Yeni Rüya Gurubu

Geçtiğimiz yazdan beri yeni bir rüya gurubu başlatmamıştım, sanırım bişeylerin olgunlaşmasını bekliyordum. Şimdi yeni ve meraklı rüya severler için kendimi hazır hissediyorum.

Bu eğitimle ilgili detaylı bilgiyi şu başlıkta bulabilirsiniz:

https://sibelatasoy.com/?p=144

Gurup en az 6 en fazla 10 kişi olabilecek ve haftada bir gün/2 saat, toplam 9 hafta sürecektir.

İlgilenenlerin, [email protected] adresinden benimle doğrudan temas kurmalarını rica ediyorum.

Sevgilerimle,

Sibel Atasoy

Not: 1. Eğitim ücretsizdir.

        2. Bu programdan önceden mezun olmuş arkadaşlarımın deneyimlerini zenginleştirmeleri açısından yeni gurupta beni asiste etmelerini arzu ederim.

8 Yorumlar

 1. says:

  Merhaba Arkadaşlar,
  Aslında henüz tüm isteklileri duyamadık fakat tanışma toplantısı için planınızı yapabilmeniz için şimdiden bilgi verme gereği hissediyorum.
  Tanışma ve eğitimin kesin gün/saatini birlikte kararlaştırabilmek için;
  17 Ocak Cumartesi saat 14.00 ila 16.00 arasında
  Beylerbeyi iskelesi karşısında Roberts Cafe’nin ikinci katında

  sizleri bekliyor olacağım

 2. sultan says:

  aslında rüyalar benim ilgimi çeken bir konu. hele de böyle gözlemcilikle ilgili atılımlar oluyorsa… ve tümsel anlamda birşeyler ifade diyorsa…

  kendiliğimle ve birlik içerisindeki benim payıma düşen kısımda oldukça bana yakın… merkezi derecede önemli benim için. bu açıdan benim rüyalarıma ve aslında birer üst arketip olan yaşama da odaklanmamda ve yorumlamamda temel basamak olarak görüyorum.

  ama şöyle bir durum sözkonusu. bu bu hayatımda nerdeyse her türlü olguda karşıma çıkan bir kısmi ilgisizlik durumu.
  evet ben rüyalara ilgiliyim ve bu gözlemcilerle ve gözlemcilik bilgisiyle karşılaşmam kesinlikle tesadüf değil.geçenlerde joseph’in gizemini de re-izlemişken:)
  ve aslında istanbulda olmasam da bi şekilde bu gruplarla bağlantı içinde olmak isterim ve benim görüş alanıma ve dolayısıyla tümsellliğimize katkısı olabilir.(kollektif bilince katkı).takıldığım ve ilgisiz kaldığım bir nokta var sadece… o kadar derinlerde kalmış bilinçlerimiz ki rüyalarımız da tozlu biraz.yani birçoğu “sadece” kişisel alanda gösteriler ve hakikatle bağsız olanlar gerçekten ilgimi çekmiyor:):) kısmi ilgisizlik dediğim nokta da burası…
  eğer böyle bir grup çalışması mümkünse uzaktan da olsa iletişmek ya da simgesel.com veya bir şekilde yolculuğumuzda gerçekten hakiki önem arz eden rüyalara ulaşabilmek isterim. sibel hanım geçen gün karşılaştığım rüyanız gibi)ya da kendi rüyalarımı hatırlamamda etkili olabilir. birçoğumuz kollektif alandan, üst realitelerle iletişimlerimizden birşeyler çekiyor olmalıyız… bilinç ve karma temizliği nispetince görülen saf rüyaların hatırlanması önemli tabi…
  sevgilerimle…

 3. says:

  Sevgili Sultan, etkinliğimiz olduğunda sizi haberdar ederiz ama bu çalışma gerçekten de yüzyüze olmayı gereksindiriyor. Ben zaten yöntem öğretiyorum, aslında yöntem bi çok yerde söylediğim gibi Jung izdeşi Delaney’in “Rüyalarla problem Çözme” kitabından edinilebilir ancak burada esas olan gurup çalışmalarıdır; çünkü kişi kendi rüyasını yöntem bilse de çözemez, çözebilseydi zaten o bilinçaltına gitmezdi. Diğer taraftan sizin de değindiğiniz, kollektif bilinç altından gelen rüyaları çözebilmek eğer yöntem bilinirse ve sembolizme aşinalık varsa mümkün olabilir.
  Kişisel rüyalar kısmında bir ayıklama süreci çoğu kimse için gerekebilir; çünkü kişisel anlamda farkındalığın gelişmesi ancak bu yolla mümkün. (en kolay ve ucuz yöntem olarak)

 4. sultan says:

  teşekkür ederim.
  en kolay ve en ucuz yöntem olrak pek makul görünmüyor bana:) ben de dün rüya ile ilgilenmenin bilgilenmenin hat safhaya ulaştığı bölümde olmasının maksimum ivme kazandıracağı algısını oluşturmuştum.
  çünkü klavuzlarla(örneğin rüya), hayatta bütün olasılıklar içerisinde yeni etkilemeler yaratmak aynı şey değil. merkezlenmiş birey şart…
  ve bir de ben bilimsel yöntemle ilişkilenmiyorum bu konuda.yazılarınıza göz gezdirdim.
  yazdıklarım da benim rüyalara bakış açımı yansıtıyor. bigün birileri okuma şansı bulursa belki içinde bir kıvılcım yakar
  yanıtınız için teşkkürler

 5. says:

  en kolay ve ucuz yöntem derken ödenecek bedel açısından söylemiştim, örneğin rüya analizleri yönteminden daha hızlı iş gören bir başka yolun sanrılandırıcı maddeler olduğu söylenir ki bunun bedeli belki de ödenemeyecek denli ağırdır. Belki siz zaten bunu kastetmediniz anlayamamış olabilirim ancak yine de kendi tanımımı bu yorumları okuyanlar açısından açıklığa kavuşturmak istedim.

 6. sultan says:

  evet; ödenecek bedel ve bugünkü akışa bırakma konulu yazınızı birleştirirsek çok şey görebilirim sanırım… yani bedel nedir? kısa bir süre “tamamen” akışta anlarım oldu… ve o kadar keyifliydi ki… yazınızı okudum; aklıma geldi.
  benim kişisel duam hep karşıma çıkacak olan ve beni maddesel anlamda bir yerlere getirecek şeylerin ben uygunsam ve zamanıysa gelmesiydi…
  bilmiyorum; aslında çok yönlü bir yapı… ve kişiden kişiye değişir anlamlar…
  ama rüya görmek de gelişen bir olgu olduğundan ne zaman başlansa da belki de olması gerektiği anda tamamen açığa çıkar.
  yazılarınızın anlaşılma konusunda şüpheniz olmasın.gayet iyi anlaşıyoruz:):) bakış açım ve hissiyatım geniştir, sizinkine benzer şekilde…
  sevgilerimle…

 7. ”çünkü kişi kendi rüyasını yöntem bilse de çözemez, çözebilseydi zaten o bilinçaltına gitmezdi.”

  sevgili hanımefendi rüyaları her ne kadar biz görüyor(-muş) gibi olsakta ,”gördüren” her zaman biz olmuyoruz.gördüklerimizde devamlı olarak bilinçaltımızın altında kalanlar olamayabiliyor.

  anladığım kadarı ile siz rüyaları bilimsel olarak ele alıyorsunuz ve yorumlama yaparken kişilerin ruh halleri ile yaşadıkları deneyimlerden yola çıkıyorsunuz(yanlışım varsa düzeltin lütfen) fakat her rüya bilincimizin bize armağanı olmuyor.bilemiyorum mucizelere inanırmısınız?ama bazı rüyalar mucizenin bu hayatta tam karşılığı olabiliyor.
  rüya yorumlamak kolay kolay ama mucizeleri açıklamak o kadar kolay değil.mesela ben rüyalarımda çok sık aynı sembolleri görüyorum.gördüklerimin şu anı yaşayan benle uzaktan yakından alakası yok.bunun bilinçaltımlada dolaylı yada dolaysız hiçbir bağlantısı yok.bu fevkalade bir olay.içerisinde geleceğin şifrelerini taşıyor,biliyorum fakat ben ona, bu zaman diliminde ulaşamıyorum.yalnızca hissedebiliyorum..
  BASİT-GÜNDELİK RÜYALAR DIŞINDA KALAN MÜJDECİ VE UYARICI RÜYALARI YORUMLAMAK BİR YETENEKTİR.ALLAH VERGİSİ BİR OLAYDIR.HİKMETLE ALAKALIDIR.BİLİMSEL VERİLERLE BUNLARI İZAH ETMEK, AÇIKLAMAYA ÇALIŞMAK MUCİZELERİ AÇIKLAMAYA ÇALIŞMAKLA NEREDEYSE AYNI ŞEYDİR.BU İSE İMKANIZDIR.

  ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR …

  1. says:

   Haklısınız Hüseyin Bey, çeşitli rüya tipleri var. Genellikle günlük rüyalar kişisel bilinçaltından gelir ama bazen kollektif bilinçaltından (derinden) gelen rüyalar da olur,hatta bazı insanlar bu tip rüyaları sık görebilir (örneğin ben öyleyim), bu tip rüyaları çözebilmek için hem simge lisanına vakıf olmak hem de sezgilerin yüksek olması lazım geldiğine katılıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir