Siz fıttırık bir Üstat olacaksınız

04 Kasım 2016

darko-time-travel

Bir şey yapma talimatı, daha biz onun bilincine varamadan önce, hemen biraz önce, zeki bedenimiz tarafından veriliyor.
Siz dondurma yemek istediğinizi fark ettiğinizde, o güç çoktan buzdolabının kapağının önüne gelmiş oluyor ve annesini bekleyen bir çocuk gibi sizin kendisine yetişmenizi ve kapağı açmanızı bekliyor.
*
Adamus diyor ki:

Yani sizin yaşadığınız tekil yere, zihninize, sizin kimliğiniz zannettiğiniz şeye aniden zorla girilecek. Size bir daha asla gitmeyecek olan bir misafir gelecek. (İçinizdeki ÜSTAT) Siz aniden her konuda iki perspektife sahip olacaksınız. Bu daha sonra daha fazla genişleyecek ama hadi buna şimdi iki diyelim. Siz iki perspektife sahip olacaksınız ve siz bir ileri bir geri sıçrayacaksınız ve sonra ikisini aynı anda yapacaksınız. Siz fıttıracaksınız. Siz fıttırık bir Üstat olacaksınız.

Siz derin bir nefes alırsınız ve üstatlaşırsınız. Üstat orada o kadar zamandır sadece bekliyor ama o, o kadar şefkatli ki senin tamamen hazır olmanı bekledi.

Üstat sizin ışık beden diye adlandırdığınız zihinden kaynaklanmayan duyuları getirmeye başladı. İmgeleme duyularını, rüya duyularını. Bilirsiniz işte, rüyalar duyudur.

Duyular size realitenin çeşitli formlarının perspektifine izin veren her şeydir ve rüyalar da duyudur.

Üstat şimdi içeri giriyor, sadece içeri süzülüyor. Sadece süzülüyor ve sizin biyolojinizin, sizin anatominizin bir parçası oluyor. Siz bedeninizde bazı sorunlar olduğunu düşünseniz bile Üstadın böyle sorunları yoktur. Siz aynaya bakıp kilonuzun fazla olduğunu, fazla yaşlı olduğunuzu, fazla çöktüğünüzü düşünmüşsünüzdür. Üstatta bunların hiçbirisi olmaz. Ve siz bunu duyacaksınız. Siz bunu hissedeceksiniz. İnsan, “Oh! Şu bedene bak” der ve Üstat, “Aman Tanrım ben bu bedeni seviyorum” der.

Siz olan Üstat, sizin insan yaşamınıza davet edilmemiştir ve ona izin verilmemiştir. Yani Üstat bir anlamda o siz olsa da fazla bir şey yapmadı. O bahçeyi düzenlerken, yemek pişirirken lanet olsun o kadar heyecan duyacak ki siz çok tuhaf hissedeceksiniz – “Neden? Ben burada oturmuş yumurta pişiriyorum, ben neden lanet olası bu kadar heyecan hissediyorum ki? Ben bunu bin kere yaptım.” diyeceksiniz. Ama Üstat yapmadı. Üstat güzel, uzun bir yürüyüşe çıkmadı ve siz aniden şöyle düşünürsünüz, “Ben yürüyüş yapmaktan hoşlanmıyorum. Neler oluyor?” Siz üstatlaşıyorsunuz.

Yani siz bir süreliğine muazzam bir çelişki hissedeceksiniz. Siz sabah kalkacaksınız ve sizin bir parçanız yorgun olacak ve sizin diğer bir parçanız yaşamak için cin gibi olacak. İnsanın acıktığı ve yarım kuzuyu yiyecek kadar acıktığı zamanlar olacak – bunu aşın. Ve diğer yandan Üstadın hiçbir zaman iştahı olmaz. ve siz, “Ben aç mıyım değil miyim?” diye merak edeceksiniz ve yanıt evet. Evet.

Sizin sizle bir ilişkiniz olacak. Siz sizinle ve aynı anda Üstat ile evli olacaksınız ve bu çok iyi haber. Çok iyi haber. Bizim Transhüman dizisini işlememiz çok iyi. Ama ben şimdi size bunların insana korkunç hissettireceğini söylüyorum. Siz fıttıracaksınız – bir an ağlarken, diğer an güleceksiniz. Siz delirmeyeceksiniz; siz sadece üstatlaşacaksınız.

Üstadın yaşamınızda mucizeler yapmasını beklemeyin. Üstadın sizin sorunlarınızı çözmesini beklemeyin. Ama Üstat sizin şimdiye kadar sahip olduğunuz en iyi arkadaş olacaktır. Üstat sorunları dinleyecektir. Üstat sizle sizi karşı karşıya getirerek sorunlara bir ışık yakacaktır; o size ne yapacağınız söylemeyecek ama basitçe bir ışık tutacaktır.

Üstat dinleyecektir. Üstat size ne yapacağınızı veya kontrol etmenizi veya bunun gibi hiçbir şey söylemeyecektir. Ama siz bir anlığına durup siz olan Üstadı dinleyin, siz Üstattan gelen bir şey, insanın aksi halde dikkate almayacağı bir şey hissedeceksiniz.

Siz merhametli bir sevgi düzeyinde olduğunuzu hissedeceksiniz, daha önce hiç hissetmediğiniz koşulsuz bir sevgi.

Ve sevgili insan geceleri yatmaya hazır olduğunuzda siz iki uykuya yatacaksınız, iki rüyaya, varolmanın iki haline. Siz tekli rüya deneyimine alışıksınız ama şimdi Üstat ile birlikte bu iki tane olacak. Bu uyandığında birini bile hatırlamakta zorluk çeken insanın kafasını biraz karıştırabilir ama aniden iki rüya olacak. Bu nasıl olabilir? Eh, işte bu Üstat ve insan.

Artık yalnız bir insan tek başına nefes almayacak, artık insan ve Üstadın birleşerek aldığı nefes alınacak.

 

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.