Neyle Besleniyorsunuz?

24 Nisan 2012

Koku almayan,tatlardan ve ANı hissetmekten nasibini almamış,yaptığı işi sevmeyen, her bir işlemde yepyeni bişeyi ortaya çıkaracağının sevincine ulaşmamış erkek aşçıların hakimiyetine son verelim.
Malzemenin bu kadar bol bu kadar güzel olduğu (hala) bir ülkede bu kişilerin yaptığı yemekler bi hakaret gibi geliyor bana.
Şöyle bir önerim var:
Gerçek aşçılar (kadın-erkek fark etmez), gidin bi restorana, kafeye, her gün iki saatinizi o mekana hediye edeceğinizi ve günün sürrprizin pişireceğinizi söyleyin. Bakalım nelerle karşılaşacaksınız?

 • Narsis Age kişisel bakıyorum bu olaya ve yemek yapma sorumluluğundan kurtulmak için bu işi erkek aşçılara bırakıyorum.Ama buna rağmen uyulanabilir bir kampanya hoş olur.

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü yemek pişirmeyi sorumluluk olarak görüyorsan haklısın, insan sorumlulukları ona buna atmak ister, ağırlık taşımak istemez, normaldir.

  Sibel Atasoy Yedik, doyduk işte deyip geçemeyen tüketicilere sesleniyorum. Neyle besleniyorsanız ona benzediğinizi de hatırlatıyorum. Tabi her şeyin belli bir bilinci taşıyan enerji olduğuna zihnen değil yaşayarak varmış olanlara ulaşacağımı da biliyorum 🙂 Yeterince frekansa ulaşabilirsek “Konuk Şef Uygulamasının-KOŞU-” ANayasasının taslağını da yazmaya talibim. 🙂

  Turan Erdal Bunu “Neyle besleniyorsanız ona benzediğinizi de hatırlatıyorum” biraz acarmisin?

  Sibel Atasoy bu sorunun cevabını bulmak için cümlenin ikinci bölümüne bakmak lazım:”Tabi her şeyin belli bir bilinci taşıyan enerji olduğuna”, sence bu nedir?
 • Erdal Yedigimiz seylerin bizi etkiledigini tahmin edebiliyorum ama yediklerime de o kadar dikkat etmiyorum. Vücudum istegi yönünde hareket ediyorum.

  Sibel Atasoy cevap bu mu? :))) Bu arada beslenme yemekten ibaret bi işlem de değil.

  Turan Erdal Ne demisler, saglikli vücutta saglikta kafa olurmus :-)))) Bir de zihnin iyi beslenmesi gerekiyor. Bu konuda elimden geldigi seyi yapiyorum…
 • Sibel A: İnsanlar diğer besinleri -hava dahil- almadan belirli süreler yaşayabildikleri halde izlenimsiz kaldıklarında anında ölüyorlarmış. Bu da bize izlenimlerin ve onların içeeriğinin beslenmemiz içinde paha biçilmez bir payı olduğunu düşündürüyor.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir