Onurlandırın

Yeni yılda ve bundan sonraki hemen her yılınızda onurlandırın…

Nedir onurlandırmak?

Eleştirmenin tersi olarak, yine onun gibi sözle, yazıyla, mimikleriniz ve yaşamınızla onurlandırın.
Seçiminizi yapmak için geç kalmış olmayın.

Eleştiri ve onurlandırma, her ikisi de seçimdir. Eleştiriyi seçerseniz Yeni dünya’da eleştireceğiniz pek çok şeyle birlikte yaşamınıza devam edersiniz. Çünkü sizinle birlikte gelmeleri için onları işaretlediniz, onlara enerji vermeyi seçtiniz.

Onurlandırmayı seçerseniz, Yeni Dünya’da onlardan bir çoğu ile bezeli bir yaşamınız olur. Kendinizi onurlandırabileceğiniz yaratımlar yapın, başka şeyleri onurlandırırken kendinizi de ihmal etmeyin, çünkü bunu hakediyorsunuz. Sevinç yolunuzu aydınlatsın, kahkahalarınız birbirine karışsın ve evrende bizi seyredenlerin kulağına kadar giden harikulade bir armoni olsun.

Eğer kendinizi gözlemleyecek, güvenilir bir yoldaş gurubuna sahip değilseniz, evinize, işinize kendinizi gözetlemek için gizli bir kamera koyun. Boş vakitlerinizde kendi kayıtlarınızı izleyin. Ne söylediğinize ve ne yapmakta olduğunuza dikkat edin.
Çevrenizde fiziken neler olup bittiğine çok dikkat edin, duvarlar, yollar, makinalar, kanalizasyon boruları, elektrik kabloları, arabalar, kuşlar, şarkılar, çiçekler, ağaçlar, reklamlar, diziler, filimler, aile üyeleriniz, komşularınız, patronunuz, ev  sahibiniz, kiracınız, iş arkadaşınız, hepsi ama hepsi sizin için dile geldiler! Ve tabi bunların en başında siz dile geldiniz, o sebeple kendinizi kameraya alın diyorum. Kendinize ne tavsiye ettiğinizi başka türlü bilemezsiniz.

Siz ve diğer o şeylerin tümü sizin öğretmeninizdir. Geleceğinizi görmek için falcıya kahine ihtiyacınız yok, hepiniz dile geldiniz zaten, dinlemek yeterli.

Dünya fevkalade işler yapan, yaratımlarıyla çevrelerini sevince boğan insanlarla dolu. Hepsini seyretmeye ömür yetmez, yine de seyretmek, dinlemek ve onurlandırmak için yaşamaya değer.

2 Yorumlar

  1. Yeni yıl onurlandırılmayı neredeyse zorluyor,anlayanlar için.Bu önerinin yapılması bile bu cümleden.Güçlü bir yıl olacağı ifade ediliyor.Lider özelliğini hissediyorum.Sanki biraz zorlayacağım ama,buna değecek diyor.

    1. says:

      Alt yazıları okuyanlar, yüzümde hoş bir gülümsemesiniz, teşekkürler, varolun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir