Hoş bir astrolojik düzenleme

 BURCLARIN SERUVENI

 … ve Tanrı bir sabah oniki cocugun onunde durdu ve her birine yasamın tohumlarını ekti. Cocuklar kendilerine verilen armagani almak icin birer birer one ciktilar.

 
“Koç! Sana ilk tohumu ekme onurunu veriyorum. Ektigin her bir tohuma karsılık elinde bir milyon tohum bulacaksin, fakat onlarin buyumelerini gorecek vaktin olmayacak. İnsanların aklına BEN’i yerlestirecek ilk kisi sen olacaksın, fakat bu dusunceyi gelistirme ya da hakkinda soru sormak senin gorevin olmayacak. Yasaminin sebebi eylemdir ve bu eylem insanlara BENİM YARATICILIGIMI haber verecektir. Iyi calisabilmen icin sana KENDINI BEGENME ozelligini veriyorum.” Ve Koç sessizce yerine cekildi.

“Boğa! Sana tohumu madde haline getirme gucunu veriyorum. Baslanmıs olan butun isleri senin bitirmen gerektigi icin gorevin cok sabir istemektedir, aksi halde tohumlar ruzgarda savrulup kaybolacaktir. Yapmani istedigim bu gorev icin soru sormayacak, isin ortasında dusunceni degistirmeyecek ve baskalarindan destek beklemeyeceksin. Bunun icin sana GUCLULUGU veriyorum. Onu akillica kullan.” Ve Boğa yerine cekildi.

“İkizler! Sana insanlarin cevrelerinde gordukleri seyi anlamalarini saglayabilmen icin cevapsiz sorular veriyorum. Insanlarin neden konusup, neden dinlediklerini hiç bir zaman bilmeyeceksin, fakat cevap bulmak icin yapacagın arastirmalarda sana armagan olan BILGI’yi bulacaksin.” Ve İkizler yerine cekildi.

“Yengec! Sana insanlara duyguyu ogretme gorevini veriyorum. butun duyguyu yasayarak ogrenmeleri ve olgunluga ulasmalari icin onlari hem aglatip hem guldureceksin. Sana olgunlugu hizla arttiracak olan AILE armaganini veriyorum.” Ve Yengeç yerine cekildi.

“Aslan! Sana YARATICILIGIMIN tum gorkemini dunyaya gosterme gorevini veriyorum. Ancak azametinde dikkatli olmalı ve bu yaraticiligin senin degil, BENIM oldugunu daima hatırlamalisin. Eger bunu unutursan insanlar seni kucuk goreceklerdir. Bu gorevi iyi bir sekilde yerine getirirsen buyuk haz duyacaksin. Bunun icin sana armaganim ONUR’dur.”. Ve Aslan yerine cekildi.

“Basak! Sende insanlarin BENIM YARATTIKLARIMLA neler yaptiklarini sinamani istiyorum. Onlarin ne yaptiklarini dikkatlice inceleyip kusurlarini hatirlatacaksin ve boylece BENIM YARATTIKLARIMI iyice ogrenmelerini saglayacaksin. Sana bunu yapabilmen icin SAF DUSUNCE’yi armagan ediyorum.” Ve Basak yerine cekildi.

 “Terazi! Sana insanlarin birbirlerine karsi olan gorevlerini hatirlayabilmeleri icin hizmet erdemini veriyorum. Boylece insanlar isbirligini ogrenecek ve kendi davranislarinin diger yonlerini de yansitma yetenegini edineceklerdir. Ve uyumsuzluk olan ger yere seni yerlestirecegim ve bu gayretlerin icin sana armaganim SEVGİ’dir.”

“Akrep! Sana cok guc bir gorev veriyorum. Insanlara dusunduklerini anlama yetenegi verdigim halde, anladiklarini soylemene izin vermeyecegim. Bircok kez gorduklerinle acı cekecek ve bu aci ile BENden uzaklasacaksin. Bu acinin BENden degil benim yanlis anlasilmis olmamdan dogdugunu unutacaksin. Bircak insani hayvan gibi gorecek ve onlarin hayvansal içguduleriyle oylesine ugrasacaksin ki yolunu sasiracaksin, fakat sonunda gene BANA doneceksin. Akrep sana en ustun armaganım olan AMAC’i veriyorum.”

“Yay! Senden BENI yanlis anlayip caresizlige dustuklerinde insanlari guldurmeni istiyorum. Guldurme insanlara umut verecek ve bu umutla insanlarin gozlerini BANA cevirmelerini saglayacaksin. Bircok kisinin yasamina yalniz bir an icin girecek ve girdigin her yasantidaki huzursuzlugu taniyacaksin. Sana Yay, karanliktaki her koseye erisip aydinlatabilmen icin SONSUZ BEREKET veriyorum.”

 “Oglak! Senden insanlara calismayi ogretmen için alınterini istiyorum. Tüm insanların yükünü omuzlarında tasıyacagın için bu görev hiç de kolay değildir. Ama bu boyundurugun yükü için senin ellerine insanlığın SORUMLULUĞUnu koyuyorum.”

“Kova! Sana insanların tüm olanakları gorebilmeleriçin gelecek kavramını veriyorum. BENİM SEVGİMİ kişileştirmen için yalnızlık acısını cok duyacaksın. İnsanların gozlerini yeni olanaklara cevirebilmeleri icin  sana OZGURLUGU armagan ediyorum.”

“Balık! Sana hepsinden daha guc bir gorev veriyorum. Senden insanların uzuntulerini toplayip BANA geri getirmeni istiyorum. Senin gozyaslarin sonunda benim gozyaslarım olacak. Senin topladıgın uzuntuler insanlarin BENİ yanlis anlamalarindan dogmus uzuntulerdir, fakat senin onlara verecegin sefkatle onlar yeniden BENI anlamaya calisacaklardir. Bu guc gorev icin sana en buyuk armaganimi veriyorum. Sen oniki cocugum arasında BENI tek anlayan olacaksin, fakat bu ANLAYIS yalnız senin icindir, sen onu insanlara anlatmak istediginde  onlar seni dinlemeyeceklerdir.” Ve Balık yerine cekildi

  Martin Schulman

10 Yorumlar

 1. orlando says:

  dikkat ettiniz mi bilmem ama, tanrı oğlak burcunun dışındaki her burca bir armağan vermiş. oğlak burcuna birşeyler vermek bir yana, bi de ondan alınterini istiyor:)

  1. says:

   Çok güldürdün beni akşamdan beri. Sana da “insanlığın sorumluluğunu” armağan etmiş, onu neden görmezden geliyorsun? Hem kim sana 365 günü pas geçip İsayla aynı gün doğ dedi?

 2. orlando says:

  “yeni dünya” ile birlikte, oğlakların üzerindeki “diğer insanların sorumluluklarının” yükünün ciddi şekilde azalacağını umuyorum ..24 aralık konusuna gelince, yukarda yazılanlar ve senin yanıtından sonra, bu konuda gaza getirildiğimi düşünmeye başladım:)

  1. says:

   hahahahahaha… Ha şunu bileydin. Hani benim bi “kontrat bitti” öyküm var ya, orada insanların bu rolleri nasıl aldıklarına bikaç örnek vardı. Oradaki adamla aynı sebepten almışındır bu paketi belki?

 3. orlando says:

  “Bu kontrat bana berbat bir şaka olarak yutturuldu. Bir doğum günü hediyesi gibi şirin bir paketçikle elime tutuşturuldu. Ve açtığımda ne gördüm? Fünyesi çekilmiş bir el bombası! Berbattı, berbat. Ben nasıl böyle bir tufaaya düştüm. Aman Allahım, toptan bir şaka, eşşek şakası bu!” “..evet evet işte aynen böyle oldu, şimdi hatırladım:))

  1. says:

   Bi yanlışlık olmasın? Söylediğin senaryo kadına aitti. Sen bi de adamınkine bak bence? 🙂

 4. orlando says:

  acemi bir pazarlamacının kapısına kadar getirdiği ve ona satmaya çalıştığı telli müzik aleti gibi bişeyi daha yakından göreyim derken bir anda eline alıyor dimi..ve kontrat imzalanmış oluyor..bunun ki pek safca olmuş tabii:) bana kesin hediye paketinde yutturdular bu işi ama:)

  1. says:

   Ama aslında almamak için çok direniyor ve sonunda hangi duyguyla (ve cümleyle) alıyor eline onu?

 5. says:

  gençliğin küstahlığının kurbanı oluyor adamımız..kabiliyetsiz pazarlamacıya ders verecek güya..sattığı şeyi doğru dürüst bilmeyen satıcıya, ver bi bakayım kabiliyetsiz adam, ben bi bakıp şıp diye anlarım ne olduğunu onu demek istiyor..veee elinde patlıyor:)

  1. says:

   Yani onun sorumluluğunu üstüne alıyor ha?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir