Üçüncü Sezon Nihayettt…

True detective’in üçüncü sezonu başladı nihayet. Dün gece ilk iki bölümü yayınladı Digi. Bana biraz ilk sezonun konusunu andırdı, bakalım nasıl gidecek. Bu dizinin her sezonu farklı konu ve kahramanlardan oluşuyor yani ilk ikisini izlemeyenler de bunu izleyebilir, kaliteli bir yapımdır. Üçüncü sezon Başrolünde oscarlı Mahershala Ali oynuyor.

*

Beautiful Boy

Beautiful Boy, 2019 oscarlarına aday olacağı tahmin edilen filmlerden biri. Sorumlu bilinçli bir babanın uyuşturucu bağımlısı olan oğlu ile yaşadığı olaylar anlatılıyor. Baştan sona uyuşturucunun tüm aile üzerindeki trajik etkileri çok güzel, kimse yerilip dövülmeden anlatılmış. Adeta dokümanter olmuş. Allah hiçbir evlada ve ebeveyne bu belayı musallat etmesin.

*

First Man

En tepeden, söz sahibi olabileceği tüm teknik kategorilere kadar bu yılın oscarlarında First Man’in adını sıkça duyacağımız söyleniyor. Film, tahmin edileceği üzere belgesel tadında bir Neil Armstrong biyografisi..Bilimkurgu değil gerçek bir uğraşın hala inanılmaz görülüp komplo teorilerine konu olan AYa yolculuğun zahmetli tehlikeli iddialı hikayesi..

*

First Reformed

Bu yılın Oscarlarına en iyi orjinal senaryo dalındaki adaylardan biri.Oldukça yavaş bir temposu var.Bir rahibin dünyanın ağır sorunları konusunda yaşadığı karamsar düşünceleri ve kendine ihtiyaç duyan dinle alakasız bir aktivist ve onun karısı ile ilişkileri anlatılıyor. Filmde bazı güzel felsefi çıkarımlar var ve sonu da oldukça sürprizli.

*

Woman in Gold-Altınlı Kadın

Uzun zamandır yahudi soykırımı ile ilgili film izlemiyordum, içim dayanmıyordu üzülmekten gına gelmişti. Fakat bu film öylesine karşıma çıktı, çok sevdiğim Helen Mirren’i görünce biraz seyredeyim dedim, biraz biraz derken sonunu getirdim. yine içim ezildi ama en azından bu filmin sunduğu bir meydan okuma ve sonuçta bir hak bulma duygusu vardı, seyrettiğime memnunum. Gerçek bir hayat öyküsünden alınan ve ünlü Gustav Klimt tablolarıyla ilgili olan bu filmi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir