Yeni Enerji Öncüleri

Ustalık (Yüksek lisans) eğitimi-1- devam5

Şimdi, biz aptal bir sokak köşesinde durup da haber medyası için pankartlar sallamayacağız. Biz isyanlar başlatarak arabaları devirip yakmayacağız, bu tür şeyler yapmayacağız. Bu çok, çok Eski Enerjidir, dualitiktir. Bu daha fazla anlaşmazlık, çatışma ve dram yaratır. Biz, yaratıcılar olacak, bu gerçekle baş kaldıracağız. Biz, Yeni Enerjinin deneycileri ve bilim adamları olacağız. Onu yaşamımızla bütünleştireceğiz. Onu kullanacağız. Sadece onun hakkında konuşmayacak, onu kullanacağız. Ve biz burada ilerlerken tüm Şambra için önemli olan şeylerden biri de, deneyimlerini birbiriyle paylaşmak olacaktır.

Şimdi, (Crimson Circle) personeliniz, size günbegün hizmet edenler, bunu mümkün kılacak teknolojiyi biliyorlar. Bu konuda sizinle birlikte çalışmalarını sağlayacak yeni teknolojiler olacak. Ama önemli olan şeylerden biri de öyle tek başına bir kenarda kalmamak olacak; bunu birçok durumda istemeyeceksiniz de.

Ha evet, yalnız olacağınız zamanlara ihtiyaç duyacaksınız. Üstelik bu sizden talep de edilecek. Yalnızlık, burada ilerleyebilmek için talep edilen şeylerden biridir. Özellikle de şu son zamanlarda, kendinizle kalmanız gerektiğini sezgisel olarak bildiğiniz halde yalnız olmaya zaman ayırmadığınızda, şeylerin nasıl da birikmeye başladığını fark ediyor musunuz? Şeyler sizin için kötü gitmeye başladı, o çok yıpratıcı enerjiye girmeye başladınız. Kendinizle başbaşa geçireceğiniz zamana ihtiyacınız olacak, ve ben kendinize bu zamanı ayırmanızı isteyeceğim. Ama, Yeni Enerjiyle deneyimlediklerinizi diğer Şambrayla paylaşacağınız bir zaman da olacak.

Onlar, yani Şambra, çoğunlukla – çoğunlukla – sizin içinden geçtiklerinizi anlarlar. Onlar da aynından geçiyorlar. Biz çok bireyseliz, ama bir grup olarak birbirimizle çok da bağlantıda kalıyoruz. Geceleri birlikte muazzam çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Özellikle şu son altı haftadır başka alemlerde, fark etmemiş olsanız da, yoğun bir biçimde bedensel ya da içsel elektrik akımlarını yeniden döşedik, programları yeniledik, (sistemleri ya da programları) yeniden yönlendirdik. Burada önemli olan uyku düzeniniz değil, ama başka alemlere gittiğimizde neler gerçekleştirdiğimizdir. Biz Şambra Hizmet Merkezinden çıkıp gittik, tüm o diğer şeylerden uzaklaştık, kendimizle başbaşa zaman geçirdik. Ve bizim bir anlamda içsel elektrik akımlarını yenilediğimiz söylenebilir – Cauldre, Linda, her biriniz.

Biz, potansiyelleri kullanmanın yeni bir yolunu oluşturuyoruz, ve birlikte gerçekleştireceğimiz çalışmaya soyunurken, ben sizin paylaşmanızı – mesaj tahtasında paylaşmanızı, hakkında konuşacağımız ve CC personelinin duyuracağı bazı diğer teknolojilerle paylaşmanızı – istiyorum, çünkü başka Şambraların nelerden geçtiğini görmek, onların deneyimlerini duymak sizin için önem taşıyacaktır. Ve Yeni Enerjide yaptığınız her atılımla her zaman da ‘başarı’ dediğiniz şey gelmeyecektir. Ama başarı bir Eski Enerji kafa yapısıdır. Özünde ne başarı ne de başarısızlık söz konusudur; sadece deneyim ve deneyiminizden nasıl geçtiğiniz önemlidir.

Bireysel deneyimlerinizi birbirinize anlatın, özellikle de önümüzdeki yılın Şaudlarına girdiğimizde. Biz birlikte bazı çok belirli ev ödevlerinden, tartışmalardan ve eğitimlerden geçeceğiz. Söylediğim gibi, sizler Yeni Enerjinin gerçek bilim adamları, öncüleri, geliştiricileri, bütünleyicilerisiniz. Biz bundan birlikte geçeceğiz.

Şayet herhangi biriniz “Bu benim yaşamımı değiştirecek mi?” diye merak ediyorsa. Kesinlikle. Kesinlikle (değiştirecektir). Çoğunuz yaşantınızı yeniden düzenleme aşamalarının en önemlilerinden, işinizle ve ailenizle ve sağlığınızla ilgili zorlukların ve meydan okumaların bazısından geçtiniz. Bu, son on yılın bir parçasıydı. Son on yılda bir dolu işlemden geçirmeler gerçekleştirdiniz. Birçoğunuz bu son on yıl boyunca tüm dikkatini kendine vermişti. Bu harikaydı, çünkü kendinizle ilgili birçok tıkalı enerjiye girmenizi sağladı.

İlerlerken, tüm dikkatinizi kendinize vermeyeceksiniz. Kendiniz olacaksınız, kendi-Tanrı’nızı kucaklayacaksınız, kendi-sosyalliğinizi – Dünya üzerindeki diğer insanlarla bütünleşen yanınızı – kucaklayacaksınız, ve kendi-evreniniz – tüm boyutsal enerjilerle bağlantı kuran yanınız – olacaksınız. Ama tüm dikkatinizi kendinize vermeyeceksiniz. Biz bunu aştık. Biz işlemden geçirmeleri aştık.

Tobias işlemden geçirmelere izin verdi. Belki bunun gerekli olduğunu hissetti. Belki gerekliydi de. Kendi sorunlarınıza dalmanıza izin verdi. Bir dolu gözyaşına izin verdi. Bir sürü lafa izin verdi. Biz bunun ötesine geçeceğiz.

Ben Adamus, ya da herhangi başka bir varlık bunu önemsemediği için değil, ama bu bir noktada aslında aleyhinize dönebileceği için. Tüm dikkatinizi kendinize vermenin ötesine geçtikçe bunu göreceksiniz. Başlarda, içinize dönüp baktığınız zaman, sorunlarınızı salıvermek üzerinde çalıştığınız zaman, bunun yararını görürsünüz, ama bu çok aldatıcıdır, çünkü hep daha fazlasını ister. Siz daha fazlasını istersiniz. Daha fazla işlemden geçirmek istersiniz. Bu size kendinizi iyi hissettirir. Bu, enerjiden beslenmektir. Daha fazlasını istersiniz, çünkü bu, kurban olma enerjisini onaylar. Daha fazlasını istersiniz, çünkü bu, sabah, öğle ve akşam hiç bir şey yapmamak için bir gerekçedir. Bu, sizi olduğunuz yere mıhlayan beton gibi iş görür, ve kaçınılmaz olanla yüzleşmemek için mükemmel bir gerekçe oluşturur.

Siz de Tanrısınız. Siz bir yaratıcısınız. Siz bu evreni, bu Dünya’yı, yaşamlarınızı yarattınız. Ve siz bir yaratıcı olmaktan uzaklaştınız. Kısmen, yaratıcılıktan yoksun kalmaya programlandığınız için, ya da şöyle söyleyeyim, yoksun kalmaya programlanmanıza izin verdiğiniz için, kısmen de sıradan, normal, rutin yaşamanın kalıplarına girdiğiniz için. Bu çok baştan çıkarıcıdır. Sizi içine çeker ve sizi içerde tutar. Bundan kurtulmak için herşeyi feda etmek gerekir. Ama öte yandan, onun dışına çıkmak için çabaladıkça ve mücadele edip savaştıkça, sizi daha da geri çeker.

O zaman ne olur, bırakıveririz. Salıveririz. Ötesine geçeriz. Ve bu belki de, normallikten çıkarak olduğunuz herşeyi olabilmek için çabalamaktan, kaba kuvvet kullanmaktan çok daha korkutucu ve  zordur.

Böylece Şambra, Yeni Enerji Gizem Okulları’na girerken derin bir nefes alalım.

Aşmak

Biz, mantığa meydan okuyan ve zihne meydan okuyan şeyler yapacağız. Biz, desteksiz kalmanın ötesine geçeceğiz – sadece desteksiz kalmayacak, bunun ötesine geçeceğiz. Biz öyle alanlara dalacağız ki, kendinize son derece güvenmenizi talep edecek. Bana güvenmeyin; kendinize güvenin. O güveni bana yamamaya kalkarsanız düşmenize izin vereceğim ki kendinize güvenmeyi öğrenin.

Şu anda hayal bile edemeyeceğiniz biçimde kendinize güvenmeyi, kendinizi sevmeyi öğreneceksiniz. Zihnin ötesine ve eski insan programlanmasının ötesine geçerken gerçekleştireceğimiz şey, deneyime girmek olacak. Deneyime.

Birçoğunuz, uzun zamandır Ruh’un, Tanrı’nın, kendinizin ya da Tanrı bilir daha nelerin arayışı içindeydiniz. Bunu zihin yoluyla yapıyordunuz. Onu analiz ediyordunuz. Araştırıyordunuz. Güzel Tanrım, o kitapların hepsini ortadan kaldırın. Onları başka bir yere gönderin. Siz onu araştırıp inceliyordunuz. Kendinizi ya da Ruh’u asla anlayamayacaksınız. Ruh’u sadece deneyimleyebilirsiniz, ve gerçekleştireceğiniz şey budur.

Bu abartılı dilin, konuşmanın ötesine geçeceksiniz. Biliyor musunuz, sevgi hakkında konuşabilirsiniz. Sevgiyi analiz edebilirsiniz. Onun hakkında yazabilir, hatta şarkılar söyleyebilirsiniz. Ama ancak onu deneyimlediğinizde o sevgi olur. O zamana kadar yalnızca bir kuramdır.

Gün boyunca Tanrı’dan söz edebilirsiniz. Ne yazık ki bazılarınızın başkalarına Tanrı hakkında sürekli ahkâm kestiğini duydum. Onların uyukladığını fark etmediniz mi? Bazılarınızın Tanrı hakkındaki büyük kuramlarını duydum. Bunların hepsinden hemen şimdi kurtulun. Biz Tanrı’yı deneyimleyeceğiz. Siz, yaşamınızda Ruh’u deneyimleyeceksiniz. Ruh’un deneyimlenmesini – yaşamın deneyimlenmesini – hiçbir kelime asla, asla tanımlayamayacaktır.

Siz yaşam hakkında konuşuyorsunuz, siz Yeni Enerji hakkında konuşuyorsunuz – Yeni Enerji hakkında konuşmayı tümüyle bırakın. Bazılarınızın, Yeni Enerjinin ne olduğunu, neyin Eski olduğunu anlatmaya çalıştığını ve bir şeyi Eski Enerji olduğu için yargıladığını görüyorum. Bunların tümünü bırakın, çünkü hepsi sadece laf. Hepsi abartılı konuşmalar. Onu deneyimlememizin zamanı geldi. Yeni Enerjiyi yaşamınızda deneyimleyeceksiniz, ve sonra ‘Yeni Enerji’ sözünü bile salıvereceksiniz. Anlamsız kalacak. Bütünlenmeyi, tamamlanmayı, gerçekleşmeyi – kelime herneyse, ki bu kelimelerin hiçbiri doyurucu değildir – deneyimleyeceksiniz.

Yeni Enerjide, ilk ve son kez, yaratınızı deneyimleyeceksiniz, ve ondan sonra “Siz de Tanrı’sınız” sözlerini anlayacaksınız. Kelimeler anlamsız hale gelecek ve deneyim anlam kazanacak. O deneyim her bir yanınızdan ışıyacak. Öğrencileri çeken, sizin Bayrak olmanızı sağlayan, işte o deneyimdir. Enerji dinamiğinizi değiştiren şey, zihinleştirmekten çok, analiz etmekten çok, yaşadığınız o deneyimdir.

Biz şu son altı haftada, yeniden programlama üzerinde değil, ama temelde bu Yeni Enerjinin gelmesini sağlayacak enerjisel sistemlerin açılması üzerinde çalıştık; Yeni Enerjinin, Ruh’un, bütünlüğün, gerçekleşmenin deneyimini edinebilmeniz amacıyla varolan birçok eski sorununuzla, eski elektrik akımları ya da sistemlerle çalıştık ve bunları salıverdik. Artık muhtaç olmak, istemek yok. Artık o… siz bazen devam edebilmek için önünüzde bir havuç sallayıp duruyorsunuz. Biz bütün bunların ötesine geçeceğiz.

Cauldre bir yudum suyun arkasına saklanırken, ben de burada çok cesur bir bildiride bulunacağım. (Cauldre bardağından bir yudum su alırken kahkahalar yükselir) Ben, insanca kelimelerinizle ifade ettiğiniz gibi mutluluğunuzu, gerçekleşmenizi garanti edeceğim. Bunu yapabileceğimi biliyorum. Size şunu söyleyebileceğimi biliyorum: Kendi içinizdeki güvene izin verecek olursanız, Şambra ile birlikte çalışmanıza, kendi içinizde gerçekten bütünleşmeye ve Gizem Okulları’na katılmanıza izin verecek olursanız, sizden uzun zamandır sakınan o mutluluğa sahip olacaksınız. Huzura, ya da adına her ne demek istiyorsanız. Gerçekleşmek. Dünya’da Ustalaşmak. Yükselmişlik statüsü; yükselmiş bir varlık olarak dolaşacağınız, yükselmişliğin deneyimi içinde, onun farkındalığı içinde, burada, bu Dünya’da bulunacak diğer binbeşyüz küsür yükselmiş varlıkla birlikte.

Ben şimdi hiç birinizin merak tuzağına düşüp de auraları görebilecek miyiz (demesini) istemiyorum. Bu çocuk oyuncağıdır. (kahkahalar) Diğerlerini anında şifalandırabilecek misiniz? Tanrım hayır. Bırakın kendi ıstıraplarını çeksinler. (kahkahalar ve bazı alkışlar) Bu doğrudur. Bunda sandığınızdan çok daha fazla doğruluk payı var. Biliyor musunuz, bu öylesine bencil bir şeydir ki. Bazılarınızı izledim. İnsanlara o anında iş gören şifaları uygulamaya kalkıyorsunuz. Utanın. Tam anlamıyla bunu demek istiyorum, çünkü bunu kendiniz için yapıyorsunuz. Bazılarınızı gördüm. Dünya’ya geri gelmiş İsa türünden biri olduğunuzu kanıtlamak için yapıyorsunuz bunu.

Biz tümüyle farklı bir yaklaşımda bulunacağız. Size bazı şeylerde meydan okuyacağım. Bir dolu şeyi çıkartıp atacağım. Bazılarınızın bazı anlayışlara sıkı sıkı tutunduğunu görüyorum, – kendi kendinize diyorsunuz ki – ama bazı şeyleri bırakmanız nasıl mümkün olabilir? Eh, bırakacaksınız, er ya da geç. Belki bağıra çağıra, ya da, tümüyle izin verme anlayışına sahip olarak.

Bu, Yeni Enerjidir. Eski’si gibi iş görmez. Şu anda, sevgili Şambra, sezgisel his duyularınızın bir düzeyi devreye giriyor. Siz farklı olan – tanımlanamayacak kadar farklı olan – bir enerji hissediyorsunuz. Bir yanınız onu itip uzaklaklaştırıyor. Bir yanınızın da ilgisini çekiyor. Bu, şu anda içeri giren Yeni Enerjidir – onun sadece küçücük bir ucu, sadece azıcığı. Biz bununla çalışmaya başlayacağız.

Kaç ay ya da yıl ya da onyıl birlikte olacağımızı bilmiyorum, ama ben sizinle çalışacağım. Ve size bir söz vereceğim, herşeyden önce, mutluluğunuzu bulacağınıza – kendi mutluluğunuzu, kendi gerçekleşmenizi, adına her ne demek istiyorsanız. Onu bulmadan hemen önce bana etmediğiniz küfür kalmayacak. (kahkahalar) Onu bulmadan hemen önce, sanki tümüyle, bazılarınızın diyeceği gibi, eriyecek ya da karman çorman olacakmışınız gibi görünecek, ama bu çok, çok kısa bir an sürecek.

Böyle bir bildiride bulunabileceğimi biliyorum, çünkü sizin kim olduğunuzu biliyorum. Neyle çalıştığımızı biliyorum, ve, enerjinize baktığımda, sizin gerçekten o noktada olduğunuzu biliyorum. O deneyimin şimdi gelmesine izin vermek için, onun burada, Dünya’da gerçekleşmesine izin vermek için, sadece o son lokmayı yutmaya gerek var.

Biz öyle acaip ezoterik falan olmayacağız. Ben sizin üzerinizden felsefe yapmayacağım. Birlikte olduğumuz öyle günler olacak ki, sanki hiçbir şey olmamış gibi hissedeceksiniz, ama daha sonra anlayacaksınız ki inanılmaz bir şey olmuş. Yeni Enerji işte böyle çalışır. Hiçbir ilerleme göstermediğinizi düşündüğünüz zamanlar olacak, ve ansızın fark edeceksiniz ki ilerleme bir yanılsamaymış; aslında oldukça iyi gidiyormuşunuz.

Adamus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir