Stresin kaynağı dirençtir

19 Eylül 2016

Hastalıkların kaynağı stres, Stresin kaynağı da dirençtir.
Hawaice karşılığı KU’E olan kelimenin anlamı; “ayrı durmaktır!”
Ayrılık illüzyonu doğal olarak fiziksel gerçeklikle ilişkilendirilir ve bu da yapı itibariyle erillikle ilişkilidir. Hawaice ilginç bir lisan. Lemurya lisanı en çok Japonca ve Hawaicede kendini devam ettiriyormuş. Ben burada Ku’yu bilincin üç yönünden biri olarak, hastalık/şifa konusunda ele alıyorum. Bilincin yönlerinden her biri ve ilaveten Kanaloa, yakın antik devirde tanrılar olarak sayılıyordu 🙂
Oysa Lemurya (bilginin kaynağı) ilk tek tanrılı insan medeniyetiydi.
Bu ayrı tanrı isimlerine geçiş ve saptırmalar (iyi niyetle ya da değil, bu önemli de değil) Maya Takviminde belirtilen M.Ö 3115 yılında başlayıp 5125 yıl süren Ulusal Altdünya büyük devresinde yapılmış ve bence şu andaki karışıklığa sebep olan da bu yeni (6 bin yıl bir nefes kadar yeni) yorumlamalar olmuş.

*

14329883_799606983475585_5764307816299346626_n

“Biriyle karşılaşmak, birini görmek, sevmek, paylaşmak için durduk bir an. Bu çok değerli bir andır, ancak geçicidir. Ölümsüzlükteki küçük bir parantezdir bu.” Demiş Deepak Chopra. Aslında bu sadece “biri” ile sınırlı olmayan soyut ve somut karşılaştığımız her şeyle ilgili, hatta sadece sevdiklerimiz değil olumsuz tüm karşılaşmalar için de geçerli.

Eğer siz bu parantezin üzerinde tavuk gibi kuluçkaya yatar, bu anı sonsuzluğa dek sürmesine bel bağlarsanız, beyhude olacaktır. Sabitlemeye çalıştığımız her konuda başarısızlığa uğradık. Çünkü muhtemelen yaradılışın akışkan yanını, dalga fonksiyonunu ve bu sayede değişebildiğimizi, evrimin bu değişim potansiyeli ile meydana geldiğini, hayat denen mucizenin tutunmamakla ilişkisini unutmuş, sahip olma dürtümüze yenilmiş olmalıyız.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.