Kadınlar tinle bağlantısını yitirdi mi?

02 Ağustos 2010

Kadınlar bağlarını kaybetmediler, kadınların tinle hala doğrudan doğruya bağlantıları var. Sadece bunun nasıl kullanılacağını unuttular, ya da daha doğrusu, erkeklerin bu bağlantıya hiç sahip olamama durumunu taklit ettiler. Binlerce yıl erkekler kadınların bu bağlantıyı unutmalarını sağlamak için çabaladılar. Mesela, kutsal enginizasyonu ele alın. Kadınların bu dolaysız bağlantıya sahip oldukları inancını kökünden sökmek için yapılan sistematik bir tasfiye idi bu. Bütün organize dinler, kadınları daha aşağı bir yere koymak için yapılan çok başarılı bir manevradan başka bir şey değildir. Dinler kadınların daha aşağı olduklarını söyleyen tanrısal bir kanunu delil gösterirler.

Erkeklerin başkalarına hükmetme ihtiyacı ve kadınlarında neleri bildikleri, ve bunu nasıl bildiklerini ifade ya da formüle etmedeki ilgisizlikleri son kerte alçakça bir ittifak oldu. Bu da kadınların, doğdukları andan itibaren, tatminkarlığın ev kadını olmakta, aşkta, evlilikte, çocuk sahibi olmakta ve kendinden feragat etmekte yattığını kabul etmeye mecbur omalarını olası kıldı. Kadınlar hakim soyut düşünce biçimlerinin dışında tutuldular; bağımlı olacak şekilde eğitildiler. Öylesine bütünüyle erkeklerin onlar için düşünmesi gerektiğine inancına göre yetiştirildiler ki sonunda düşünmeyi bıraktılar.

CC

2 Yorum

  • haydar erdogan 08 Ağustos 2010, 22:16

    ERKEKLER SOMUTA YAKIN SOYUTU HEDEFLERLER .KADINLAR SOYUTA YAKIN SOMUTA DUSKUNLUK GOSTERIRLER.OYSA KADINLARIN TINLE DOGRUDAN BAGLANTIYA GECEBILME OZELLIKLERI VARDIR.ERKEKLERDE GECEBILIR AMA KADINLARINKI GIBI KOLAY DEGIL KADIN KIYAFET DEGISTIRIR GIBI DAHA CABUK GECER.ERKEKLERIN DUNYADA ENERJISI FAZLADIR KADINLARINDA DUNYA DISINDA.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir