Rodin Bobini ve Dahası

Aşağıda BlueBox sitesine yazdığım bir yorumu görüyorsunuz. Sorum bu iletiye rastlayan herkese açıktır, ilginizi beklerim sevgili okurlar

Merhaba, Haarp konusu giderek popüler bir ilgi alanı haline geldi ve gerçekten de ilginç bir konu ama manyetik alan denemelerinin adı bilinmeyenlerinin de olduğunu sanıyorum ben yani HAARP bi şey vadetmeyen bir ipucu gibi ilgiyi kendinde toplayıp belki asıl denemelerin aranmasını engelliyor olabilir. Tabi bu da başka bir komplo teorisi olabilir. 1999 yılında depremden hemen sonra yazdığım Sırıtkan Kırmızı Ay romanında bir zaman kayması olmuştu. 11.11.1999 tarihinde olmuştu olay, ben bunu romanda tam olarak çözemedim, keşke bilimkurgu meraklıları dışında sizler gibi teknikçiler de okuyup fikir beyan edebilseydi, bu beni sevindirirdi. Her neyse sayfanızı çok başarılı buluyorum, yorumlarıyla katılanlar dahil tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi ve sevgilerimi sunarım. Sayfanızda bir iletişim adresi vermediğiniz için sizlere aklımdaki soruyu buradan yazmak durumunda kaldığım için beni affedin; acaba Rodin Bobini konusunu incelemeye vakit buldunuz mu? İlgilenmeye değer bulur musunuz? Sibel atasoy http://www.bluebox.bbs.tr/haarp

Bir başka konu da 188 gün komlo teorisi http://www.bluebox.bbs.tr/188-gan-teorisine-eklemeler#comment-64401 Yazı sahibi şöyle bir yorumda bulunmuş Mart 2012 de: “evren belli bir denge üzerine kuruludur, doğal olarak da bu dengenin sabit kalması için inanılmaz bir manyetik mekanizma mevcut. Bulunduğumuz sistemin de sürekli hareket ettiğini, bunun ile beraber Dünya’nın da belli bi dönüşü olduğunu ve son olarak Güneş’in etkilerini oluşturduğumuz denkleme eklerseniz ortada mantık bulanmasının olmadığını siz de göreceksiniz. Değerlerin devamlı anormal seyretmesi gerekmiyor. Dünya zamanla kendini bulunduğu duruma göre parça parça adapte ediyor. Tabi bu adaptasyonlar da bize doğal afet veya mevsimsel sorunlar olarak geri dönüyor. Siz şu anda Dünya’nın normal bir şekilde ilerlediğini düşünmekte iseniz problem burda başlıyor demektir. Çünkü şu son 5 yıllık süre içinde Dünya çok büyük değişiklikler geçirdi. Bunlara örnek; Kuzey-Güney veya diğer sıcak su akıntılarının normal seyrinden çıkması, inanılmaz iklim bozuklukları, depremler, sel felaketleri, Dünya manyetiğinde problemler, garip ses olayları, derin dairesel çukurlar, ilginç Güneş patlamaları… Gerçekten daha sayabilirim. Bu size birşeylerin değiştiğine bir kanıt değilse açıkcası başka bir kanıt sunabileceğimden emin değilim. Sonuçta bu saydıklarım şu anda bulunan tüm fiziki kanıtlardır.”

Ben de ilgilenen herkese soruyorum: Dünyada  dengenin sabit kalması için inanılmaz bir manyetik mekanizma mevcut. Buna katılıyorum. Sizce bu mekanizma rastgele midir? Bir merci tarafından kurulmuş ve koordine mi edilmektedir? Ya da dünyadaki insan dahil bilemediğimiz bilinç unsurlarının bir bileşkesi tarafından mı yönetilmektedir?

Bir başka sorum da Z-machine prensibi ile ilgili. Anladığım kadarıyla pek de yeni olmayan ve yine sonsuz sorunsuz bir enerji elde etmekle ilgili bir başka proje bu da ancak hakkında türkçe kaynaklarda pek bir şey bulamadım. Eğer bu sorum,  konuyu bilen teknik ve düşünen insanlara rastlarsa belki bana myardımcı olabilirler ümidindeyim.

5 Yorumlar

 1. Hightech says:

  Dünyanın dengesinin sabit kalması için inanılmaz bir mekanizma mevcut ve bu mekanizma
  sürekli control altında tutuluyor. Dünyalıların yaptıkları bozucu etkiler control eden konseyin
  yerinde müdahaleleriyle yüksek bir miktarda düzeltiliyor ve bu control insanlar tarafından hep
  iyi olacak diye düşünülmesin. Bünlar öldürücü doğal tabiat afetleri olarak sonuç veriyor.
  Onların insanları control etmek gibi bir düşüncesi hiç olmadı ve olmayacaktır.Onlar sadece
  insanlığın yolunu temizleme ve açık etme amacı dışında hiç bir amacı yoktur.
  Oradakilerin tek bir amaçları vardır ve onlarda kendi yollarında yürümektedirler yani bileşke
  yoktur hepsi birdir yanı biri hepsidir hepsi biridir.İçlerinde dünyalılar varmıdır diye sorarsak
  evet insanlar vardır ama bu insanlar yüksek bilinç kapasitesine sahip kişilerdir ve sadece bir
  olayda görev alırlar zaten konsey 10 kişiden az bir guruptan ibarettir. Diğer üyelerin süreklimi
  değilmi olduğunu bende bilmiyorum. Yeterli miktarda bilgi verdim sanırım.
  Hepinize selam ve sevgiler.

  1. says:

   “Onlar” dediğiniz kimler?

 2. Hightech says:

  ixsion un: – Kendileri insanlara “biz sizden önce de buradaydık” diyerek, dünya’nın kendilerine ait olduğunu idda etmekteler. Bundan dolayı yönetmeye çalıştıkları dünya değil, insanoğlu..

  lafı üzerine yazdım. Onlar varoluşun çok yüksek katlarındaki konsey üyeleri. diyeyim siz ne diyorsanız gözcüler koruyucular control mekanizması vs. diyelim. ama onlar varlar.
  Bundan fazla bilgi veremem.
  Sevgiler saygılar

  1. says:

   Anladığımı sanıyorum

 3. Hightech says:

  Şu anda Ayvalık yakınlarında yazlıkta hanımla beraber balkonda evrene bakarak
  Matrix benzeri yapının yarattığı simülasyonu ( virtual reality ) seyrediyoruz.
  Bazan büyük resmi bazana küçük resmi görmek lazım.
  Hepimizin yaratıcının yarattığı programcıklar olduğu gerçeğini es geçmeden.
  Selamlar saygılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir