Takyon ve Bilgi

25 Temmuz 2012

Gerçek bilgi, denenerek bulunmuş şeylerdir ve tabi tüm zamanlar ve tüm canlıların deneyimlerine göre gerçeklik de çeşitlenmiştir. Bu sebeple tüm insanlık için bahsedilebilecek tek bi gerçeklik yok (her bir olay için bile), ancak her insanın kendine has kendi ata kanalından yürüyüp gelmiş, denenmiş gerçeklikleri hücrelerinde var. Üstelik bunlar sadece aralarında değil, dış dediğimiz alanla da iletişiyorlar sanki. Zihindeki gürültünün kesilmesi beden aracılığı ile onlara ulaşmayı kolaylaştırıyor (içgüdü, ya da birden ayma gibi yaşadığımız şeyler). Yine de denenecek çok şey var, üstelik ilişki kurulacak da çok şey var, yani bitmeyen bi hikaye bu sanki. Evrimin ve doğal sistemin muhteşemliğini her yerde görüp iman etmişimdir Ve evrimi gözlemlediğimizde onun çeşitlenmeyi amaçladığını (amacı hedefsel değil,başka türlü olamayacağından da olabilir) açıkça görebiliyoruz.
Daha önceki bir çok yazımda bana geldiği gibi, ışıkla yarışıyoruz sanki! Bi gün takyonlar gibi ışık hızını yakaladığımızda ne olacak hep merak ediyorum

**

İnsan kendine benzettiğini mi sever, yoksa sevdiğine mi benzemeye başlar? Eh… İkisi de bi arada 🙂

Puma avlamak da Geyik avlamak kadar zordur. Geyik, gizemli, sihirli bir varlık olduğundan, Puma ise…

İnsanların ona koyduğu isimlerden anlayın siz; “dağ çığlıkçısı, hayalet kedi”

**

Özgür iradeyi seçim yapmak olarak görüyorum. Seçim yapmanı yönlendiren dış ve kalıtımsal, aynı zamanda 0-6 yaş öğretileri var, evet ama ne olmuş yani? Zaten onlar olmadan bir kendin bulamazsın! Seçimlerinin sonuçlarından memnun değilsen suçu başkalarında aramaktansa, ne tür izlenimlerle beslendiğini araştır. Sıkıyosa onları değiştir. Bence burada gerçekten de büyük bi giz filan yok.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir