Kundalini Uyanış Belirtileri ve sonrası -6

Önceki bölüm için tıklayınız

Kundalini uyanışının birçok belirtisi sinir sistemindeki değişikliklerden kaynaklanır. Belirtileri nörolojik veya biyolojik bir durumla kundalini uyanışına bağlı olarak karıştırmak kolaydır. Her iki durumda da, semptomlar iyileşmenin ve vücudunuzun homeostazı korumaya veya enerjinizi arttırmaya çalıştığının bir işaretidir.

Kundalini semptomları uyanma süreci boyunca, uyanmadan önce, ruhsal uyanışta ve daha sonra kundalini’nin tam teşekküllü dönüşümüne yol açar. Semptomlar, bu aralık ne kadar uzun olursa olsun, her sakin zihin olayından sonra vücutta ortaya çıkan fiziksel değişikliklerin belirtileri olarak ortaya çıkar. Kendini gerçekleştirme kademeli ve biyolojik olduğu için, sessiz zihni sürdürme yeteneğimiz zamanla büyür. Artık sessiz zihin sürdürmek, daha güçlü kundalini dönüşüm anlamına gelmektedir

Uyanış Öncesi Belirtiler

Uyanışa yakın ortaya çıkan semptom türleri genellikle akılda meydana gelen değişikliklerden kaynaklanır. Vizyonlar, canlı rüyalar, içgörüler, senkronize olaylar, dünyayı farklı görmek ve perspektiflerde ve inançlarda birçok değişiklik meydana gelir. Sık sık fikirlerinizi, inançları ve dini sorgularsınız. Enerji, kendinizi nasıl gördüğünüze ve dünyayı nasıl gördüğünüze dair bazı yönleri açıklığa kavuşturmak için zihninizde çalışır. Kısacası, zihniniz sakinleştiğinde gözleriniz açılır ve dışarı baktığınızda her şeyin bilinçli olduğunu keşfedersiniz. Zaman zaman sinir sistemi reaksiyonları da meydana gelir.

Ruhsal Uyanış Belirtileri

Ani bir enerji artışı ile algıda bir değişiklik yaşarsınız ve doğayı canlı renklerle farklı şekilde üstelik dünyadaki nesneler arasındaki bağlantıyı görürsünüz. Bu, hareketsiz nesneleri görmek yerine, dünyanın birbirine bağlı bir şekilde hareket ettiğini görmek gibidir. İyileşme belirtileri yaşarsınız ve enerji hızlanır, vizyonlarınız, canlı hayalleriniz olur, daha önce hiç sahip olmadığınız şeyleri bildiğinizi fark edersiniz.. Bilgi size indirilmiş gibi olur. Taç açılışında, bu ömür boyu hedefiniz ve dersiniz hakkında bilgi alırsınız. Ruh enerjiniz açıldığında, bazı geçmiş yaşamları hatırlayabilirsiniz. Dini ikonlarla ilgili olduğunuzu hissedebilir veya tanrı gibi hissedebilirsiniz. Taç açma açıklamaları çok yaygın bir şekilde farklıdır. İnsanlar hala kişiliklerinden büyük ölçüde etkilendikleri için, renkli, gizemli ve “bu dünyadan” hikayeler ortaya çıkabiliyor. Hepsinin ortak noktası, kişiliğin yarattığı yanılsamanın ötesinde gördükleri ve yüksek benlikleriyle tanıştıklarıdır. Kişilikten çok fazla enerji salınır ve merkezi sinir sisteminin derin bir şekilde yeniden kablolanması devam eder. Bu, gelişmiş algı ve duyusal yeteneklerin sebebidir. Bir başka yaygın faktör, artan yeteneklerin sonunda kaybolmasıdır. Sonuçta, bu önemli değil, değiştik. Artık gözlerimiz açık. Sinir sisteminde bir baraj olabilir, ancak bir süre sonra kaybolur.

İyileşme Evresi Belirtileri

Daha sonraki semptomlar, vücuttaki hastalıklar, zihinsel sağlık sorunları belirtileri, duygusal sorunlar ve benzerleri, olabilecek iyileştirici reaksiyonların bir kombinasyonu olacaktır. Anksiyete, depresyon, kronik yorgunluk sendromu, fibromiyalji, safra kesesi ve karaciğer problemleri, karıncalanma bacak sendromu ve bunun gibi diğerleri taç uyanışından sonra yaygın iyileşme olaylarıdır. Titreşiminiz arttıkça vücudun iyileşmesi artar. İyileşme belirtileri arttıkça, hasta hisseder ve farkındalık seviyesinin azaldığını fark ederiz.

Kundalini Belirtileri

Tam gelişmiş kundalini dönüşümünden önce, meditatif iken, vücudun çeşitli bölgelerinde karıncalanma veya kas seğirmesi hissi, geçici ağrı veya kramplar, dudakların titremesi, beyinde yanıp sönme , uyuşma hissedebilirsiniz. Derin bir transa benzer bir duruma düşeceksiniz ve sessizlik arttıkça kendinizi kaybedeceğinizden korkacaksınız. Meditasyonunuzda uykuya dalmak gibidir ve uyanmak ve onu sallamak istersiniz. Bu ilk korkunun ötesine geçmek, uykuya dalmanıza izin vermek, meditasyonunuzu derinleştirmenin bir parçası olacaktır. Eğer meditatif durumunuz bu şekilde derinleşmiyorsa, muhtemelen ruhsal uyanışın daha erken bir aşamasındasınız ve tam teşekküllü kundalini dönüşümünün tetiklemeye yakın olması olası değildir. Erken uyanış aşamalarında, kendimizi kendimizden daha gelişmiş olduğumuza ikna etmek kolaydır, çünkü zihin-sesimizle özdeşleşmemiz ve gerçeğin hikayecimizden geldiğine inanırız.

Kundalini’nin uyanışı hakkında yaygın bilgi eksikliği nedeniyle, semptomlar renkli bir şekilde tanımlanmaya eğilimlidir, bu da bu deneyimi olduğundan daha garip hale getirir. Semptomların çoğu merkezi sinir sistemindeki değişikliklerden kaynaklanır, DAHİLİ olarak gözlenir ve bu nedenle dünyevi değildir. İç semptomları tanımlamak için ortak bir dilimiz yok. Beyin yeniden kablolanıyor, eski anılar harekete geçiyor, hormonlar hızlanıyor ve vücudun her yerinde garip şeyler hissediliyor. Daha fazla insan kundalini’nin uyanışını bildirdikçe ve bilim insanları sürece dahil olup vakaları gözlemlerken, bu doğal süreç hakkındaki bilgimiz genişleyecek ve daha az mistik olacaktır.

Kundalini dönüşümü tam güçte olduğunda, semptomlar geçmez, her gün hissedilir ve zamanla güçlenir. Sonunda, son aşamaya yakın olduğunuzda bir platoya ulaşırsınız ve daha sonra tüm belirtiler yerleşir. Bununla birlikte, kundalini’nin tam uyanışından sonra kaçırılmaması gereken tutarlı bir şey var: titreşiminiz her geçen gün artacak ve farkındalık seviyeniz artacaktır.

Ortak belirtileri karıncalanma, Kas seğirmesi, kriyas, batma karıncalanma vardır: donma, omurga üzerinde hareket eden enerji sıcak basması, kaslarda terleme, kemiklerde lokal ısınma veya soğuma, vücut titreşimleri, ağrı, kas krampları, zihninde yanıp sönen ışıklar,  cinsel enerji, kendi kendine orgazm, görüşte değişim, duyusal algıda sık değişiklikler, güçlendirilmiş duyu, bilinç artışı, tüm duyu kaybı elektrik şoku, vücut uğultusu, kaşıntı, böcek gezinme hissi , titreme, işitme tonlarında değişkenlik, uyku ve yeme düzeninde değişiklik, hiperaktivite, baş ağrısı, kafatasındaki basınç, vizyonlar,  rehberlerden gelen ziyaretler, kemiklerin ve bağların seyrimesi,uyuşma, kendiliğinden gelen ağlama veya gülme, mistik deneyimler ve daha fazlası.

Kundalini’yi Harekete Geçirmek İçin Yapabileceğim Bir Egzersiz Var Mı?

Ruhsal uyanışta adımlar atlanamaz, biyolojik bir süreçtir ve adımlar, kişiliği inşa etmek için ters sırayla sırayla tamamlanır. Kendini gerçekleştirme çalışmalarına başlıyorsak, bir başlangıç uyanışı yaşayacağız. Eğer kişiliğimizin çoğunu dönüştürdüğümüz için kendini gerçekleştirme seviyemiz yüksekse, o zaman tam teşekküllü kundalini uyanışı tetikleyebilir. Tam gelişmiş kundalini dönüşümünü tetiklemek için çok fazla enerjiye ihtiyaç vardır. Bunun için hazır olana ve bunu yapacak kadar güçlü olana kadar tetikleyemez. Önceki sayfalarda zihnin sessizleştirilerek, kişiliğimizi sabitlemek için kullanılan enerjisinin serbest bırakılmasının elzem olduğu birkaç kez belirtilmişti. Akıl gevezeliğini durdurduğumuzda, ölüm gibi geliyor, çünkü sesimizin hayatta olduğumuzu doğrulayan tanıdık yankısını duyamıyoruz. Zihin sohbetini tamamen durdurduğumuzda, muazzam bir enerji gücü ortaya çıkar, bu şaşırtıcı ama korkutucuda. Uyanış sonucu ne olursa olsun, yüzleşmeye hazır olduğumuz şeydir, çünkü gerçek şu ki kendimizi iyileştiriyoruz. Yüksek benliğimiz,  (selametimiz açısından) başa çıkacak kadar güçlü olmadığımız bir gücü asla erken tetiklemez.

Kundalini Dönüşümü Kolay Mı Yoksa Zor Mu?

Bence herkesin kundalini dönüşümünü zor bulacağını söylemek adil olur. Uzun zaman alır ve yoğun bir fizik tedaviye benzer. Her seviyede bize meydan okur: zihinsel, duygusal, ruhsal ve fiziksel. Başka bir gerçeklik, fiziksel doğası nedeniyle, net bir karar ve aktif katılım olmadan gerçekleşemez. Bunun olmasını dileyerek olmaz. Vücudu rehabilite etmek veya yeni bir şekle dönüştürmek için, göreve odaklanmak kararlılık gerektirir. Yol boyunca, duygular serbest bırakılır, kavramlar çöker ve inanç sistemimiz bir ev temizliğinden geçer.

Bu bir metamorfozdur, mevcut vücutta yavaş yavaş büyür, bu nedenle fiziksel ve bir anda sihirli bir şekilde gerçekleşmez. Kundalini dönüşümü çeşitli ağrı türlerine neden olur. Doğal olarak ağrıdan kaçınırız ve değişmememizin nedeni acı çekmekten kaçınmamızdır.

MARY E. (BETSY) RABYOR’un Işık bedenimiz isimli kitabından yaptığım özet tercümeler burada sona erdi ancak ben kundalini ile ilgili önemli gördüğüm bazı ilaveler daha yapacağım. kaynak belirtmeden kopyalamadığınız için teşekkürler (sa)

Devam edecek, sonraki konu, Kundalini enerjisinin numerolojik karşılığı , tıklayınız

 

1 Yorum

  1. […] Önceki bölüm için tıklayınız […]

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir