Ledun ilmi nedir?

31 Ağustos 2009

 “İlm-i ledun” Allah’ın kalbinde hayır görerek seçtiği ve bu ilmi öğrenmek isteyenlere öğrettiği özel bir ilimdir. Bu ilim, sadece Hızır (A.S.)’dan öğrenilir.

İlmi ledun gizli, saklı ilim mânâsına gelmektedir. Allah’ın bilinen ve görünen fizikî dünya ilmi dışında Allah’ın batın ilmini de kapsayan çok özel bir ilimdir. Bu ilmin sahibi olan kişiler, zaman kavramının dışında hareket edebilme yeteneğine sahiptirler. Bu sebeple aynı anda bir çok yerde bulunabilir ve kâinatın farklı yerlerinde gelişen olaylardan haberdar olabilirler. Aynı zamanda Allah’ın gök katlarında gezebilme yetkisine sahiptirler. Bu sayede Levhi Mahfuz’da bulunan kader hücrelerini ve sicciyn’de bulunan kader hücrelerini görebilirler. Her insanın doğduğu günden öldüğü güne kadarki zaman birimi içerisinde yaşadıklarını kapsayan hayat filmleri, kader hücreleri içerisinde bulunur. Kader hücrelerini görebilen ilmi ledun sahipleri diledikleri kişinin geçmişini ve geleceğini, başına gelebilecek olayları, yaşadıklarını ve yaşayacaklarını bilebilirler. Bu ilim Allah’tan istenir ve geceleri kılınan uzun teheccüd namazlarında Hızır (AS) tarafından öğretilir. Hızır (A.S) yaşamını hâlâ sürdürmekte olan Allah’ın çok büyük bir dostudur. 

Alıntı: http://www.gizliilimler.tr.gg/Led.ue.n-&%23304%3Blmi-Nas&%23305%3Bl–Oe-&%23287%3Brenilebilir-f-.htm?PHPSESSID=..

Don Juan’ın “görücüler” tanımına çok uygun sanırım. Ve bir de Hızır var tabi -HALA YAŞAMAKTA OLAN- Bu kişi için de benzer bir tanım vardı, bilenler hatırlayacaklar. 🙂