Yine ve Daima Elma Ağacı :)

04 Haziran 2012

Eğer elma ağacı dikersen , elma ağacın olur .

 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Elma ağacının bir dalına (isterseniz tamamına) armut aşılarsanız,bir dalından armut da elde edersiniz…;-)

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Bence Elma ektiğinin farkındaysan ,armut aşıladığınında farkındaysan zevkle elma armut yersin . Ektiğin torak çok verimli . Mevzu elma ektiğinin farkında olmayıp armuta tapi olmak bence ;)belki ayva

  Turan Erdal Eger hiç birşey dikmezsen, hiç birşey olmaz.

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Olur , o hiç durmaz sizin adınıza başkalarının tohumları boy verecektir.

  Turan Erdal Tabii ki birseyler olur, mesela corak bir tarlanin oradan buradan gelen tohumlarla karmasik yesillenmesi gibi.

  Turan Erdal Ama insan kendi tarlasini ekmekle hükümlüdür.

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü ‎’Çorak Tarla’ olup otlanmak mı ? Elma ekip , elma yemek mi ? Yada şöyle ; Herkes eker , her an ..büyürken hangi duyguyla gübreleriz? Korku, endişe , vs . Tohumun başlangıç enerjisini ne ? Duygusu ne ise ve biz hangi duyguyla besliyoruz onu ? Başlangıç enerjisine dikkat çekmek ve sürecte ne ile yaşattığımıza dikkat çekmek istiyorum .

  Turan Erdal Katiliyorum. Eger kendi kaderimizi etkileyebildigimiz kanisindaysak ne ektigimize dikkat etmeliyiz.
 • Aşkın Vezir Ektiklerinden beslenecek olan (etkilenecek) sadece eylemi yapanlar değildir..Elma ağacını ekmek başka,meyvelerini yemek başka..Önemli olan murat..Meyve almak mı,araziyi amacına göre değerlendirmiş olmak mı?

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Arazi herkeste var. Maksadına uygun kullanmak herkesin hakkı . Ekmeyi biliyoruz , sürecte biraz enerji kaybediyoruz , dağılıyoruz ,odaklanmakta zorluk cekiyoruz bazen . Bizi en çok paralize edende duygularımız . Bizi ve hem harekete geçiriyor hem durduruyor . Burdanda duygularımıza dikkat çekmek istiyorum . Duygu besliyor .Duygunun iyi yada kötü olması sonucu değiştirmez .Tohum neyse besliyor . Duyguyu korumak lazım yada bırakmak ,ektiğiniz tohum neyse ona göre
 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Nasıl kullandığımızı cok iyi bilmediğimiz bir arazimiz var bence .. Her türlü donanıma sahibiz ama araziyi iyi kullanamıyoruz sanki .
 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Somuttan soyuta geçme konusunda yol katediyoruz, bu çok hoşuma gidiyor frekanslar

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.