Urban Shaman 2. seviye ilk atölyesi Ankarada

Sibel Atasoy ile ”Urban Shaman” Atölyesi
Yaşambilim Akademisi’nde devam ediyor.

3 Seviyeden oluşan Urban Shaman Atölyesi 2. Seviye Tarih ve Saatleri:
7 Mart 2015 Cumartesi (10:00-18:00)
8 Mart 2015 Pazar (10:00 – 18:00)

Urban Şaman Atölyesi

Yaklaşık yirmi yıldan beri Dünyanın hem antik zamanları hem de şimdiki modern zamanlarında bilinçle ilgili yoğun bir seyahat yapmaktayım. Hatta bu somut ve soyut gezintim bazen buradan gelecek zaman gibi görünen başka boyutlara da çıkıyor ki bunları da bir çeşit bilimkurgu başlığında kayda alıyor ve makaleler ve kitaplar olarak paylaşıyorum.

Bu uzun süreçte geçtiğim yerleri, görkemli bilinç yapılarını daha önceki birçok çalışmamda, eğitim ve paylaşım amaçlı programlarımda dilim döndüğünce anlattım, hepsini şu an burada tekrar zikretmekle vakit kaybetmeyeceğim; çünkü son bir yıldır üzerinde çalışmakta olduğum Hawaii şamanlığı zaten tüm önceki konuları kapsayan ve onlara yeni boyutlar katma becerisini gösteren ve belki de dünyanın bilinen en eski bilgelik ve sağaltım yolu olarak gönlümde taht kurdu. Peki, ben neden üç seviyede yapmayı planladığım bu atölyelere Hawaii ya da maceracı şamanın yolu değil de Urban şaman ismini uygun buldum?

Urban kelimesi bildiğiniz gibi, şehirle/kentle ilgili bulunan her şey, hatta bazı çalışmacılar buna modern zamanlar ismini de uygun görüyorlar. Aslında zaman lineer bakışla ilerlermiş gibi görünse de zaten öğrenip öğrettiğimiz bu konu, tüm içerikleri ile zamanın sadece ‘şu an’ olduğunu kanıtlıyor. Bizler de onun çok boyutlu katmanlarında şimdinin gezginleri olarak bir nevi altın arayıcıları gibi algımızı gezdirmenin yol yordamını öğrenerek derinliği ve ahengi aradığımızı biliyoruz.

Hakkında fazlaca somut kanıtın hala bulunmadığı ancak varlığını gönülden hissettiğimiz ve gezegenimizin en eski gelişmiş uygarlığı olarak rivayet edilen Lemurya uygarlığının gizli bilgisi (Huna) nesilden nesle geçerek bu güne Hawaii adalarından seslenmektedir. İçeriği itibariyle paylaşım temelli olduğundan değişik isimlerle son on bin yıldır dünyanın pek çok yerinde kendini değişik kültürlerde ve lisanlarda gösterebilmeyi başarmıştır. Sadece bu özelliği dahi onun sağlamlığı ve kapsayıcılığını ispata yeter. Ben Urban Şaman atölye çalışmamda, bu öğretiyi bize en derli toplu halde, yaşayarak ve yaşatarak, tıpkı Carlos Castaneda gibi alçak gönüllü bir ifadeyle aktaran Kahuna Serge King’i temel almak suretiyle sunacağım ve pek tabidir ki her insanın kendi biricik kokusu gibi doğal olarak onunla gezen özünü, yani kendi özümü öğretiye katmış olacağım.

Urban Şamanlık, herhangi bir din ya da mezhebe ait değildir, pratik, faydacı ve eyleme yöneliktir. Erişimi, öğrenilmesi ve uygulaması kolaydır. Özel ritüeller gerektirmeksizin, evde, yolda, işte, oyun oynarken ya da seyahat ederken uygulanabilir; çünkü nerede olursak olalım ana malzememiz olan zihin ve bedenimiz bizimle birliktedir. Modern zamanların ihtiyaçlarına ve ortak lisana son derece iyi adapte olabilmektedir. Şamanlığın doğası gereği bilirsin ki; kendini sağaltırken başkalarını da iyileştirir, kendin dönüşüme uğradığında tüm gezegeni değiştirmiş olursun. Üstelik bunun pratik sonuçlarını derhal görür ve test edersin ki öğretinin temelde kuantumsal olan tüm özelliklerinin herhangi bir kesitinin ortak özelliğidir bu.

Eğer bu öğretiyi ve onun uygulayıcısı şamanı tek cümleyle ifade etmek mutlaka gerekseydi ona “İlişki Sağaltıcı” denebilirdi. Peki, hangi ilişkiler? Bunları; zihin ve beden arasındaki, insanlar arasındaki, insanlar ve durumlar arasındaki, insan ve doğa arasındaki ve madde ile mana (ruh) arasındaki ilişkiler şeklinde özetleyebiliriz. Huna sağaltım bilgeliği; ilişkileri esas alır çünkü ilişki olmaksızın var olamayız, sebebi açıktır; gayet kuantumsal ve mantıklı bir temele dayanan bu ana çıkarım çalışmalarımız esnasında örnek uygulamalarla çok daha derinlikli olarak anlaşılacaktır.

Şamanlar, sadece anlayışı ve bilgiyi edinmekle yetinmezler, onlar doğal insan deneyiminin içine tüm boyutlarıyla nüfuz eder, gündelik pratiklerin içinde birlikte yaratımın sanatını uygularlar. Bir şaman için tatmin edici sonuçlar almak önemlidir, bunun için kullanılan yöntemler sadece araçtırlar, onların birine ya da ikisine tutunup kalmazlar, inançlar, kültürler ve genellemeler onları bağlamaz, netice alana kadar tüm insan deneyiminin biriktirdiği yöntemleri denemekten çekinmezler. Bunu uygularken, sevginin boyutlarını geliştirmeye, ilişkileri sağaltarak yaşamın ahenkli hale gelmesine odaklanırlar.

Milyarlarca insanı barındıran bu büyük köyde artık on binlerce şehir şamanına ihtiyacımız var ve siz onlardan biri olabilirsiniz. Umarım sunmaya çalışacağım bu öğreti; barışı, sevgiyi ve gücü bulmanıza yardımcı olur. Hoş geldiniz.

Ayrılık, sadece pratik değeri olan bir yanılsamadır.

Sibel Atasoy – 2015

https://sibelatasoy.com/

Pili kau, pili ho’oilo – Kuru sezonda ve yaş sezonda BİRLİKTE
Hawaii atasözü
__________________

Urban Şaman 2. Seviye Program akışı (iki tam gün)
Cumartesi -1. gün

10.00 Nefes ve enerji meridyeni uygulaması
Rahatlama-salıverme Tai chi basit uygulama
7 Ana prensip anımsama ve 7 masal

11.30 Dinlenme – İkram Molası

11.45 Bedendeki armoniyi yaratmak
Stres belirtileri – Stresin Kaynağı – Direnç çeşitleri
Sihirli Dokunuş KAHİ – Bedenin sekiz merkez, dört köşesi

13.30 Yemek molası

14.30 Karşılıklı KAHİ – Gurup Kahi ve mental Kahi uygulamaları
Bir başka şifa dokunuşu KAULIKE

15.30 Sezgi Yoluyla gelen Değişim
HAILONA – Yaratıcı Sezgi
Oi-pahu, FA’nın onaltı Gözü, Şaman taşları ile uygulamalar

16.45 Dinlenme – İkram Molası

17.00 La’a kea – Sevginin ışığı uygulamaları – frekans ve rezonans hakkında bilgiler

Pazar 2. Gün

10.00 Nefes ve enerji meridyeni uygulaması
Rahatlama-salıverme Tai chi basit uygulama

10.30 Şaman rüyasıyla dünyayı değiştirmek
PO’nun üç Bölgesi
Rüyaların çözümlenmesi- rüya değiştirmek-gündüz rüyası
Haipule – Yeni Rüyaları oluşa taşımak

12.00 Dinlenme – İkram Molası

12.15 Yapılandırılmış Rüya – Garden Tiki
Özel yerlere şaman seyahati- Lanikeha ve güç hayvanları

13.45 Öğle Yemeği

15.00 Şekil Değiştirme – Grup Hizmeti
Groklama uygulamaları- Suyu,taşları,ateşi,rüzgarı bitkileri, hayvanları ve insanları groklama

16:45 Dinlenme – İkram Molası

17:00 Uygulamalar
————————–———————-
Sibel Atasoy ile ”Urban Shaman” Atölyesi toplam 3 seviyeden oluşmaktadır.

Sadece 1.Seviye eğitimini almış olanların katılabileceği
2. Seviye Atölye Çalışması 7-8 Mart 2015 Cumartesi & Pazar günlerinde (günde 8 saat) Yaşambilim Akademisi’nde yapılacaktır.

(İleride açılacak olan 1.Seviye gruplarına katılmak için lütfen arayınız.)

Detaylı Bilgi & Rezervasyon için:
0533 418 74 88 Tuğçe Gökalp
Yaşambilim Akademisi
www.yasambilimakademisi.com

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir