Uzun zamandır bekliyorduk

CNN muhabiri ışınlandı


 

 

Seçim gecesi ABD’nin ilk siyahi başkanını seçmesinin yanında teknolojik bir ilke de imza atıldı. CNN canlı yayında hologramla insan ışınladı!

Bu teknolojik yenilik CNN’den geldi. CNN bir ilki gerçekleştirerek, dünyada ilk kez canlı yayında, binlerce kilometre uzakta, Chicago’da bulunan habercisi Jessica Yellin’i New York stüdyosundaymış gibi canlı yayına hologram teknolojisiyle “ışınladı”.

CNN muhabirinin verdiği bilgilere göre bunu yapmak için 35 adet ‘high definition’ kamera kullanılmış. Tüm kameralar farklı açıdan muhabirin görüntüsünü elde ederek tüm boyutları yakalayabilmiş.

**
Mistik literatürde aynı anda bikaç yerde olabilmek ve yine Castaneda öğretisinde “çift” kavramı önce galiba böyle teknolojik anlamda gerçekleşmiş oldu 🙂

2 Yorumlar

  1. says:

    Zaten Castaneda öğretisindeki çift oluşturma da bir nevi burdaki gibi sanal ışınlanma. Rüyalar yada bizler birbirimizin sanalı durumunda değil miyiz zaten?

  2. says:

    Evet bi anlamda öyle, fakat hologramda kişi yine tek yerdedir, onu birden çok yerde görenler vardır! Normal rüyadaki gibi. Biliyorsun bir de Lusid rüya ve astral seyahat var, bunlarda kendin de bi kaç yerde olduğunun bilincindesin. Arada fark var değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir