?>

Sorular- Cevaplar ve Rüzgar

14 Eylül 2016

Dün gece epeydir merak ettiğim ve hatta açıklığa kavuşmadığı için şaşırdığım konuda sorular gitti evrene, sıkıntılı şeyler değil sadece merak saikiyle oldu, beklentisizce oldu ve sonra uyudum. Gece saat dörtte uyandım, kalkıp körfezi seyrettim. Her şey olağandı. Bir saat sonra tekrar uyumuşum, soruları çoktan unutmuşum, boş boşum.
Sabah uyandım, sorularıma adeta kalem kalem ayrıntılı cevaplar verilmiş 🙂Eskisi gibi şaşırmıyorum pek, gülümsüyorum. Annem biraz telaşlandı gerçi aman yine mi o sıkıntılı sürece gireceksin (yazma süreci) diye, anneme göre bu zahmetin karşılığı yok ve o yavrusunu korumaya çalışan tipik anne 🙂İçimde her şeye karşı bir minnet duygusu var, hayrolsun inşallah.

Cevaplar çok çeşitli olabilir, nerden geldiği de önemsiz zaten-lineerlikten medet ummayı bırakınca- Bu durumda önemli olan tek şey kalıyor; ben!   Bu cevapları üzerinde çalışmaya değer bulacak denli beğeniyor muyum? Ona gerçekliğe dönüşmesi için şans verecek miyim? Bütün bu işlemler esnasında bana coşkuyla eşlik edebilecek güçte mi? Kararı verecek olan ben olduğumdan bilincimin 3 yönü tarafından değerlendirilmesine fırsat vereceğim kısa bir süre 🙂  genelde öyle yaparım

Bir de şu var sıkça gözlemlediğim; Bi şeyler olsun, değişsin istediğimiz durumlar var, hep olur, gayet insani. Bunların nasıl olacağını, ne yapmamız lazım diye çok irdelediğimizi hatta bazen bunları takıntı haline getirdiğimizi düşünüyorum. Oysa bi şekilde su akar yolunu bulur 🙂 Burada önemli olan onun nasıl olacağından çok bu süreçte kişisel dikkatimizi nelerin üzerinde tuttuğumuzdur. Malum energy flows where attention goes. Gerisi hikaye

*

Son yıllarda rüzgar giderek artıyor öyle ki alışılmış hava durumu haline gelip lafı bile edilmiyor. Fakat hiç olmazsa sabahları bir dinginlikle buluşuyorduk, son zamanlarda o da kayboldu. Gece bıraktığımız yerden karşılıyor bizi rüzgar.
Rüzgarın şaman kültünde bilinmeyenin gücünü temsil ettiğini okumuştum. Son yıllarda sık kullanılan bir tamlama da “değişim rüzgarları!”. Bir de manyetik rüzgarlar var. Dışta bitmek bilmeyen bu rüzgarın içteki karşılığı, dönüştürmeye ya da dönüşmeye çabalayan büyük bir etki/arzu olabilir mi?
Günaydın sevgili frekanslar
Not: eğer çamaşır toplarken uçmamak için balkon demirlerine tutunmuş bi kadın resmi bulsaydım google abiden onu ekleyecektim bu paylaşıma; ama artık zihninizde canlandırıverin lütfen. Çok komik bir görüntü :))))

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.