Biyolojik kaliplardan arinmak/Nirahara Samyama nedir?

Hubbard’in  Dianetic kitabini yirmikusür yil önce okudugumda bi çesit şok yaşadigimi söyleyebilirim, bunca yildir unutmadigim bi oneriydi. Simdi Sri Nithyananda Swami’den ögrendigimiz yiyeceklerin en buyuk pattern tasiyici olduklarini ilk kez bu kitapta ve bilimsel arastirmalarla ogrenmistim, tabi yalniz yiyecekler degil kokularin da muazzam bi etkisi var, hem duygusal hem zihinsel kaliplarin yiyecekler ve kokularla hafizaya birlikte kaydedilmesi ve biz farkinda olmadan tum hayatimizi esir almasi durumu! O yiyecegi her yediginde veya o kokuyla eşlesen durumu her yasadiginda sebebini bilmeksizin ayni aci ya da haz kalibina girilmesi bi cesit lanet gibi cunku ne tip ne de baska iyilestirici yöntemlerin yakalayamayacagi şekilde bio memorimize saklanmis durumdalar!

Bu sebeple bio memorinin temizlenmesini saglayan Nirahara Samyama prosesi öncelik verilmesi şart bir uygulama, 21 gün icin bir banyan agaci gibi hissetmek, yalnizca sivi beslenerek ve nefesimizle aldigimiz praya ile kendimizi her turlu dianetic etkisinden, acgözlülükten kurtarabilecegimiz kolay ve şahane bir sey. Agizin cignemeyi unutmasi ve çenenin ve agzin birdenbire boşlukta kalmasi bile ne buyuk bir fark yaratiyor denemeden bilemezsiniz.

http://bfoodfree.org/nirahara-samyama/food-is-maya-you-dont-need-food-to-live/

Samyama çok kolay:

 20 gün boyunca sadece sıvı tüketilecek. Buna tanesiz çorbalar da dahildir. Süt, ayran ve meyve suyu ana yiyecek oluyor, mide sağlamsa çay/bitki çayları, kahve olabilir, ben mikserden geçirerek muhtelif çorbalar ve hatta cacık bile içiyorum, sıvı çok koyu olmasın yeter. Önemli bir husus; hiç aç kalmayacaksın. midenin her uyarısında bol bişey içilecek.

Toplam 20 günlük süreç üçe bölünüyor. 2+7+11 şeklinde, iki arada 2 şer gün serbest yenebilir ama hiç ara vermeden 20 gün yekpare de yapılabilir. Ben hep molalı yaptım, sanki onların başka bir işlevi varmış gibi hissediyorum. Bir de olayı sadece biyolojik bir arınma değil de kaynakla uyumlanma gibi daha mistik bir olay gibi görüyorsan, samyama için yapılmış olan şu videoyu da dinleyebilirsin, orada tekrar edilen cümleyi gün içinde kendin de mırıldanabilirsin. süreci daha kolaylaştırıyor: https://www.youtube.com/watch?v=FEl3e80qJ1c

Meyve püresi yapıp sütle karıştırmak, sütlü muz gibi çözümler aralarda çok iyi gidiyor hatta ben ilerleyen günlerde labne peynirini de sütle çayla sıvılaştırıyorum, insanın yaratıcılığı gelişiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir