Şaka gibi gelse de

1- Prens Harry’ye eşitlik kursu
DIŞ HABERLER SERVİSİ
İngiltere’de, Pakistan asıllı bir silahlı kuvvetler mensubuna ırkçı hakarette bulunduğu için uyarı alan tahtın üçüncü varisi Prens Harry’nin, Kraliyet Silahlı Kuvvetleri’nce zorunlu “ırklar arası eşitlik kursuna” tabi tutulacağı bildirildi.
Bir İngiliz gazetesinin geçen ay ortaya çıkardığı video kasette, Prens Harry’nin, Pakistan asıllı bir arkadaşından “bizim küçük Paki dostumuz” diye söz ettiği görülüyordu. Prens Harry, kötü niyeti olmadığını söyleyerek özür dilese de açılan disiplin soruşturmasının sonucunda uyarı almış ve suçu siciline işlenmişti.

2- Hız sınırını aşan bakan istifa etti
DIŞ HABERLER SERVİSİ
İlmanya’da, aşırı hız nedeniyle trafik cezası alan Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Ulaştırma Bakanı Oliver Wittke, görevinden istifa etti.
Wittke, Kasım 2008’de Meschede kentinde hız limiti saatte 50 kilometre olan yolda 109 kilometre hızla araç kullanırken radara yakalanmıştı. Ehliyetine en az 8 hafta süreyle el konulan Wittke’ye, para cezası da verilmişti.

3- Avusturya Başkan’a dokunacak
Avusturya Ulusal Meclisi 3. Başkanı Martin Graff’ın dokunulmazlığı kaldırılıyor. Aşırı sağcı Özgürlükçüler Partisi (FPÖ) milletvekili Martin Graff, 2003 ve 2006 yılları arasında CEO’luğunu yaptığı Avusturya Araştırma Merkezi (ARC) adlı şirketin parasını zimmetine geçirme ve görevi ihmal suçlarından yargılanacak.
Viyana Cumhuriyet Savcısı Gerhard Jarosch, aşırı sağcı milletvekilinin peşini bırakmadı ve meclise dilekçe vererek, dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanmasını talep etti. Avusturya Ulusal Meclisi, kararını 30 gün içerisinde vermek zorunda. Uzmanlar Graff’ın dokunulmazlığının kaldırılmasına kesin gözüyle bakıyor. “Zimmetine para geçirdiği ve görevini ihmal ettiği” gerekçesiyle yargılanacak olan Graff, “CEO’su olduğum ARC firmasıyla gizlilik protokolü imzalamıştım (Milliyet)

Bu tür duyarlılıkların tüm Dünya’da artması ve mümkünse tabana yayılması için (çifte standart olmadan) dileğimizi ortaya koyarız ama bu yeterli olmuyor, bireysel ilişkilerimizden başlayarak önce kendi hayatımız için uygulamayı başarabilir, çocuklarımıza örnek olabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir