Solar Pleksus Çakrası: Niyet ve Arzu Yasası -1

YER: Üçüncü çakra sternum kemiği ile göbek arasında bulunur.

YAPRAKLAR: Üçüncü çakrada, dönerken bir girdap gibi görünebilen on yaprak vardır. Numerolojide, 10 sayısı 1 sayısına indirgenir. Bir numara başlangıcı sembolize eder, “Başlangıçta kelime vardı” ve her kelime bir düşünce ile başlar. Bilinçsiz olsa bile, düşünce iletişimden önce gelir. Üçüncü çakra aynı zamanda çoğu zaman bilinçsiz olan dört boyutlu astral dünyayla olan iletişimimizi temsil eder.

NOT VE MANTRA: Bu çakranın notu D’dir ve mantra “ram” veya “aum” dur.

RENK: Bu çakranın rengi sarıdan altına kadardır. Kişinin aurasında astral görme ile görüldüğünde, sarı renk entelektüel düşünceyi temsil eder. Altın rengi, kişinin Ruh nitelikleriyle özdeşleşmeyi temsil eder. Bir aura içinde sarı bir ağırlığı ego kendi rasyonel düşünce bağını gösterir. Öte yandan, kişinin aurasındaki altının baskınlığı, fiziksel dünya gemisinin kontrolünü Ruhuna teslim eden bir egoyu temsil eder.

Fiziksel düzeyde, sarı renk dikkat anlamına gelir. Sarı, “dur” un kırmızısı ile “git” in yeşili arasındadır.” Fiziksel ve astral benliğimizi bütünleştirmek için büyük dikkat gerekiyor. Maneviyata giden yol temkinli sabırla döşenmiştir.

(Dikkatin, Huna bilgisinde önemini çok iyi biliyoruz, enerjimiz dikkatimizin yöneldiği şeye akar, yani gücümüzü bu yolla kullanırız ve konuda maalesef çocukluktan bir bilgilendirme yapılmadığı için, çoğu kez bilinçsizpozisyondayız.)

KURALLAR: Üçüncü çakra bilincimizin zihinsel kısmını yönetir ve hem psişik hem de entelektüel düşünmeyi ve zihnimiz tarafından kazanılan gücü, kontrolü ve /veya özgürlüğü yönetir. Bu çakra “güç çakrasıdır.” Benlik duygumuzu, kaderlerimizin içinde ve üzerinde sahip olduğumuz gücü, başkaları üzerinde sahip olduğumuz gücü ve başkalarının bizim üzerimizde sahip olduğu gücü yönetir.

Bir kişi çok yin ise, kadın enerjisi, o zaman güçsüz hissedebilir. Öte yandan, eğer bir kişi çok yang ise, erkek enerjisi, o zaman saldırgan veya açgözlü olma eğilimi gösterebilir. Karaciğer, safra kesesi, mide, dalak ve pankreas ile ilgili olan üçüncü çakra, zihinsel kapasitemiz ve kendi kendine motive olma yeteneğimizle ilgili olarak gün içinde ne kadar merkezlenmiş hissettiğimizi düzenler.

Egomuzun ve yaşamsal enerjilerimizin projeksiyonları bu çakradan etkilenir, çünkü bir başkasıyla güç mücadelesi içindeyken Benlik duygumuzu ne kadar iyi koruyabileceğimizi belirler. Biz çocuksak ve rakibimiz ebeveynimizse egolar arasındaki savaşı kazanmak zordur. Bu nedenle, bu çakra, çocukken ebeveynlerimizle ve diğer otorite figürleriyle savaştığımız ve kaybettiğimiz birçok güç mücadelesinin sırlarını saklıyor.

(Bu sebeple, ileriki yaşlarda Karaciğer, safra kesesi, mide, dalak ve pankreas gibi organlarda sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.)

Üçüncü çakra, dördüncü boyutun Astral Düzlemine açılan kapı olarak bilinir. Bu nedenle astral duygularımızı yönetir. Bununla birlikte, bu duygular ikinci çakramızdan hissedilen fiziksel duygulardan çok farklıdır. İkinci çakramız hayatta kalma, içgüdüsel tipte duyguları yönetir; oysa üçüncü çakranın duyguları düşünce sürecimizle iç içedir.

(Duygular konusunda genel olarak aramızda yaptığımız genel konuşmalarda kalp ile bağlantılı gibi bahsederiz,oysa duygular düşüncemizin uzantısıdır sadece ve kalpten yaşamak ya da konuşmak diye ifade edebileceğimiz sevgi birliği-şefkat düzleminden tamamen farklıdır.)

Bu daha “bilişsel duygular” başkalarına tepki olarak ve arzularımıza ve hedeflerimize tepki olarak hissedilir. Kapımızı dördüncü boyuta açan düşünce ve duyguların birleşimidir. Açıldıktan sonra, bu portal üçüncü boyut algılarını fiziksel, sezgisel bilincimizin yüksek duyularıyla harmanlamaya başlayabilir.

Devam ediyor : tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir