Feud ve Haftanın diğerleri

12 Mart 2017
The Sea of Trees

Sonsuzluk Ormanı diye çevrilmiş. Japonların intihar etmek için kullandıkları uçsuz bucaksız bir orman. İlginç bir film. Ünlü oyuncular, ölüm, yaşam evlilik üzerine ilginç bir kurgu. Sakin ama derin bir film.

Orman hayat gibi; nefes kesici bir güzelliği var ve bir o kadar da tuzaklarla dolu. yolunu kaybettiğin de oluyor ve bunun için tıpkı benim küçükten beri yaptığım gibi geçtiğin yollara işaret bırakman lazım (ben pirinç tanesi yerine sürekli yazdım, kaybolmamak için, yolu geri dönebilmek için).
Cennete çıkan merdiven de cabası!
*
SS-GG
Her şey, 14 kasım 1941’de, almanya’nın britanya savaşı’nı kazanmasından 14 ay sonra, londra’da başlar…
Hitler işgali esnasında geçen 5 bölümlük mini ingiliz polisiye dizisi. İlk bölümü merak ettiriyor.
Ülkenin işgal altında olması insanı boğuyor biraz, Allah kimseye göstermesin.
*
Nefes kesen bir başlangıç yaptı Feud dizisi, bu kadar ünlüyü bir filmde bile toplu olarak görmek nadirken bir dizide bir araya gelmişler. Bence kadınlar bu diziye bayılacak 🙂
Dizinin ilk sezonu ilginç bir senaryoya sahip. Kariyerlerinde olgunluk yıllarına gelmiş olan Bette Davis ve Joan Crawford’un başrolünü paylaştığı, 1962 ABD yapımı “Baby Jane Whatever Happened? / Bebek Jane’e Ne Oldu?” isimli psikolojik gerilim filminden esinlenen ilk sezonda filmin çekimleri sırasında sahne arkasında yaşanan olaylar kurgulanacak. Joan Crawford’u Jessica Lange, Bette Davis’ı ise Susan Sarandon canlandıracak.
Beş kez Oscar’a aday gösterilen filmde ise toplumdan uzak yaşayan, bir zamanların ünlü sinema oyuncuları olan iki yaşlı kız kardeşin hikayesi anlatılmaktadır. Eskinin çocuk yıldızı Bebek Jane’in (Bette Davis), tekerlekli sandalyeye mahkûm kız kardeşi Blanche’a (Joan Crawford) uyguladığı sistematik işkence ve psikolojik terör ürkütücü bir gerçekçilikle izleyiciye yansıtılmıştır.
Başlangıç olarak 8 bölüm sipariş edilmiş, du bakali ne olacak?
*
Dün gece Taken dizisinin yayınlanan iki bölümünü izledim. Aksiyon severler için iyi, kaliteli çekimler ve iyi oyunculuklar var. Fakat bu tür cia aksiyonları artık pek ilgimi çekmiyor, daha doğrusu dikkatimi talep eden daha iyi kurgular var diyelim.
İyi seyirler ve okumalar, pazar gününüz güzel geçsin. aloha

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.