Erk Hayvanları

Erk hayvanları genellikle rüyalarda, meditasyonda ve vizyonlarda gözükür. Birden fazla Erk hayvanınız olabilir. Belirli bir zamandaki Erk hayvanınız yaşam yolunuzun değişmesi ile değişebilir. Erk hayvanları kişinin duygusal ihtiyaçlarına göre şekillenir. Koruyucu olarak, korkularımızı bastırır ve güç verir.

Erk hayvanı kavramı evrenseldir ve tüm kültürlerde bulunur. İlkel kabilelerde Erk hayvanı bir totem olarak tasvir edilir, kabilenin ve ailenin farklı Erk hayvanları olabilir. ABD ve bazı diğer ülkelerde manası değişmiş olsa bile halen kabilenin bir totemi varlığını korumaktadır.

Klüpler veya dernekler gibi alt kültürlerin dahi halen totemleri vardır Lions Clup bunların en bilinen örneğidir. Hristiyan dininde bile iki totem hayvanı, Balık ve Kuzu, bulunmaktadır. Spor klüplerininin de özel totemleri vardır, ülkemizde de en bilinenleri Aslan (GS) Kanarya (FB) ve Kartal (BJK) dır. (Demokrat Partinin amblemi olan At halkın demokrat kelimesinin anlamını bilmemesinden ve onu demir kır at olarak telafuz ederek bir hayvanla özdeşleştirmesinden kaynaklanmaktadır,)

Bir diğer Erk hayvanı veya totem çeşidi de kişisel olandır. Bunlar günlük yaşamda bzi koruyan ruhlardır. Nerdeyse herkesin böyle bir totemi vardı. Bugün dahi pek çok ebeveyn çocuklarına özellikle geceleri bir hayvan tarafından korundukları söylenir. Tabi ki çocuklara verilen oyuncak ayı’nın bu amaçı olduğunu anlayamazlar. Çoğu zaman bilinçsiz olarak bazı kişilerin bir Erk hayvanı ile etkilendiğine tanık olmaktayız. Burçlar kuşağında da Aslan, Akrep, Yengeç ve Boğa gibi Erk hayvanları olarak vardır.

Şamanizmde Erk Hayvanları

Bir şamanın ilk öğreneceği şey başka dünyalara seyahat etmek sonra da kendi Erk havyanı / totemini bulmaktır. Bir şaman için bu bilgiler uzun bir eğitime başlamak için zorunludur.

Erk hayvanı genellikle örtülmüş en derinde ki siz’in yansımasıdır ve bu dünyada ihtiyacınız olan nitelikleri bulundurur. İnsanların buldukları kendi Erk hayvanının örneğin bir fare olması, kısaca yırtıcı olmamasında memnun olmazlar. Farenin Erkli olmadığını, halim selim ve korkak olduğu düşünülür. Ancak unutulan, ruhların fiziksel gerçeklikle ve boy’la bir alakası olmadığıdır. Kişisel Erk hayvanınız küçük bir fare olabilir, ancak gerektiği zaman bu fare boyunu değiştirebilir ve o an için koyması gereken tavrı koyar. 150 metre boyundaki bir fare hiç de zayıf sayılmaz. Kişisel Erk havyanınız (ailevi, klan veya kabile Erk hayvanının aksine) kişisel ihtiyaçlarınıza göre yaşam boyunca birkaç kez değişebilir. Keyifsiz olduğunuz, bu hayvanınızın sizden uzak olduğunu, geri getirilmesi veya bir değişiklik yapılması gerektiğini gösterir.

İlk ruhsal araştırma seyahatinizi yaptığınızda, toteminiz veya Erk hayvanınız olduğunu iddia eden ruhlarla karşılaşırsınız. Eğer ruhunuzun farkındaysanız, bu size ek Erkler katacak.

Tüm memeliler ve kuşlar pozitif ruhlardır, herhangi biri sizin Erk hayvanınız olabilir. Efsanevi bir Pegasus veya herhangi bir efsanede dahi bulunmayan bir hayvan sizin Erk hayvanınız olabilir.


Ders 1 – Kişisel Erk Hayvanınızla Karşılaşmak

Herkesin bir Erk hayvanı vardır ve koruyucu olarak bizimledir.

Birçok Erk hayvanı, bizim ruhsal koruyucumuzdur ve baska kademelerde / boyutlarda bulunur.

Bazı hayvanlar geçmiş yaşamımızdan beri bizimle birlikte olup farklı fiziksel forma sahip olabilir. Örneğin : Bir kurt veya başka bir vahşi hayvan koruyucumuz olabilir ancak o şu anki yaşamda bir köpek olarak enkarne olmuş olabilir.

Kişisel Güç Hayvanınızı bulma zamanı geldi.

Sakin bir yerde veya bilgisayarınızın karşısında gevşeyin.

Zihninizi gevşetin …

Bedeninizdeki kasların gevşediğini hissedin … başınız … omuzlarınız … boynunuz … dişleriniz … gövdeniz … kollarınız … gevşedi

Gözlerinizi kapayın …

2 derin, uzun fakat yavaş nefes alın … burnunuzdan nefesi alın … rahatsız olmayacağınız bir süre nefesinizi tutun … ağzınızdan nefesinizi verin…

Düşüncelerinizi durdurun.

Gözkapaklarınızın arkasından ekrana bakın …

Güzel renkler … veya şekiller … görüş alanınıza gelecek …

Zihninizle erk hayvanınıza kendisini ekranda göstermesini isteyin.

Sabırlı olun! Görmeden önce üçüncü gözünüzün açılması gerekir.

Kısa bir sürede bir hayvan belirecek.

Umduğunuz veya ummadığınız bir hayvan olabilir, beklentinizin olmaması gerekir.

Görüntü bir anda belirir veya üstünüze doğru gelirken gözükür.

Herhangi bir açıdan hayvanı görme ihtimaliniz var.

Sizce gözde olan bir hayvan olmayabilir.

Görüntünün açıkça karşınızda belirmesini izin verin.

Hayvanı gördüğünüzde, dikkatli olarak ne yaptığına bakın.

Bir mesaj alabilmek için düşüncelerinizle hayvanı dinleyin.

Bir hayvandan bir mesaj almak tuhaf olabilir ancak bu olacak.

Sizin için anlamlı olan bir sahnede belirecek.

Mümkün olduğu kadar yoğun olarak odaklanın.

Hayvanın çevresindeki renklere dikkat edin, renkler önemlidir.

Görüntü kaybolduğunda … yavaşça gözlerinizi açın ve gördüğünüzü yazın veya çizin.

Birden fazla hayvan görmüş olabilirsiniz.

Efsanevi veya gerçek hayattan bir hayvan da görmüş olabilirsiniz.

Başka bir gün farklı bir hayvan ve mesajla karşılaşabilirsiniz.

Göz önünde tutmanız gerekenler :

Herhangi bir hayvan cinsini hayal ettiniz mi? Bu hayalinizde neler oldu? Bu hayvana gece rüyanıza gelerek sizinle etkileşime geçmesini isteyin.

Niye böyle bir hayvan sizin karşınıza çıktı.

Belki bu hayvanın anlamını araştırmanız gerekli. (Bununla ilgili yazı da gelecek)


Ders 2 – Kişisel Erk Hayvanınızla çalışmak

İlk derste yaptığınız gibi, kendinizi Erk hayvanınızla karşılaşmaya hazırlayın. Bunu bilgisayar başında iken veya meditasyon yaptığınız yerde yapabilirsiniz. En iyi neticeyi bu çalışmayı doğada yaparak elde edersiniz.

Bedeninizi ve zihninizi gevşetin.

Şimdi, gözlerinizi kapatarak iki uzun nefes alın. Burnunuzdan nefesi alın … rahatsız olmayacağınız bir süre nefesinizi tutun … ağzınızdan nefesinizi verin…

Üçüncü gözünüz açılmaya başlayınca ve görüntüsü belirince Erk hayvanınızla irtibata geçin …

Eğer hayvanı hareket halinde görüyorsanız, onu takip ederek sizi nereye götürdüğünü ve size nasıl bir mesaj vermek istediğini anlamaya çalışın.

Eğer, hayvanı takip etmekte sorun yaşarsanız, ilk önce onu zihninizde canlandırın, sonra zaman ve mekan içinde veya dünya üstünde ilerlediğini hayal edin …

Bu şekilde hayvanla irtibatı sağladığınızda, zihinsel olarak ona, sizi ruhsal bir seyahate çıkarmasını, böylece sizin ruhsal seyahat konusunda yeni şeyler öğreneceğiniz söyleyin.

Sizi bir seyahate çıkaracak.

Döndüğünüzde bu sahayatiniz hakkında notlar alın.


Ders 3 – Kişisel Erk Hayvanınızla meditasyon

Şamanlar, şifa verebilen, enerjilerle çalışabilen ve vizyon görebilen ruhsal varlıklardır.

Bilinçli olarak beden dışı deneyimler yapabilmek şamanların geleneksel kabiliyetidir. Bu ruhsal sayahatler şamanı yeraltı diyarlararına, evrenin üst kademelerine veya dünyadaki herhangi bir yere gitmesine olanak sağlar. Şaman uçuşu, misal olarak, içsel dünyanın bir deneyimi değil, fakat, fiziksel bedenin kısıtlamalarının üstünde bir deneyim olduğu gözlenmiştir.

Bugün bir şaman olmaya başlıyacaksınız. Erk hayvanınızla irtibata geçme hissiyle birkite gezegene şifa verecek ve ışık getireceksiniz.

Lütfen buna zaman ayırın ve acele etmeyin …

Şu anda bilgisayar karşısında oturduğunuza göre, Erk hayvanınızı çağırıp onunla irtibata geçmeye başlayın.

Bugün, sizinle birlikte olmasını istediğinizi, böylece pek çok kez deneyimler yaşayabilmeniz için ona çağrıda bulunun.

Eğer doğaya çıkabilir, hatta içerde veya dışarda bir ağaçla temas edebilirseniz bu deneyiminizin çok daha iyi olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda müzik dinlemek de deneyimizin iyileşmesine sebep olacak.

Bu deneyimde kullanmanız tavsiye edilmese de psikotrop etkileri olan maddeler kullanmak sizin iradenizdedir.

Hazır olduğunuzda, gözlerinizi kapatın.

Şimdi, iki uzun nefes alın. Burnunuzdan nefesi alın … rahatsız olmayacağınız bir süre nefesinizi tutun … ağzınızdan nefesinizi verin…

Tamamen gevşediğinizi hissedin.

Fiziksel çevrenizle bir bağlantınızın kalmasın.

Yavaşça şeklinizin bir büyücü şamana benzeyeçek şekilde değiştiğini görün. Bazı Şamanların şekil değiştirebilme yetenekleri vardır.

Fiziksel bedeninizi hissedin, yaşını, deri rengini, cografi yerinizi, böylece kişisel erkiniz ve yılların verdiği deneyimler geri geldi. Bu deneyim ve varlıkla bir olun.

Yavaşça tekrar şekil değiştirin – bu kerre Erk hayvanınıza dönüşün …

Bedeniznizdeki her hücrenin değişime uğradığını hissedin …

Fiziksel veya telepatik olarak doğaya gidin!

Doğada Erk hayvanınızın dolaştığı gibi gezinin.

Sesleri dinleyin. Yüksek bir seviyeden, doğanın tüm hislerini deneyimleyin.

Hayvanların birbirleri ile olan iletişimi dinleyin.

Başka diyarlara açılan kapıları açın.

Nasıl açılıp kapandığına dikkatlice bakın.

Bir ağaca yanaşın. Fiziksel veya telepatik bir temas sağlayın.

Işığın enerjisini kaynağında içinize çekin.

Işığın akışını, oluşumunuzun toplamı olan, erk hayvanı, şaman ve fiziksel hislerinizde hissedin.

Bugün neyin düzeltilmeye / şifaya ihtiyacı olduğunu görmek için kendinizin bir Şaman / Erk hayvanı olmasına müsaade edin.

Gördüklerinizi Işıkla aydınlatarak şifa dağıtın.

Işıkla şifa dağıtırken gezegene de enerji gönderin.

Dünyadaki Şamanların şifa enerjisine bağlanın.

Diğer şamanların nasıl şifa dağıttığını göstermesine izin verin.

Bu sizin daha üst ruhsal ve şifacı kademelere çıkmanıza sebep olur.

Ellie Crystal’in sayfasından çevrilmiştir.

Ligor Melegupluoğlu

Not: Erk hayvanını bulma ve sonra onunla sizin için en gerekli bilgilenme için birlikte çalışmanız bazı temel bilgilenme düzeylerine ihtiyaç duyar, eğer konuya ilgiliyseniz lütfen Urban Shaman konseptine göz atınız, tıklayınız

aloha-sa

27 Yorumlar

 1. […] Hayvanının şamanik açıklaması için bakınız: https://sibelatasoy.com/?p=759 Tags: erk hayvanı, şaman | Posted in Sümerler-Orta […]

 2. serap says:

  benim için çok faydalı oldu. teşekkür ederim emeği geçen herkese.

 3. ibrahim says:

  İnsanların, hayvanlar ile özdeşim kurması tuhaf geliyor bana. Kişisel erk hayvanı bulmak ile ilgili yazyıyı okuduktan sonra bir kaç deneme yapmıştım.Bir boğanın üzerime yürüdüğünü gördüm.Yazıda anlatılan şekilde -ve komik bularak- iletişime geçmeye çalıştım erk hayvanıyla. Erk hayvanımla nasıl konuşabilirim ? 🙂

 4. melis says:

  Ben bunu çok denedim ama ilk derste ne yaparsam yapayım birşey göremedim. Arkadaşım 3. gözümün kapalı olduğunu söyledi. Şöyle odamda uzandım. Rahatlamaya çalıştım gözlerimi kapatım devamlı nefes alıp verdim. Lamba tam tepemdeydi. Ama gözlerim dahada beyazlaştı… Bekledim erk hayvanımı görmek istiyorum dedim… Hiç birşey olmadı. Arkadan fon müziği açım yapamdım. Ayaklarım refleks olarak bi kaç kez zıpladı… Ben bu rehberi görmeyi çok istiyorum ama bir türlü konsantre olamıyorum. Korkuyorum… Sanki biri izliyo sanıp hemen kalkıyorum…

  1. says:

   Korkunuz ve heyecanınız engel olmuş olabilir, çok ciddiye almayın, çok da aldırmadığınızda bir bakarsınız kendiliğinden buluşmuşunuz onunla 🙂

 5. mahmut says:

  gözümü kapatmadan 2normal nefes aldım çok az gevşemeye odaklandım yazıları okurken beyaz bir at gördüm ön ayağını yere vuruyor bana yan bakıyordu..ilginç bir deneyim oldu.ve çok kolay oldu..bakalım nerelere gitcez:)

  1. says:

   Demek ki tam zamanı gelmiş 🙂

 6. nilüfer says:

  Birden fazla erk hayvanımız olabiliyor değil mi ??
  harika bir deneyimdi çok teşekkürler…sevgiler

  1. says:

   Evet olabildiği söyleniyor.

 7. turgay karaca says:

  Ben Geyik Gördüm Bana Bakıyordu denemeye devam edicem isten dolay zamanım olmuyor ama deneyecem tekrardan 2 gundur geyik goruyorum

  1. says:

   Ne güzel. Hem de kutlu gizemli geyik 🙂

 8. Uyumadan önce yüksek benliğimden bana gece rüyamda erk hayvanımı görmeyi istedim. Rüyam şöyleydi, alnımın üstünde saçlarım arasında yeşil trıtıl gibi bir hayvanın dolşatığını gördüm. Onu hemen elimle yere attım. Korktum. Daha sonra onu ayağımla ezdim, 1-2 saniye hareketsiz kaldıktan sonra ezik kısmı kendini yeniledi ve tekrar yürümeye başladı. Bir başarısız denemeden sonra sandalyenin ayağıyla ezmeye karar verdim ilk denememde bu yeşil ve ceviz büyüklüğündeki hayvan ezildi ama kendini yeniledikten sonra 3-4 kat daha büyük bir hal aldı. En son sandalenin ayağıyla her yerini ezdim öldüğünü gördüm ve uyandım. Bana bir yol gösterirseniz memnun olurum. Uzun süredir bana deneyimlemem gerek şeyler hakkında yol gösterecek birini arıyorum. Numaram 0538 712 77 30
  Mail adresim; [email protected]

 9. gizem says:

  Ben çok asil duruşlu bir kurt gördüm ama sibirya kurduydu. Masmavi gözleri vardı ama çok kızgın bakıyordu biran korktum ve gözlerimi açtım daha sonra tekrar onunla bağlantıya geçmeye çabaladım ama olmadı. Sizce kızgın olması kötü bir şey mi?

  1. says:

   Merhaba, bence kötü bir şey değil (muhtemelen bu sizin bilincinde olmadığınız korkunuzdan kaynaklanmıştır), yine de onunla buluşmayı deneyin 🙂

 10. pınar says:

  hiç böyle bir sonuç beklemiyordum. çok şaşırdım. böyle en gösterişlisinden en renklisinden bir tavus kuşu gördüm. deli deli dansediyordu 😀 ama benim ağlayasım geldi nedense, bu normal mi acaba?

  1. says:

   Normal olmasi gerekmeyen konular bunlar, tamamen özgün ve size has 🙂

 11. ozan says:

  İki tane ayı gördüm ve şok oldum şuan :/

 12. murad says:

  Aklınızı başınıza alın rüyanızda gösterilen hayvanlara göre bilmediğiniz gerçek anlamda anlamadığınız şeylerin peşine düşmeyin.don juan kimdir yada nedir bilmiyoruz insan olup olmadığıda gerçek değildir.carlos biliniyor ama bu adama da güvenemeyiz uyumayan şeytan bulduğu her yoldan gelmeye çalışacaktır.amacınız nedir arkadaşlar ne olmaya yada ne yapmaya ada nereye ulaşmak muradındasınız.bu blogun sahibi de ne peşinde acaba

 13. Meltem says:

  Sibel hanım ben her akşam beni koruyan hayvanları gözümün önünden geçirerek varlıklarını ve beni koruduklarını hayal ediyorum şimdi bu hayvanlar benim sadece hayal gücümmü yoksa erk hayvanlarım mı teşekkürler

  1. says:

   Merhaba Meltem hanım, hayal gücünün gerçekliği de gündelik somut dünyanın gerçekliği kadar gerçek. İçinize şüphe girmesin

 14. Mehmet says:

  Benim gözümün önüne hic bi sey gelemedi beynim elekriklendi gibi bi sey oldu ama gelmedi bi sey

  1. says:

   Olabilir, bazı kişiler birkaç denemede bulurlar 🙂

 15. tuvana says:

  kurt gordum

 16. özge says:

  neden göremiyorum ? bazen rüyalarımda beni gökyüzüne uçuran cinsini bilmediğim beyaz kuşlar var bazende besleyip büyüttüğüm sonrada korkup öldürdüğüm tüylü yılan görüyorum ama sık sık meditasyon yapmama rağmen erk hayvanımı göremiyorum

  1. says:

   Çok ısrar ederseniz, takılıp kalmak da engel olabiliyor, bir süre bu konuyu unutmanızı öneririm 🙂

 17. Muzffer says:

  İki defa çok keskin ve sinirli bir göz gördüm. Sanki kafam bir boşluğun içinde dans ediyordu. Ardından goril suratına benzer ağız çevresi gördüm. O iki keskin göz dikkatimi cekti

 18. Ece says:

  12-13 yaşlarındayken kundalini uyanışı yaşadım ve hayatım mahvoldu çünkü ben istememiştim. Epilepsi, depresyon, varlık görme, gece 3 sıkıntıları vesaire. Ancak önceki hayatlarımı hatırlamak gibi çok kötü olmayan şeylerde yaşadım. 1 yıl sonra bir anda iyileştim ve doktorum şok geçirdi desem yeridir. Her neyse. Anladığım kadarıyla Erk hayvanım bir ejderha. (Saolsun ejderhalı kolye çıkardı karşıma. Transa geçip öyle satın aldım resmen) Ejderha ve kundalini yan yana gelince de malum. Bir türlü kopamadım şu konulardan. 11 Ağustos 2003 doğumluyum. Venüs de aslanda. Yükselen akrep, ay burcu kova derken iyicene enerji yoğunluğu galiba. Babamla bir akrabamızın aralarında spiritüel enerjimin çok yoğun olduğunu konuşurlarken yakaladım. O zaman başladım araştırmaya fakat ondan önce 5-6 yaşlarında ölüm sonrasıyla çok ilgileniyordum özellikle antik mısırla. Ailem hep spiritüel konularla ilgilenmiş kişiler. Hatta annemle babam hipnoz konulu bir konferansta tanışmışlar. Evde reiki kitabı, ilahi nizam ve kahinat gibi kitaplar var. Biri şöyle bi analiz etse beni müthiş olur. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum çünkü.
  Not: Meditasyon yapamıyorum çünkü hem sırtım terliyor hem izlendiğimi hissediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir