?>

Seçkiner Görgün gerçekten öldü mü?

19 Mart 2010

İki sene önce Kosova’da öldüğü haberini az önce internette gördüm. Ben de neden maillerime cevap vermediğini merak ediyordum.

Çok üzüldüm ama bundan daha çoğu.
Onunla on seneden beridir tanışırdım. Benden kendi hayat hikayesini yazmamı istemişti. Sanırım beş altı seans yaptık, epeyce kaset doldurduk fakat yarıda bıraktık. Gerçi sık olmasa da görüşmelerimize devam ettik. Hayatımda gördüğüm en ilginç insandı(r).

Tanımayanlar için web sitesinin asdresini vereyim :

http://www.sgorgun.net/

Onun için ilginç demek yeterli değil. Çoğu kez bir uzaylı olma ihtimali gelmiştir aklıma. Çok anılarımız var ve peki ben bunları ne yapacağım şimdi 🙁
En son görüşmemizde Pentagonla çalışıyordu. Bunun üzerine konuştuk, kendisine bu çalışmayı yaparken gönlün rahat mı, insanlığın iyiliğine kullanılıp kullanılmayacağını düşünüyor musun diye sordum. Aldığım cevabı söylemem doğru olmaz sanırım. O çocuk gibi gülüşü gözümün önünde.
Ve labaratuvar olan evine son gidişimde öğrendiklerim ve sonrasında düşündüğümde kendimi bir kez daha sazan buluşum (ya da cahil cesareti!), her şey bitti demek?
Gerçekten ölmüş olmayabilir, belki izi kaybettirilmiştir veya belki öldürülmüş de olabilir…

Şu an gerçekten de şaşkınım. Doğaüstü sayılmaktan korkan Görgün… Çok kısa bir hayat, ama belki onlarca hayat çeşitliliğinde bir hayat.

Çok geç haberim oldu. Yine de anısına küçük bir armağan olsun Yaz günleri:

Yaz gunleri en tatli hayaller gibi gecti
Ruyadaki esrar dolu haller gibi gecti
Ruhumda derin en derin hicrandir o gunler
Ruyadaki esrar dolu haller gibi gecti

http://www.esnips.com/doc/9294b202-3774-4e4d-9dc9-469a14302829

3 Yorum

 • jeanny 14 Eylül 2010, 14:31

  Kesinlikle haklısınız Sibel Hanım hocamın ölümüne hala inanmış değilim.Ya da en azından kalp krizinden öldüğüne inanmıyorum.Yaptığı müthiş makinanın İtalya’da biçilmiş patent bedeli bile dudak uçuklatıcı olduğundan ve hocam da bu makinayı evinde kilitler altında tuttuğundan bazı kesimlerin işine gelmediğini düşünüyorum..

 • Sibel 24 Ağustos 2010, 19:09

  Merhaba, ölüm haberinin şokuyla yazdığım gayet içten ve her zamanki gibi spontan bir dışa vurum olmuştu bu. Yani amacım Görgünü tanıtmak değildi. Bir öğrencisi olarak sizin hislerinizi ve onun hakkındaki bilgilerinizi tahmin bile edemiyorum.

 • jeanny 24 Ağustos 2010, 14:38

  Sibel Hanım,
  Hocam sizden bahsetmişti.Ben onun tek öğrencisiydim ki hala öyleyim tek bilgi mirasçısıyım..Hocamı eksik tanıtmışsınız ama en azından doğru şeyler söylemişsiniz..Sevgiler saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.