İkizler Kuzey Düğümü insanı

22 Aralık 2012

İkizler Kuzey Düğümü insanı, iletişim aksaklıklarını düzeltme konusunda kendisine ve başkalarına karşı sabırlı olmayı öğreniyor. O konuşmaya alışık değildi. Ne de olsa o, dağların tepesinde yaşıyordu; iletişim hakkında o ne bilir ki? Bu, çevresindeki insanlar Türkçe konuşurlarken, onun arapça konuşması gibidir. O sabırlı olmalı, yavaşlamalı, sözlerini karşısındaki kişinin konuştuğu dile çevirmeli ve o kişinin söylediği şeyi gerçekten “dinlemelidir”.
Yardısever İkizler Kuzey düğümü insanı, bi sorunu olan arkadaşına gider, ne de olsa o tüm yanıtları bilen kişidir 🙂 Fakat arkadaşının ilk bikaç sözcüğünü işitecek ama gerisini dinlemeyecektir. O sorunun ne olduğunu anladığını varsayar ve dalar gider. Sessizlik olduğunda geri döner ama sorunun ne olduğunu gerçekten duymamış olduğundan büyük olasılıkla uygunsuz bir cevap verir!
Arkadaşı ise muhtemelen sinirlenecektir çünkü onun gerçek bir sorunu vardı ve buna yaklaşılamadı bile.
Ve tabi İkizler kuzeyd üğümü insanı düş kırıklığına uğrar; çünkü arkadaşına yardım için işini gücünü bırakıp koşup gelmiştir ve o bunu takdir etmemiştir. Her iki kişi de kaybetmiştir.
Oysa her ikisi de kazanabilir, ufak bir çabayla 🙂

Bir yorum

  • Hilmiye Altıngöz 22 Aralık 2012, 16:56

    Bu bedenin bir gerçekliği var.Henüz enerjitik seviyede değiliz.Telepatik haberleşmede yok.Olsa bile “düşünsel sözleri”de sen oluşturacaksın.Yine kimse anlamayacak.O zaman sabırla dinle,onun vücudunun boşalmasına izin ver.Sabırla anlat,onun vücudunun hazmetmesini sağla.Fazla entellektüel olup uçma,yukarıda yalnız kalırsın,aşağıda kimse seni duyamaz.Bütün iyi niyetine rağmen anlamazsın,anlaşılamazsın.
    Ne kendine,nede sevdiklerine faydan olmaz. Evrensellik,felsefilik tamam ama eğer tatbikat yoksa,bedenin söylediklerine yabancılaşır.Biraz maksatlı çaba.
    Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir