Erk Hayvanları

18 Ocak 2009

Erk hayvanları genellikle rüyalarda, meditasyonda ve vizyonlarda gözükür. Birden fazla Erk hayvanınız olabilir. Belirli bir zamandaki Erk hayvanınız yaşam yolunuzun değişmesi ile değişebilir. Erk hayvanları kişinin duygusal ihtiyaçlarına göre şekillenir. Koruyucu olarak, korkularımızı bastırır ve güç verir.

Erk hayvanı kavramı evrenseldir ve tüm kültürlerde bulunur. İlkel kabilelerde Erk hayvanı bir totem olarak tasvir edilir, kabilenin ve ailenin farklı Erk hayvanları olabilir. ABD ve bazı diğer ülkelerde manası değişmiş olsa bile halen kabilenin bir totemi varlığını korumaktadır.

Klüpler veya dernekler gibi alt kültürlerin dahi halen totemleri vardır Lions Clup bunların en bilinen örneğidir. Hristiyan dininde bile iki totem hayvanı, Balık ve Kuzu, bulunmaktadır. Spor klüplerininin de özel totemleri vardır, ülkemizde de en bilinenleri Aslan (GS) Kanarya (FB) ve Kartal (BJK) dır. (Demokrat Partinin amblemi olan At halkın demokrat kelimesinin anlamını bilmemesinden ve onu demir kır at olarak telafuz ederek bir hayvanla özdeşleştirmesinden kaynaklanmaktadır,)

Bir diğer Erk hayvanı veya totem çeşidi de kişisel olandır. Bunlar günlük yaşamda bzi koruyan ruhlardır. Nerdeyse herkesin böyle bir totemi vardı. Bugün dahi pek çok ebeveyn çocuklarına özellikle geceleri bir hayvan tarafından korundukları söylenir. Tabi ki çocuklara verilen oyuncak ayı’nın bu amaçı olduğunu anlayamazlar. Çoğu zaman bilinçsiz olarak bazı kişilerin bir Erk hayvanı ile etkilendiğine tanık olmaktayız. Burçlar kuşağında da Aslan, Akrep, Yengeç ve Boğa gibi Erk hayvanları olarak vardır.

Şamanizmde Erk Hayvanları

Bir şamanın ilk öğreneceği şey başka dünyalara seyahat etmek sonra da kendi Erk havyanı / totemini bulmaktır. Bir şaman için bu bilgiler uzun bir eğitime başlamak için zorunludur.

Erk hayvanı genellikle örtülmüş en derinde ki siz’in yansımasıdır ve bu dünyada ihtiyacınız olan nitelikleri bulundurur. İnsanların buldukları kendi Erk hayvanının örneğin bir fare olması, kısaca yırtıcı olmamasında memnun olmazlar. Farenin Erkli olmadığını, halim selim ve korkak olduğu düşünülür. Ancak unutulan, ruhların fiziksel gerçeklikle ve boy’la bir alakası olmadığıdır. Kişisel Erk hayvanınız küçük bir fare olabilir, ancak gerektiği zaman bu fare boyunu değiştirebilir ve o an için koyması gereken tavrı koyar. 150 metre boyundaki bir fare hiç de zayıf sayılmaz. Kişisel Erk havyanınız (ailevi, klan veya kabile Erk hayvanının aksine) kişisel ihtiyaçlarınıza göre yaşam boyunca birkaç kez değişebilir. Keyifsiz olduğunuz, bu hayvanınızın sizden uzak olduğunu, geri getirilmesi veya bir değişiklik yapılması gerektiğini gösterir.

İlk ruhsal araştırma seyahatinizi yaptığınızda, toteminiz veya Erk hayvanınız olduğunu iddia eden ruhlarla karşılaşırsınız. Eğer ruhunuzun farkındaysanız, bu size ek Erkler katacak.

Tüm memeliler ve kuşlar pozitif ruhlardır, herhangi biri sizin Erk hayvanınız olabilir. Efsanevi bir Pegasus veya herhangi bir efsanede dahi bulunmayan bir hayvan sizin Erk hayvanınız olabilir.


Ders 1 – Kişisel Erk Hayvanınızla Karşılaşmak

Herkesin bir Erk hayvanı vardır ve koruyucu olarak bizimledir.

Birçok Erk hayvanı, bizim ruhsal koruyucumuzdur ve baska kademelerde / boyutlarda bulunur.

Bazı hayvanlar geçmiş yaşamımızdan beri bizimle birlikte olup farklı fiziksel forma sahip olabilir. Örneğin : Bir kurt veya başka bir vahşi hayvan koruyucumuz olabilir ancak o şu anki yaşamda bir köpek olarak enkarne olmuş olabilir.

Kişisel Güç Hayvanınızı bulma zamanı geldi.

Sakin bir yerde veya bilgisayarınızın karşısında gevşeyin.

Zihninizi gevşetin …

Bedeninizdeki kasların gevşediğini hissedin … başınız … omuzlarınız … boynunuz … dişleriniz … gövdeniz … kollarınız … gevşedi

Gözlerinizi kapayın …

2 derin, uzun fakat yavaş nefes alın … burnunuzdan nefesi alın … rahatsız olmayacağınız bir süre nefesinizi tutun … ağzınızdan nefesinizi verin…

Düşüncelerinizi durdurun.

Gözkapaklarınızın arkasından ekrana bakın …

Güzel renkler … veya şekiller … görüş alanınıza gelecek …

Zihninizle erk hayvanınıza kendisini ekranda göstermesini isteyin.

Sabırlı olun! Görmeden önce üçüncü gözünüzün açılması gerekir.

Kısa bir sürede bir hayvan belirecek.

Umduğunuz veya ummadığınız bir hayvan olabilir, beklentinizin olmaması gerekir.

Görüntü bir anda belirir veya üstünüze doğru gelirken gözükür.

Herhangi bir açıdan hayvanı görme ihtimaliniz var.

Sizce gözde olan bir hayvan olmayabilir.

Görüntünün açıkça karşınızda belirmesini izin verin.

Hayvanı gördüğünüzde, dikkatli olarak ne yaptığına bakın.

Bir mesaj alabilmek için düşüncelerinizle hayvanı dinleyin.

Bir hayvandan bir mesaj almak tuhaf olabilir ancak bu olacak.

Sizin için anlamlı olan bir sahnede belirecek.

Mümkün olduğu kadar yoğun olarak odaklanın.

Hayvanın çevresindeki renklere dikkat edin, renkler önemlidir.

Görüntü kaybolduğunda … yavaşça gözlerinizi açın ve gördüğünüzü yazın veya çizin.

Birden fazla hayvan görmüş olabilirsiniz.

Efsanevi veya gerçek hayattan bir hayvan da görmüş olabilirsiniz.

Başka bir gün farklı bir hayvan ve mesajla karşılaşabilirsiniz.

Göz önünde tutmanız gerekenler :

Herhangi bir hayvan cinsini hayal ettiniz mi? Bu hayalinizde neler oldu? Bu hayvana gece rüyanıza gelerek sizinle etkileşime geçmesini isteyin.

Niye böyle bir hayvan sizin karşınıza çıktı.

Belki bu hayvanın anlamını araştırmanız gerekli. (Bununla ilgili yazı da gelecek)


Ders 2 – Kişisel Erk Hayvanınızla çalışmak

İlk derste yaptığınız gibi, kendinizi Erk hayvanınızla karşılaşmaya hazırlayın. Bunu bilgisayar başında iken veya meditasyon yaptığınız yerde yapabilirsiniz. En iyi neticeyi bu çalışmayı doğada yaparak elde edersiniz.

Bedeninizi ve zihninizi gevşetin.

Şimdi, gözlerinizi kapatarak iki uzun nefes alın. Burnunuzdan nefesi alın … rahatsız olmayacağınız bir süre nefesinizi tutun … ağzınızdan nefesinizi verin…

Üçüncü gözünüz açılmaya başlayınca ve görüntüsü belirince Erk hayvanınızla irtibata geçin …

Eğer hayvanı hareket halinde görüyorsanız, onu takip ederek sizi nereye götürdüğünü ve size nasıl bir mesaj vermek istediğini anlamaya çalışın.

Eğer, hayvanı takip etmekte sorun yaşarsanız, ilk önce onu zihninizde canlandırın, sonra zaman ve mekan içinde veya dünya üstünde ilerlediğini hayal edin …

Bu şekilde hayvanla irtibatı sağladığınızda, zihinsel olarak ona, sizi ruhsal bir seyahate çıkarmasını, böylece sizin ruhsal seyahat konusunda yeni şeyler öğreneceğiniz söyleyin.

Sizi bir seyahate çıkaracak.

Döndüğünüzde bu sahayatiniz hakkında notlar alın.


Ders 3 – Kişisel Erk Hayvanınızla meditasyon

Şamanlar, şifa verebilen, enerjilerle çalışabilen ve vizyon görebilen ruhsal varlıklardır.

Bilinçli olarak beden dışı deneyimler yapabilmek şamanların geleneksel kabiliyetidir. Bu ruhsal sayahatler şamanı yeraltı diyarlararına, evrenin üst kademelerine veya dünyadaki herhangi bir yere gitmesine olanak sağlar. Şaman uçuşu, misal olarak, içsel dünyanın bir deneyimi değil, fakat, fiziksel bedenin kısıtlamalarının üstünde bir deneyim olduğu gözlenmiştir.

Bugün bir şaman olmaya başlıyacaksınız. Erk hayvanınızla irtibata geçme hissiyle birkite gezegene şifa verecek ve ışık getireceksiniz.

Lütfen buna zaman ayırın ve acele etmeyin …

Şu anda bilgisayar karşısında oturduğunuza göre, Erk hayvanınızı çağırıp onunla irtibata geçmeye başlayın.

Bugün, sizinle birlikte olmasını istediğinizi, böylece pek çok kez deneyimler yaşayabilmeniz için ona çağrıda bulunun.

Eğer doğaya çıkabilir, hatta içerde veya dışarda bir ağaçla temas edebilirseniz bu deneyiminizin çok daha iyi olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda müzik dinlemek de deneyimizin iyileşmesine sebep olacak.

Bu deneyimde kullanmanız tavsiye edilmese de psikotrop etkileri olan maddeler kullanmak sizin iradenizdedir.

Hazır olduğunuzda, gözlerinizi kapatın.

Şimdi, iki uzun nefes alın. Burnunuzdan nefesi alın … rahatsız olmayacağınız bir süre nefesinizi tutun … ağzınızdan nefesinizi verin…

Tamamen gevşediğinizi hissedin.

Fiziksel çevrenizle bir bağlantınızın kalmasın.

Yavaşça şeklinizin bir büyücü şamana benzeyeçek şekilde değiştiğini görün. Bazı Şamanların şekil değiştirebilme yetenekleri vardır.

Fiziksel bedeninizi hissedin, yaşını, deri rengini, cografi yerinizi, böylece kişisel erkiniz ve yılların verdiği deneyimler geri geldi. Bu deneyim ve varlıkla bir olun.

Yavaşça tekrar şekil değiştirin – bu kerre Erk hayvanınıza dönüşün …

Bedeniznizdeki her hücrenin değişime uğradığını hissedin …

Fiziksel veya telepatik olarak doğaya gidin!

Doğada Erk hayvanınızın dolaştığı gibi gezinin.

Sesleri dinleyin. Yüksek bir seviyeden, doğanın tüm hislerini deneyimleyin.

Hayvanların birbirleri ile olan iletişimi dinleyin.

Başka diyarlara açılan kapıları açın.

Nasıl açılıp kapandığına dikkatlice bakın.

Bir ağaca yanaşın. Fiziksel veya telepatik bir temas sağlayın.

Işığın enerjisini kaynağında içinize çekin.

Işığın akışını, oluşumunuzun toplamı olan, erk hayvanı, şaman ve fiziksel hislerinizde hissedin.

Bugün neyin düzeltilmeye / şifaya ihtiyacı olduğunu görmek için kendinizin bir Şaman / Erk hayvanı olmasına müsaade edin.

Gördüklerinizi Işıkla aydınlatarak şifa dağıtın.

Işıkla şifa dağıtırken gezegene de enerji gönderin.

Dünyadaki Şamanların şifa enerjisine bağlanın.

Diğer şamanların nasıl şifa dağıttığını göstermesine izin verin.

Bu sizin daha üst ruhsal ve şifacı kademelere çıkmanıza sebep olur.

Ellie Crystal’in sayfasından çevrilmiştir.

Ligor Melegupluoğlu

Not: Erk hayvanını bulma ve sonra onunla sizin için en gerekli bilgilenme için birlikte çalışmanız bazı temel bilgilenme düzeylerine ihtiyaç duyar, eğer konuya ilgiliyseniz lütfen Urban Shaman konseptine göz atınız, tıklayınız

aloha-sa

26 Yorum

 • Muzffer 02 Ocak 2021, 02:27

  İki defa çok keskin ve sinirli bir göz gördüm. Sanki kafam bir boşluğun içinde dans ediyordu. Ardından goril suratına benzer ağız çevresi gördüm. O iki keskin göz dikkatimi cekti

 • Sibel 18 Haziran 2016, 17:41

  Çok ısrar ederseniz, takılıp kalmak da engel olabiliyor, bir süre bu konuyu unutmanızı öneririm 🙂

 • özge 18 Haziran 2016, 14:12

  neden göremiyorum ? bazen rüyalarımda beni gökyüzüne uçuran cinsini bilmediğim beyaz kuşlar var bazende besleyip büyüttüğüm sonrada korkup öldürdüğüm tüylü yılan görüyorum ama sık sık meditasyon yapmama rağmen erk hayvanımı göremiyorum

 • tuvana 05 Haziran 2016, 11:16

  kurt gordum

 • Sibel 23 Mayıs 2016, 08:06

  Olabilir, bazı kişiler birkaç denemede bulurlar 🙂

 • Mehmet 22 Mayıs 2016, 15:57

  Benim gözümün önüne hic bi sey gelemedi beynim elekriklendi gibi bi sey oldu ama gelmedi bi sey

 • Sibel 15 Ocak 2016, 14:33

  Merhaba Meltem hanım, hayal gücünün gerçekliği de gündelik somut dünyanın gerçekliği kadar gerçek. İçinize şüphe girmesin

 • Meltem 15 Ocak 2016, 12:59

  Sibel hanım ben her akşam beni koruyan hayvanları gözümün önünden geçirerek varlıklarını ve beni koruduklarını hayal ediyorum şimdi bu hayvanlar benim sadece hayal gücümmü yoksa erk hayvanlarım mı teşekkürler

 • murad 12 Ocak 2016, 03:59

  Aklınızı başınıza alın rüyanızda gösterilen hayvanlara göre bilmediğiniz gerçek anlamda anlamadığınız şeylerin peşine düşmeyin.don juan kimdir yada nedir bilmiyoruz insan olup olmadığıda gerçek değildir.carlos biliniyor ama bu adama da güvenemeyiz uyumayan şeytan bulduğu her yoldan gelmeye çalışacaktır.amacınız nedir arkadaşlar ne olmaya yada ne yapmaya ada nereye ulaşmak muradındasınız.bu blogun sahibi de ne peşinde acaba

 • ozan 02 Ocak 2016, 21:57

  İki tane ayı gördüm ve şok oldum şuan :/

 • Sibel 09 Mart 2015, 15:51

  Normal olmasi gerekmeyen konular bunlar, tamamen özgün ve size has 🙂

 • pınar 09 Mart 2015, 14:01

  hiç böyle bir sonuç beklemiyordum. çok şaşırdım. böyle en gösterişlisinden en renklisinden bir tavus kuşu gördüm. deli deli dansediyordu 😀 ama benim ağlayasım geldi nedense, bu normal mi acaba?

 • Sibel 09 Ocak 2015, 07:55

  Merhaba, bence kötü bir şey değil (muhtemelen bu sizin bilincinde olmadığınız korkunuzdan kaynaklanmıştır), yine de onunla buluşmayı deneyin 🙂

 • gizem 08 Ocak 2015, 12:53

  Ben çok asil duruşlu bir kurt gördüm ama sibirya kurduydu. Masmavi gözleri vardı ama çok kızgın bakıyordu biran korktum ve gözlerimi açtım daha sonra tekrar onunla bağlantıya geçmeye çabaladım ama olmadı. Sizce kızgın olması kötü bir şey mi?

 • Ceyhun Şahin 09 Ekim 2014, 21:59

  Uyumadan önce yüksek benliğimden bana gece rüyamda erk hayvanımı görmeyi istedim. Rüyam şöyleydi, alnımın üstünde saçlarım arasında yeşil trıtıl gibi bir hayvanın dolşatığını gördüm. Onu hemen elimle yere attım. Korktum. Daha sonra onu ayağımla ezdim, 1-2 saniye hareketsiz kaldıktan sonra ezik kısmı kendini yeniledi ve tekrar yürümeye başladı. Bir başarısız denemeden sonra sandalyenin ayağıyla ezmeye karar verdim ilk denememde bu yeşil ve ceviz büyüklüğündeki hayvan ezildi ama kendini yeniledikten sonra 3-4 kat daha büyük bir hal aldı. En son sandalenin ayağıyla her yerini ezdim öldüğünü gördüm ve uyandım. Bana bir yol gösterirseniz memnun olurum. Uzun süredir bana deneyimlemem gerek şeyler hakkında yol gösterecek birini arıyorum. Numaram 0538 712 77 30
  Mail adresim; aliceycey@hotmail.com

 • Sibel 14 Şubat 2014, 10:08

  Ne güzel. Hem de kutlu gizemli geyik 🙂

 • turgay karaca 13 Şubat 2014, 12:55

  Ben Geyik Gördüm Bana Bakıyordu denemeye devam edicem isten dolay zamanım olmuyor ama deneyecem tekrardan 2 gundur geyik goruyorum

 • Sibel 21 Ocak 2014, 18:33

  Evet olabildiği söyleniyor.

 • nilüfer 18 Ocak 2014, 22:52

  Birden fazla erk hayvanımız olabiliyor değil mi ??
  harika bir deneyimdi çok teşekkürler…sevgiler

 • Sibel 10 Mayıs 2013, 08:00

  Demek ki tam zamanı gelmiş 🙂

 • mahmut 09 Mayıs 2013, 18:11

  gözümü kapatmadan 2normal nefes aldım çok az gevşemeye odaklandım yazıları okurken beyaz bir at gördüm ön ayağını yere vuruyor bana yan bakıyordu..ilginç bir deneyim oldu.ve çok kolay oldu..bakalım nerelere gitcez:)

 • Sibel 01 Aralık 2012, 20:40

  Korkunuz ve heyecanınız engel olmuş olabilir, çok ciddiye almayın, çok da aldırmadığınızda bir bakarsınız kendiliğinden buluşmuşunuz onunla 🙂

 • melis 28 Kasım 2012, 20:31

  Ben bunu çok denedim ama ilk derste ne yaparsam yapayım birşey göremedim. Arkadaşım 3. gözümün kapalı olduğunu söyledi. Şöyle odamda uzandım. Rahatlamaya çalıştım gözlerimi kapatım devamlı nefes alıp verdim. Lamba tam tepemdeydi. Ama gözlerim dahada beyazlaştı… Bekledim erk hayvanımı görmek istiyorum dedim… Hiç birşey olmadı. Arkadan fon müziği açım yapamdım. Ayaklarım refleks olarak bi kaç kez zıpladı… Ben bu rehberi görmeyi çok istiyorum ama bir türlü konsantre olamıyorum. Korkuyorum… Sanki biri izliyo sanıp hemen kalkıyorum…

 • ibrahim 24 Temmuz 2012, 13:29

  İnsanların, hayvanlar ile özdeşim kurması tuhaf geliyor bana. Kişisel erk hayvanı bulmak ile ilgili yazyıyı okuduktan sonra bir kaç deneme yapmıştım.Bir boğanın üzerime yürüdüğünü gördüm.Yazıda anlatılan şekilde -ve komik bularak- iletişime geçmeye çalıştım erk hayvanıyla. Erk hayvanımla nasıl konuşabilirim ? 🙂

 • serap 19 Mart 2012, 19:23

  benim için çok faydalı oldu. teşekkür ederim emeği geçen herkese.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.