Müjdeli BAK oyunu

4 Mart akşamı oynadığımız BAK ile ilgili:
Muazzam bir şey yaşadık ve buna şahit olduk aynı zamanda. Büyük bir müjdeydi bu bana, tüm katılan canlara en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım Tuva-Berrin bir an önce soruyu ve cevabı yazar ve paylaşır.
Oyuna katılamamış olanlar pek vahlanmasınlar, burada oluşan şifa işlemi sadece oyuna/uygulamaya katılanları değil memleketimizi hatta planeti etkiledi ve bir şeyler değişti dün gece. Sizler şimdi kendi hayatlarınızda/çevrenizde neyin değiştiğini görmek için kendinizi nötürleyin ve dikkatlice izleyin canlarım.
Gözlerinizi ayarlamayı da unutmayın. Hani eskiden cep tel.internet gibi oyuncaklarımız yokken dergilerde “resmin içindeki 10 gizli şeyi bulun” bulmacaları olurdu. Bunu yapmak için önce şöyle biraz geri çekilip gözlerini şaşılaştırman gerekiyordu, yoksa aynı bakışla aynı şeyi görürsün doğal olarak. Hah işte bu şekilde bakışınızı ayarlayın ve bir ay boyunca o bakışla çevrenize, haberlere, ona buna şuna bakın. Gizlenmiş 11 (keyfi bir sayı, 40 deyip de zora sokmak istemedim) şeyi gördüğüne karar kıldığım 7 kişiye free rüya seansı hediye edeceğim Çok keyifliyim çok… Sizi seviyorum.
Süre başladı, 6 Nisan tarihinde görüşürüz. Aloha

*

4 Mart 2015 BAK Oyunu/Yorum ve Sonuçlar

Soru: Farkındalığımızın artmasının DNAnın daha aktif çalışmasıyla ilgisi var mı? Bunun için neler yapılabilir?

Katılımcılar ve Rolleri:
Şaban: Biyolojik İnsan Bedeni
Ebru: Bilinçli Zihin
Berrin: İçsel Rüya
Özgün: Ruh
Şenay: Frekans / Titreşim Artışı
Tolga: Dışsal Rüya /Realite
Bahar: Yaratıcılık / Oyunculuk
Seda: Alışkanlıkların Kırılması
Esin: Sezgi

Biyolojik İnsan: Sezginin doğurgan olduğunu söyledi. Ortalarda bir süre dolaştı. Realite onu frekans/titreşim artışına itti. Bilinçli zihin onu dışladı. O, anlamak ve dinlemekle yükümlüydüm dedi ama bunları yapmadığı için yavaşladı. Bir süre sonra hareket edemez hale geldi. Bir tür ölüm yaşadı. Çürüyorum yok oluyorum dedi. Ardından yeniden hayat buldu. Ve hayata döner dönmez frekans/titreşim artışını kucakladı. Bu süreçte ruh, ona alışkanlıkların kırılmasını götürmüştü gelişmesi için.

Bilinçli Zihin: Biyolojik insan bedeninin baştaki hareketlerinden rahatsız oldu. frekans/titreşim artışının ve biyolojik bedeninin onu sıkıştırdıklarını ve alanını daralttıklarını söyledi. Realitenin köklenmiş ve çok güçlü göründüğünü söyledi. Bir ışık sütununa benzetti onu. Bir ara ruh ile kucaklaştılar ve bir şifalanma oldu o sırada. Realitenin dünya için çok önemli olduğunu söyledi ama yine de tamamlanmamış olduğundan bahsetti. İçsel rüya ona çok sevimli geldi. Onun hareketlerini taklit etti bir süre. Karar vermek yetkisi bilinçli zihindeydi. Oyun boyunca kendini çok güçlü hissetti. Her şeyin hakimi gibiydi.

İçsel Rüya: Oyuna girerken çok fazla esnedi. Sonra hareket etmeye başladı olduğu yerde. Sürekli hareket halindeydi. Onun hareketlerine yaratıcılık, alışkanlıkların kırılması ve frekans/titreşim artışı eşlik etti bir süre. Sezgiyle bir ara dokundular birbirlerine. Sezgiyle temasın ardından diyagonal hareketler yapmaya başladı ve alanın merkezinde sabit durarak yaptığı hareketlere tüm alanın içinde devam etti. Bilinçli zihin bir ara onu taklit etti. Bilinçli zihin kendi yapılandırdığı oyun düzeninin içine almak istedi onu ama içsel rüya her şeyden bağımsız hareket etmeye devam etti. Biyolojik insan bedeninin dönüşümünün farkındaydı. O dönüştükten sonra, onunla buluştu.

Ruh: frekans/titreşim artışı ile birleşip ahenkle salınmaya başladılar. Sırt sırta vermişlerdi. O sırada çok huzurlu ve dingin olduğunu söyledi. Tüm oyun boyunca genel olarak hep huzurlu ve dingin hissetti. Melodili bir his diye tanımladı ruhu hatta oyun sonrası değerlendirmede katılımcımız. Tüm herkesin sırtından içeri girip kavuşma isteği vardı. Aktive olması frekansın artışı ile oldu. Oyunun sonunda bilinçli zihinle birleşti ve sahne bizim dedi.

Frekans/Titreşim Artışı: Oyunun başında bilinçli zihnin bir uydusu gibi hareket etmek istedi ama bilinçli zihin bundan hoşlanmadı. Ruh ile sırt sırta verip dingin bir şekilde salındılar. Beni uçuruyor dedi ruh için. Bilinçli zihnin bir parçası olarak hissediyor ve ona ruhu hediye etmek istiyor. Beni herkes kullanabilir diyordu.

Dışsal Rüya/Realite: Gayet dingindi, ilk başlarda biyolojik bedenin ayak seslerinden biraz rahatsız oldu. Sürekli üçgen görüyordu imajinatif olarak. Sezgiyle kolkola girip dans ettiler. O sırada epey başları döndü. Hareketi tersine yapıp dengelenmeyi önerdi realite sezgiye. Bilinçli zihinle etkileşim halindelerdi. Biyolojik bedenle çok uğraştı. Seninle uğraşmak istiyorum diyordu ona. Bilinçli zihine etki ettiğini düşündü. Genel olarak ayakları yere basan, sabit ve dingin bir hisse sahipti oyun boyunca.

Yaratıcılık/Oyunculuk: Dingindi. Kafam bomboş diyordu. İçsel rüya ona çekici geliyordu. frekans/titreşim artışına kendini çok yakın hissetti. Biyolojik bedenin ortalarda dolaşmasından memnundu. Genel olarak çok dingindi. Oyunun sonunda herkesi görebileceği bir yerde durdu.

Alışkanlıkların Kırılması (CC literatüründe Yapmama uygulaması olarak bilinir): Oyuna girerken dengesi şaştı. Yerçekimine karşı hareket ediyormuş gibi dengede kalmakta zorlandı. Sonra toparladı ve iyi hissetti. Mutlu hissediyordu kendini. Bilinçli zihin ve dışsal rüya ile iletişim halindeydi. Bilinçli zihinle dans ettiler bir ara. İçsel rüyanın hareketlerine eşlik etti bir ara da.
Alışkanlıkların kırılması oyun içerisinde işaretleyici gibiydi, önemliydi.

Sezgi: Sürekli muzurluk yapmak istiyordu. Mutluydu, hafifti, heyecanlıydı, hareketliydi. İçsel rüyayı harekete geçirdi. Biyolojik bedenin üzerinde ne varsa atmak istiyordu. Biyolojik beden yenilenince onu çok sevdi. Herkesi seyretti. Ruh ve frekans/titreşim artışının uyumundan çok hoşlandı. İçsel rüya ona çok sevimli geldi. Bilinçli zihin, alışkanlıkların kırılması, realite, yaratıclık çember şeklinde dönerken ortaya girdi ve ruha sarıldı. frekans/titreşim artışı gelince de çemberden ayrıldı.

Son Fotoğraf: Alışkanlıkların Kırılması, Realite ve Bilinçli Zihin ayakta ve yapışık gibiydiler. Hemen yanlarında Ruh, frekans/titreşim artışı, Biyolojik Beden, İçsel Rüya oturur vaziyettelerdi. Ruh ve bilinçli zihin el eleydi. Yerde oturan grup zafer işareti yapıyordu ve slogan Huzura Hazır idi. İçsel Rüya, yenilenmiş Biyolojik Bedenle bütünleşik gibiydi. Ayakta ve oturan grup Bilinçli Zihin ve Ruhun el ele tutuşmasıyla birleşiktiler. Hemen yanlarında, oturan grubun yanında ayakta olarak Yaratıcılık oyunu bitirdi. Tüm sahneyi izliyordu. Sezgi tüm sahne yerleştikten sonra her yere dahil olmak isteği yüzünden bir süre kararsız kaldı. En sonunda oturan ve ayakta olan grubun bağlantı noktası olan Bilinçli Zihin ve Ruha temas halinde onlarla bir şekilde bütünleşerek oyunu bitirdi.

Çıkarsama: Alışkanlıkların kırılması çok önemli ve işaretleyici bir noktada. Alışkanlıkların kırılması gerekiyor, titreşim bu şekilde artıyor. Ruhun devreye girmesi için de titreşimin artması gerekiyor. Biyolojik bedenin titreşimi arttığında tüm realiteyi yaratan içsel rüya ile ancak o zaman birleşip bütünleşiyor. İçsel rüya o zaman biyolojik bedenin kullanımına tam anlamıyla açık hale geliyor. Oyun sonu kendiliğinden gelen slogan zafer işareti eşliğinde “Barış ve Huzura Hazırız” oyun sonu çıkarsamalarından belki de en önemlilerden biri olabilir.

Katılımcı dostlara teşekkürlerimizle ve bütünün şifasına olması dileğiyle, bir sonraki oyunda görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir