerçek gezgin çok azda beni bulamıyorlar? Benden daha güzel, benden daha uçuz gezi yapan çok az gezgin vardır. Gezilerimin uçuzluğunu ve güzelliğini 2011 yılında yaptığım 3 gezinin özgün müzikli slayt DVD lerinde herkez görebilir. Uzun yazımla rahatsız etmişsem özür dilerim. Saygılarımla Nevzat Yiğitcanlar Yelkenli.net

 76. Sibel Hanım. Merhaba. Older Comments ve Newer Comments yazılarını gözlüğümü takınca görebildim. Yazıların yanındaki ok işareti nerede ise çizgi gibi, biraz belirgin ve biraz büyük olursa gözlü de görür, gözsüz de… Ayrıca site Türkçe buda Türkçe olursa daha iyi olmaz mı? Ayrıca site ilk açıldığında 2014 ü gösterirse çok daha iyi olur. Herkes siteyi 09.Mayıs.2011 de kalmış olduğunu zannedip, başka sitelere geçmez. Sizi biraz kızdırdığımı zannediyorum, bu adam yine nereden çıktı, 4 senedir rahattım diyorsunuz. Kayboluyorum, 2018 de görüşmek dileği ile, Saygılarımı sunarım. Nevzat Yiğitcanlar – yelkenli.net.

 77. harun says:

  Yurtdışındaa kafasına göre çıkıp yeni bir hayat için bende varım sıkıldım tr den diyip gelebilecek varmiii
  05389171602

 78. says:

  biz iki erkek arkadaş karavnla yurt içi bir haftalık gezi pilanlıyoruz gelmek isteyen bayan arkadaşlar varsa bize ulaşa bilir face adresi [email protected]

 79. says:

  ankdan says:
  14 Mayıs 2015 at 14:27 (Edit)
  kuzey avrupaya seyahat için yol arkadaşı arıyorum. bu tür bir başlığınız varmış 2009da. çok sene geçmiş biliyorum ama hala varsa böyle bir durum, dönüş yaparsanız sevinirim.
  teşekkürler.

 80. says:

  Yiğit bey. (DÜNYA GEZGİNLER KULÜBÜ)

  Hawaii gezi planı ne zaman?

 81. ulaş says:

  GEREKLİ PARAYI SAĞLADIĞIM İLK FIRSATTA PERUYA GİTMEYİ PLANLIYORUM ŞAMAN AYİNİNDE AYAHUSACA ÇAYI İÇMEK BİLİNÇ ALTIMI KEŞFETMEK MÜTHİŞ OLUR…

 82. Ekin says:

  Merhaba sibel hanım, yazılan yazılar epey olmuş ama ben de bu yılın sonunda asya gezisi yapmak istiyorum. Tek başıma değil bir yol arkadaşı ile seyehat etmek istiyorum. Acaba güvenilir bir yol arkadaşını nasıl bulabilirim? Bana önerileriniz olur mu? Şimdiden teşekkürler

 83. Bülent Polat says:

  Merhabalar
  Bende Brezilya’ya gidiyorum inşallah eylül ayında indaiatuba ya çok farklı ve güzel bir şehir. Yalnız gitmek istemiyorum eğer gitmek isteyen var ise bana eşlik ederse çok sevinirim.Benim tek hayalim oraya gidebilmek duydukça adını kalbim güüüüüm güüüüm atıyor hemen git diye 🙂 eğer gitmeyi düşünen varsa 0545 502 70 68 bu numaradan ulaşabilirsiniz… :))) Bülent Polat

 84. levent says:

  merhaba sitenize tesadüfen yol arkadaşı ararken rastladım. sitenizin samimiyetine inandığım içinde yazmak istedim. gezmeyi bende seviyorum. şu anda haziran sonuna kadar da shengen vizem var. şimdiye kadar tüm türkiyeyi ilçe ilçe ve dünyada da yaklaşık 23 ülke gezdim. her yıl 3 veya 4 kez yurt dışına çıkıyorum. son 5 yıldır yeni yıla bir ülke meydanında girmeyi seviyorum ve buna dair bir grup oluştu. . keyifli oluyor. haziran ayı içinde gezi planlarınızı bilirsem katılırım. 2 veya 4 kişilik grupla gezmeyi tercih ederim. organizasyonun durumuna göre sayı farklı olabilir fakat 3 ve/veya 5 kişilik gruplarda yokum hep sıkıntı çıkıyor…… maddi sorun yok ayrıca fotoğraf (su altı dahil makineler mevcut) , squba, at binmek, yelkenli kullanmak, uzun yürüyüşler, motor, her türlü spor-sıradan ve lüks araç kullanabilirim. kalınacak yerlerde kalite aramam önemli olan gezi kalitesi…..
  (ankara da yaşıyorum)
  yeni gezginci dostlar edinebilmek umuduyla…
  saygılarımla

 85. hakan says:

  hep hayelimdir gezmek bilinmeyenleri keşfetmek görmek
  ama imjan ve zaman meselesi tabi

  zamanı belki ayarlarım ama imkanlar bazen insanın kendi elinde olmuyor

  yurt dışı hayelim var ve hep olucak
  ama hiçbi bilgimde yok kimbilir belki birgün ama nezaman

  1. says:

   Umarım en kısa zamanda gerçekleşir hayaliniz

 86. Iraz says:

  Merhabalar,
  Uzun yıllar geçmiş bu yazınız üzerinden ama merak ettim bulabildiniz mi bir yol arkadaşı kendinize? Peru’ya gittiniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir