Günün önemli olayına devam: Günün Bebesi

21 Aralık 2020 Anın Ruhu -devam

GERÇEKLEŞTİREN ÜRETİCİLER – MANİFESTİNG JENERATÖR –

 GERÇEKLİK ANI

“Yanıt verir ve gerçeklik anımı bekler, sonra yaparım.”

Siz potansiyel bir güç merkeziyle enerji topunun bir bileşimisiniz ama kaynağı etkili bir şekilde kullanmadan önce ciddi bir sabır göstermeniz gerekiyor. Dünya nüfusunun %33 ünü oluşturuyorsunuz; kendi alanınızda klasik bir araçsınız ve hızınıza ulaştığınızda performansınızla büyülüyorsunuz. Sizi Gerçekleştiriciler ve Üreticilerden ayıran temel fark içgüdüsel bir yanıt ile işe koyulma arasındaki gerçeklik anıdır. Buna “boşlukta olmak” diyebiliriz. Öncelikli içgüdülerinizi doğrulamak için eylemi bu boşlukta tutmalısınız. Dolayısıyla içgüdülerinizi dinleyerek yanıt verin, bekleyerek gerçeklik anını yakalayın ve sonra ikna olduysanız harekete geçin. Harekete geçtiğinizde kendinizi o işe adar ve bir Üreticiden daha hızlı vites değiştirirsiniz ve onların aksine hız kazandıktan sonra da istediğiniz an durabilirsiniz. Çünkü sizin Gerçekleştirici yönünüz yolunuzu düzeltmenize olanak verir. Bir anda birden fazla işle meşgul olabilir ama en iyi performansı bir seferde tek bir işe odaklanarak gösterirsiniz. Her zaman tez canlı, yerinde duramayan, her an bir işe koyulmaya hazır bireyler olabilirsiniz. İlişkilerdeki eğiliminiz, buzları kırmak ve harekete geçmektir. Ama yalnızca kovalayan siz olmadığınızda ve sizden net bir içgüdüsel yanıt almayı başarabilen biriyle birlikte olduğunuzda mutluluğa ulaşacaksınız. Sürekli Gerçekleştirici ve Üretici niteliklerinizin arasındaki dengeyi bulmak için çabalarsınız. Üretici yanınız sınırsız, sürekli enerji gerektiren projelerden keyif alır. Gerçekleştirici yanınız ise yeni alanlara girmek ister. Siz bu dengeyi koruyarak zirvelere tırmanmak için özgür ve esnek olmalısınız. Bu anlamda siz anlaması zor bir çalışansınız. İdeal anlamda gözü yükseklerde olan bir yönetici veya özgürce faaliyet göstermek için bağımsız olması gereken bir bireysiniz.

Stratejiniz: Hayalinde canlandırır ve bilgilendirir

Özgün Özellikleri: Aktif biçimde birçok iş yapmak

 

PROFİL 2/5

Evinizin yolunu bulabilmeniz için size bir pusula vermem gerekiyor­muş gibi hissediyorum, çünkü siz, ikinci çizginin tek başınalığı ve bilinçsiz bir beşinci çizginin uzak hayalleri arasında belirsiz bir noktada kalmış birisiniz. Bu ortaya, öncülük etme konusunda tereddütleri olan, dahil olup olmaması gerektiğine dair şüpheler duyan vasıflı bir liderin tuhaf ama büyüleyici profilini çıkarır. Dahil olmaya karar verdiğinizde, doğanız gereği hayal gücü kuvvetli, karizmatik bir lider olursunuz.

Yansızlık hissiniz size, dünyadaki dramları izleyerek gökyüzünde kay­bolduğunuz hissi verebilir. Bunun sebebi ikinci çizginin geribildirim bek­leyen yönlendirmeleri ile beşinci çizginin yanıltıcı yönlendirme alanının tuhaf kombinasyondur. Bu kombinasyonla, başkalarının varsayımları ile kendi yarattığınız illüzyonlar arasında kalırsınız. Dolayısıyla sizi anlaya­cak ve tamamlayacak biriyle tanışıp tanışamayacağınıza dair şüpheler beslemeniz doğaldır. Etrafınızdaki herhangi birine veya bir şeye karşı bağ­lılık hissedecek misiniz?

Büyük olasılıkla yüzeysel etkileşimler kurmanızın ve hayatınıza birile­rini sokma konusunda temkinli davranmanızın nedeni budur. Siz, kusur­suz enerjinin sesini duyacağınız o özel ilişkiyi, harika işi veya hedefi arar­sınız, ama bu arayışın özünde haya]perest bir mükemmeliyet inancı yatı­yor olabilir. Kişisel konularda bu sizin seçici ve aşın titiz olmanızı sağlar.

Profesyonel anlamda, uzun süre bir pozisyonda kalmamayı arzulayarak oradan oraya dolaşma eğilimi vardır. İşyerinde sıra dışı düşünür, yenilikçi, alışılmadık fikirler üretirsiniz. Zeki katılımlarınız siz dahil herkesi şaşırtır! Ancak kendinizi övgülere boğmazsınız. Böyle bir şey sizin için söz konu­su bile değildir. Kendinizi iyi hissetmenizi, değer ve takdir gördüğünüzü hissetmenizi sağlayan övgüler almak için iş arkadaşlarınızla veya mes­lektaşlarınızla sohbetlere girmeyi tercih edersiniz. Sizin doğal bir dehanız vardır ve bana kalırsa gerçek anlamda ne kadar zeki ve parlak bir birey olduğunuzu hafife alıyor olabilirsiniz.

Dış görünüm sizin için son derece önemlidir. Hatta itibarınızı ve “rolü­nüzü” korumak, kendi statü hissiniz için şarttır. Yalnız kaldığınızda o aktör pelerinini çıkarırsınız. İnzivaya çekilmek, spot ışıklan altında olmak istemeyen bir gözlemci olarak etrafınızdaki insanlara hayranlık duymak sizi memnun edebilir. Aslına bakarsanız, genelde kendinizi başka insanların sorun ve dramları içinde bulabilirsiniz, çünkü o tarafsızlık hissi, büyük kahraman, kriz yöneticisi, herkesin aradığı ve örnek aldığı birey olmanı­za olanak verecek perspektifi sağlar. Dolayısıyla siz bir kurtarıcı ve parlak zırhı içinde baştan çıkarıcı bir şövalye olabilirsiniz ve sonuçta ikinci çizgi unsuru kendini böyle bir geribildirim içinde bulur. Buradaki tehlike, her­kesin varsayımlar, övgüler ve iltifatlarla yarattıkları o sahte imaja ayak uydurmaya çalışmak olabilir. Öte yandan bu durum, başka insanlar tara­fından hazırlanan deneyimlerle zengin bir yaşamın pek çok inanılmaz bölümünü oynamanıza olanak vererek fayda sağlayabilir. Yine her zaman gerçekte olduğunuz birey için değil, göründüğünüz birey için takdir gör­düğünüze dair içinizi kemiren bir huzursuzluk var olacaktır.

Karşılıklı sohbet ediyor olsaydık, isteksiz bir lider görür, ancak kariz­matik bir etkiyle aktarılan ikna edici bir ses tonu duyardım. Burada utan­gaçlık riski olabilir, ama bu da hemen saklanır. Hiç şüphesiz kurnaz, açık­ça ortaya koyamadığınız bir tarafınız olduğunu hissederdim ve sizle mil­yon kere sohbet etsem de, bir birey olarak hakkınızda yeni hiçbir şey öğre­nemeyebilirdim. Hatta şu kadarını söyleyeyim; siz büyük olasılıkla ömrü­nüz boyunca bir veya en fazla iki anlamlı ilişki yaşarsınız.

Sonuçta, becerilerinizin ve potansiyel liderliğinizin size, sizin sandığı­nızdan çok daha cesur ve vasıflı bir doğa sunduğunuzu fark edeceksiniz. 2/5 profilleri için hayat potansiyel bir oyun bahçesidir. Bir de kendinizi özgür bırakabilseniz! Locadan dışarı çıkmanız, insanların arasına karış­manız ve yaşamaya başlamanız gerekiyor, çünkü gerçek mutluluk bura­dadır. Başkalarının onayına önem vermekten vazgeçtiğinizde, deli gömle­ğini çıkardığınızda ve kendinizi özgür bıraktığınızda, özgün etkileşimlerin heyecanını ve sizi gerçek benliğinizle görecek insanların samimi övgüleri­ni hissetmeye başlayacaksınız.

2/5 İLE İLİŞKİLER

2/5 partneriniz sürekli özgünlüğünüzü ve güvenilir biri olup olmadığı­nızı test edecektir. 2/5’ler yapmacıklığa veya samimiyetsizliğe tahammül edemezler, dolayısıyla onlara anlamlı bir şey söylediğinizde, bu söyledi­ğinize inanın. Bu insanlar onlara değer veren, onları takdir edip anlayan birine ihtiyaç duyarlar. O bağ yaratılana dek, ikna edici bir sis perdesinin ardında bir ilişki rolü oynamaları muhtemeldir.

Onlar vasıflı, kararlı güç kuleleridir. Ancak sizin isyanlarınızdan biri, “Neden beni hayatına almıyorsun?” olabilir. Beşinci çizgi unsuru olan biri­nin bir başkasıyla yakınlaşması son derece zordur, özellikle de bu bilinç­li ve özverili ikinci çizgiyle bir araya geldiğinde. Ancak siz 2/5 için, onların itiraf ettiklerinden çok daha özel olacaksınız. İnanın, siz onların dayana­ğı, yankı tahtası ve cesaret ve güven kaynağısınız.

Sizin yapmanız gereken, zaman içinde 2/5 partnerIere bir zemin sağ­lamak, ellerinden tutmak ve onları yaşamın tecrübelerine doğru sürükle­mektir. “Gerçekçi olmak” gerçek doğalarını ikna etmeye ve onları illüzyon ve sahte gerçekliklerden kurtarmaya yardımcı olacaktır. Bu gerçekleşti­ğinde, size katacakları mutluluk her ikiniz için de ödül olabilir.

UYUMLULUK

İdeal eşiniz diğer 2/5 profilleridir. Böyle bir uyum olmasa da 5/2, 2/4 ve 5/1 profillerle de rahat bir beraberlik kurulabilir.

Bu profilin, çizgiler yönünden detayı şöyledir:

İkinci Çizgiler: Bir kapıya doğal, gayretsiz ve kayıtsız bir nitelik kazandırırlar. Burada biraz kişisel farkındalık ve yeterince özbilinç söz konusudur. İkinci bir çizgiyle ifade edilen her şey, bir başka çizginin geri bildirimini ve güvencesini gerektirir. Bu yüzden “sen ve ben” ve birebir etkileşim bu çizginin temasıdır. Çünkü o bu geri bildirimde, bir kimlik hissi yakalar. Bu aynı zamanda yumuşaklık, işbirliği ve ortaklık getirir ama bazen teslimiyetçiliğe yol açabilir. Paradoksal bir şekilde, sanki bir şeye odaklanmış da dikkatinin dağılmasını istemiyormuş gibi, kopuk, erişimsiz, içine kapanık bir nitelik tasvir eder. Eğer dikkati dağılırsa, patlayıcı reaktif bir unsur olduğunu unutmayın. Burası utangaçlığın, hararetli bir tutkuyu maskelediği yerdir. Bu tutku beslenir ve tanınırsa, ikinci çizgiler yenilikçi ve rahat bir tutum getirirler./Sen-Ben, münzevi

 

Beşinci Çizgiler: Liderlik ve yönetim nitelikleri aşılayarak bir öğretmen veya rehber etkisi yaparlar. Her kapıya eğitimci, ilham veren, savaşçı bir lezzet katar. Bu durum, beşinci çizgi insanlarını baştan çıkarıcı, büyüleyici, ikna edici ve yaratıcı kılabilir.  Fakat bu ikna edici maskenin altında sergilenen performansa dair tartışmaya açık bir hakikat vardır. Bu çizgiler gerçekten dünyadan kopmuş su baloncuğu gibi süzülebilirler. İtibarlarını pekiştirmeyi arzular, büyük vaatlerde bulunurlar. Başarısızlık onlara ağır bir darbedir ve kendilerini zavallı hissetmelerine neden olabilir. Gerçekte bir Beşinci çizgi nitelik, kendi kırılganlıklarını, sorunlarını ve karmaşalarını GÖZ ARDI ederek, içten çok dışa vurmayı tercih eder. O yüzden gerçek dünya içinde kendinizi nasıl kayıp hissettiğinize dair dürüst bir kabullenme ile boğuşmak zorunda kalabilirsiniz./ Öğretmen, rehber,inançsız.

Ayrıca bugünün 4 kanalı birden tanımlı:

Kısaca;

Kanal 12/22: Açıklık    –Boğaz’dan Duygular’ a

Siz, kendinizi duygularınızın merhametinde bulabilecek birisiniz Sizi güçlü, savunmasız ve aynı zamanda tahmin edilmesi güç kılan bir derin­liğiniz ve açıklığınız var. Siz olaylara, büyük şeyler gerçekleştirme tutku­sunu tetikleyen bir yoğunlukla donanımlı geliyorsunuz. Pek çok açıdan, az gidilmiş yolları seçiyor, çoğu insanın sınır-ötesi olarak nitelendireceği yenilikçi etkileşimlerle – kendiniz ve başkaları için – kapılar açıyorsunuz.

Kanal 50/27: Koruma    –Sakral’dan Dalak’a

Siz, korumak ve hizmet etmek için bir görev hissiyle doğmuş doğal bir koruyucu ve bakıcısınız. 27-50 niteliğine sahip bir sürü hizmetli, sağlık görevlisi, hastane yöneticisi, yönetici sekreterleri ve masaj terapistleriy­le karşılaşırsanız şaşırmayın. Siz her zaman ilgilenip bir yaşam şeklinin korunmasını sağlayarak bir topluluğun üyeleriyle ilgilenirsiniz.

Alçakgönüllülüğünüz, ilgi, bakım ve korumaya içgüdüsel bir tepkiy­le yönlendirilerek, ihtiyacı olan insanlar için büyük anlam ifade edecek­tir. Yaşamdaki arzunuz, herkesle ilgilenmek ve insanlığın iyiliği için çalış­maktır. Kendinizle, başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınızın önün­de tutacağınıza dair bir anlaşma yapmış gibisiniz.

Kanal             61/24:Farkındalık  –Zihin’den Taç’a

Fransızlar size Le Penseur, yani bronz ve mermerden oyulmuş ve Paris’teki Musee Rodin’de derin düşünceler içindeyken yakalanmış Düşü­nen Adam derler. Ve tıpkı o ünlü heykel gibi siz de, zamanın içinde ger­çeği bulmak için her şeyi zihinsel olarak gözden geçirerek yoğun ve derin düşünceler içinde görünürsünüz.

Auguste Rodin’in nefes kesici eseri, içsel, zihinsel bir mücadele içindeki bir adamın konsantrasyonunu betimlemeyi hedefliyordu, tıpkı bu kana­lı aktif olan insanlar gibi. Siz, yaşamdaki her şeyi bir mantık çerçevesine oturtmaya çalışarak kendisini ve başkalarını yorabilen derin, entelektü­el bir düşünürsünüz.

Kanal 3/60: Mutasyon –Sakral’dan Kök’e

Olayların sizin etrafınızda ne kadar dramatik bir biçimde değiştiğinin farkında olabilirsiniz. 3 ve 60’ı bir araya getirdiğinizde bunun sembolik bir anlamı vardır, çünkü yaşamınız her zaman 360 derecelik bir döngü çizer. Hayatta sizinle seyahat eden partnerler, değişken ama ödüllendirici bir değişim ve büyüme deneyimine uyumlu ve hazır olmalıdırlar. Beklenme­yeni bekleyin.

 

Bugün İstanbulda doğan bebeklere hediyem olsun … Nice yıllara günün bebekleri, Allah analı babalı büyütsün.

(Türkiye için de geçerli, belki yükselen burç değişebilir fakat benim analzde büyük fark olmaz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir