Tuva için yol arkadaşları arıyoruz…

Sn Sibel Atasoy;
Tarafımızdan istemiş olduğunuz talebinize istinaden, hazırlamış olduğumuz -TUVA-KYZYL gezisi çalışmamız ekte bilgilerinize sunulmuştur. Teklifimizin faydalı olmasını diler, işbirliğiniz için teşekkür ederiz.
-Bu bir ön teklif olup, aşağıda belirtilen servisler doğrultusunda tarafınıza rezervasyon yapılmamıştır. Uçak ve otellerin müsaitlik durumuna göre rezervasyon yapılacaktır.
-Fiyatlar şu an için geçerli olan bilet ve otel fiyatları baz alınarak hazırlanmış olup, oda ve bilet fiyatlarına gelebilecek artışlar fiyata yansıtılacaktır.
-Uçak saatlerindeki değişikliklere göre tur programında da değişiklik yapılabilir Alan vergisinde meydana gelebilecek artışlar kontrolümüz dışında olduğundan dolayı fiyatlara yansıtılır.
-Teklifimiz 10-15 kişi içindir ve , 25.05.2010 tarihine kadar geçerlidir.
Saygılarımla
Asuman Dağıstanlı
Incentive Manager
www.baracuda.com.tr
+90212-212 30 30
TEMMUZ -AĞUSTOS 2010
TUVA (KYZYL) (7 GECE-8 GÜN)
1. Gün : İstanbul-Moskova-Abakan İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde 07.00’da buluşma. Pasaport, bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından 09.25 ’de  Donbass Havayolları 7D 4622 sefer sayılı uçağı ile Moskova ve Simperefol  aktarmalı olarak ertesi sabah .06:15 ’de Abakan’a varış.Özel aracımız ile  yaklaşık 4-5  saatlik yolculuktan sonra Tuvan’ın başşehri Kyzyl’e varış, otel’e yerleşme. Öğleden sonra dinlenme ve serbest zaman,geceleme otelde.

2. Gün : Kyzyl Sabah kahvaltısından sonra  rehber eşliğinde panaromik şehir turu.(Central Square,Center of Asia Monument,Buddhist Temple) görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonunda  otele dönüş ve serbest zaman..Geceleme oteldeTuva Ulusal Müzesi’ni ziyaret için otelden ayrılış.Müzede 6. ve 12. asırdan kalma taş oyma figürleri ve ayrı bir bölümde sergilenen Şamanizm kostüm örneklerini görebilirsiniz.Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman,geceleme otelde..

3. Gün : Kyzyl Sabah kahvaltısından sonra Tuva Ulusal Müzesi’ni ziyaret için otelden ayrılış.Müzede 6. ve 12. asırdan kalma taş oyma figürleri ve ayrı bir bölümde sergilenen Şamanizm kostüm örneklerini görebilirsiniz.Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman,geceleme otelde..

4. Gün : Kyzyl Sabah kahvatısından sonra Şaman Kliniği gezisi için otelden ayrılış..Tur esnasında Tuva halkının en eski geleneği olan          Şamanizm’in tıp konusundaki manevi rehberlik destekli tedavi yöntemleri üzerinde bilgi sahibi olabilirsiniz.Tur bitiminde otele dönüş ve         serbest zaman,geceleme otelde.
 
5. Gün :Kyzyl Sabah kahvaltısından sonra tamgün dinlenme ve alışveriş için serbest zaman,geceleme otelde.
 
6.Gün :Kyzyl Sabah kahvaltısından sonra yarım gün Khoomei performansı olarak adlandırılan müzik gösterisi için otelden ayrılış.Tuva müzisyenlerinin Khoomei  olarak adlandırılan titreşimli bir gırtlak tekniği ile sundukları özel gösteriyi izledikten sonra otele dönüş,geceleme otelde.
 
7.Gün :Kyzyl Sabah kahvaltısından sonra Tozbulac termal bölgesi ziyareti için otelden ayrılış.Bölgede yaklaşık 50 termal  kaynağı bulunmaktadır.Fotoğraf meraklıları bölgede  eşi  bulunmaz kareler yakalama şansı bulabilirler. Tur bitiminde  otele dönüş,geceleme otelde.
        
8.Gün :Kyzyl-İstanbul  Sabah kahvaltısından sonra öğlene kadar dinlenme ve alışveriş için serbest zaman.Daha sonra dönüş için havaalanı transferi.Bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından 17.10 hareketle 1 gün sonra 14.15’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
TUR FİYATI:
 
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 1475 EURO
 
        
Programa Dahil Olan Hizmetler
Dombass Hy ve iç uçuşlar da domestic havayolları ile İst-Abakan-İst Gidiş-Dönüş Uçak Bileti.
4*Odugen Hotel (vb) de 7 gece kahvaltı dahil konaklama.
Programda  bahsedilen  tüm şehir turları.
Abakan-Kyzyl-Abakan transferleri.
Alan-otel-alan transferleri.
Havalimanı Vergileri.
Zorunlu Seyahat Sigortası
Rehberlik hizmetleri.
Programa Dahil Olmayan Hizmetler

Vize işlem ve servis ücreti ( 60 € )
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Programda bahsedilmeyen tüm ekstra harcamalar.
ÜLKE BİLGİLERİ
KYZYL Tuva Cumhuriyetinin başkentidir ve Yenisey ırmağı üzerinde kuruludur.Kent, Tuva’nın idari, sosyal ve kültür merkezidir. Parlamento Binası, Ulusal Tiyatro ve Uluslararası Humey Bilim Merkezi buradadır. “Humey”de Tuva’da gırtlaktan söylenen şarkı biçimi olan humey araştırmaları yapılmakta ve öğretilmektedir.
Asya kıtasının coğrafik olarak tam ortası Kızıl şehridir. Bu sebeple Küçük Yenisey akarsuyu ve Büyük Yenisey akarsuyunun şehir ile kesiştiği yerde dikilitaş kurulmuştur. Bu anıt 1964 yılında Asyanın ortasını işaret etmek için dikilmiş ve buraya da Asyanın merkezi (Tuvacada Азияның төвү) adı verilmiştir.
Kızıl, 1914’te Belotsarsk (Rusçası: Белоцарск= Beyazlar; Çarlık tarafı olanları işaret etmekte) adıyla kuruldu; 1918’de Khem-Beldiri (Хем-Белдири), 1926’da da bugünkü adı Kızıl’ı aldı. Kızıl; kırmızı demek olup Kızılları ; Çarlık tarafı olmayanları işaret ediyor. Kızıl Havalimanı, kenti havayoluyla başka kentlere bağlar.
Kızıl, tarihin ilk Orhun Yazıtları’nın bulunduğu yeridir.

3 Yorumlar

 1. Merhaba Sibel hanım,
  Tuva ile ilgili araştırma yaparken yolculuk planınızı gördüm.Bir arkadaşım geçen sonbahar Moğolistan’a gitti.Bu aylarda olmazsa gelecek yaz Tuva düşünüyor.İngilizceniz varsa tur ayarlamaya gerek yok.Birkaç arkadaş Rusya üzeri (Moskova aktarmalı) hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.Bu konuda odaklanmış iseniz arkadaşımın iletişim bilgilerini verebilirim.Bireysel seyahatin daha özgür ve ekonomik olabileceği düşüncesindeyim. Umarım kader çizginiz umutlarınızı destekler.

  1. says:

   Her zaman bireysel en azından turistik plan harici gezmeyi sevmişimdir, arkadaşınızın bilgilerini paylaşırsanız çok sevineceğim, teşekkürler.

 2. Adınız..... says:

  tuva gıderken benıde gruba dahıl edebılırsınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir