Yaşayan’ın anıları-2

02 Ocak 2012

Konu Başı için tıklayınız:

Denizin suyu çekildi ve tünelin ucu göründü. Hayat böyle başladı. (Yaşayan)

Sevgili anniş ve babişlerimm… Henüz altı günlüğüm fakat hissedebiliyor, anılarımı yazmaya devam ediyorum. Sizler ister bilerek isterse farkında olmadan bi çocuğa ev sahipliği yaptığınızda o bir KAZAdır. Çünkü ben her ikinizin kazaen bi kombinasyonuyum. Hatta sadece ikinizin değil yıldız tozlarından beri tüm şeylerin bi kombinasyonu, bunun farkında mısınız?

Eğer bunu hatırlayabildiyseniz, sizin beni öğrenmeye, tanımaya ihtiyacınız var.

Benim bi ağacın incecik ve taptaze bi sürgünü olduğumu görebiliyorsanız, o ağacın tümünün bilgisine sahip olduğumu da hatırlayın lütfen. O kadar güçlüsünüz ki, bana her istediğinizi yapabiliyorsunuz ve buna gık çıkaramıyorum. Söylediğiniz, öğrettiğiniz her şey bana tanrı kelamıdır. Üzerimde ne büyük etkiniz olduğunu tahmin edemezsiniz. Canımı bile acıtsanız sizi taklit etmekten kendimi alamam.

Gerçekten caydırıcı bi baskı altındayım. İçimdeki bi şey buna büyük bir tepki veriyor fakat bunun ne olduğunu anlayamıyorum.

Hangi sebeple evinize konuk olduğumu bilmiyorsunuz, bilmenize de imkan yok. O halde neden bu serüvene cehaletinizi itiraf etmekle başlamıyorsunuz?

Bazılarınız doğdum diye bayram ediyorsunuz bazılarınız üzüntüden kahroluyorsunuz, biliyorum. Hepinizin hayati sorunlarınız var, üstelik bunu tünelin ucunu görmeden aylarca önceden beri biliyorum. Her duygunuzu, her düşüncenizi hissettim. Özellikle annişlerim, ah evet sizlerin her endişesi, her ağrısı, her sevinci benimdi sular çekilmeden önce. Siz beni taş mı sanıyorsunuz? Yoksa yeni oyuncağınız mı? Veya ona buna caka satacağınız, soyadınızı ve gerçekleştiremediğiniz hayallerinizi geleceğe taşıyacak biri mi? Orduya bi er daha mı alındı yani?

Gerçekten sevildiğimi hissedemiyorum, galiba bu konuda kavrayışımız farklı. Beni kendiniz yapma isteğine sevgi mi diyorsunuz diye kuşkulanmaya başladım. Umarım yanılıyorumdur. Henüz altı gündür bu dünyadayım. Size muhtacım. Eğer bu kuşkumda haklıysam zavallılar kervanına katılmışım demektir.

onların aklından geçenlerim, yüreklerindeki atış,karınlarındaki burulmayım.

**

Bi halk ağzı vardı, sabah uyandığımdan beri aklımda; bazı yeni doğan bebekleri anlatmak için şöyle derler: dilli dişli maşallah! :)))

**

Oyy güneş canımsın güneşşş… Yeni yıl bugün başladı aslında. En azından benim için. 13 günlük olduğuma inanabiliyor musunuz? Memnunum, huzurluyum, şahaser bi sessizlik içindeyim, sevme halinin bilinçsizliğiyim (yaşayan) 02.01.2012

**

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.