Muhtelif Rüyalar

22.01.2015 rüyaları

Çok erken yatmıştım, hatta çok erkenden uykum olduğu için ho’opono pono (anlaşma ve barış metodu)yaptım ve uykum gelr gelmez yatmaya (saat kaç ve durum ne olursa olsun) razı oldum ve buna karşılık uyanık olduğumda tam kapasite ile sağlıklı olacağımda anlaşmaya vardık. O gece gördüğüm rüyalardan: Bir çeşit iş yerindeyim, modern görünümlü ama ne iş yapıldığını bilmiyorum. Ben görevimi bilemiyorum. Bir şekilde sık sık en üst yetkili olan kişiyi ziyarete gidiyorum, çoğu kez o kendisi gelip beni alıyor odasında oturuyoruz. Gayet resmi ve natureliz. Derken bir seferinde aramızda müthiş bir aşk başlıyor. Bütünsel anlamda, bunu ağırlaştırılmış film kareleri gibi yaşıyorum.

Bizim böyle yakınlaştığımızı gören bir başka kadın (uzun ince topuklu ayakkabılar giymiş, çok şık şıkırdım bi şey), adama kırıtıp sırnaşıyor fakat adam ona diyor ki: Benim tek adresim vardı ve ona eriştim, sizin beklentinize cevap veremem.

Aramızda evlilik sözleri geçiyor ben hafifçe geriliyorum (evliliğe alerjim olduğu anlaşılıyor) ama üstünde duramayacak denli muazzam bir ruh halindeyim. Adam işleri toparlamaktan ve buralardan gitmekten bahsediyor, ben de hawaii ye gidelim orada yaşayalım diyorum. Buna itirazı yok fakat biraz maddi durumları toparlaması gerekiyormuş.

Sonra paralel bir rüyaya geçiyorum. Biraz eskice görünen ve karanlık bi kapalı mekan. Burada sanki aile üyelerinden birileri de var. Örneğin bi ara ben çok küçükken vefat etmiş olan babamın adı soyadı geçiyor ve ben onunla radyo telsizle konuşmaya başlıyorum fakat sonra birileri çağırdığı için aniden kesiyorum. Sonra geri geldiğimde anneme onunla konuşabileceğini söylüyorum, radyoyu açıyorum aradan epey zaman geçmiş acaba hala hatta mı diye isim soy ismiyle sesleniyorum, hafif parazitler var ama buradayım diyor hala bekliyormuş, durumu anneme devrediyorum.

Sanırım yine bu mekanda bir şekilde beni öldürecek bir sıvı ya da yiyecek veriyorlar, bundan haberliyim, kendi rızamla o şeyi alıyorum ve sokrat gibi ayakta gezinerek ölmeyi bekliyorum ve ölüyorum. Bu olay defalarca tekrarlanıyor. Bu ölümler arasında birtakım hazırlıklar var, sanki bavul hazırlama, giysi, palto vs gibi şeyler toparlanıyor. Hayrolsun

14.03.2016 rüyası Sosyal anlamda pek bi yakınlığımız olmayan ancak çok iyi dostum olan bir kadının vasıtasıyla tanıdığım ve yaşamından haberli olduğum B, garip, harap bir ev/alanda (birkaç katlı ve bahçeli olabilir- mekan kullanılmıyor görünüyor, eski bir fabrika, atölye olabilir) bir şeyler yapıyor ve düzenlediği bazı deneylere katılacak kişiler davet etmiş. Ben de deneylere katılmak için gidiyorum, yanımda üç yaşlarında görünen bir kız çocuğu var, sanki benim sorumluluğumda gibi görünüyor. Ben bir yandan çevreyi kolaçan ediyor ve işlemler için yerimi bulmaya çalışıyorum. Sonra kendimi bir kuyrukta buluyorum, 8-10 kişi var genelde genç erkekler, kimseyi tanımıyorum. Herkes de benim gibi sadece deney için gelmiş. Deney numaraları var ve ben bi tanesine katılıyorum, yaptığım şeyi tarif edemeyeceğim ama yazı çizi gibi değil bilfiil bedensel işler. Bu arada benim aklım arada geride bıraktığım çocuğa ve çantama gidiyor, onların başına bi şey gelmesini istemiyorum. Deneyden çıkışta çocuğun garip bi oyuktan yüzü gözü pas içinde çıktığını görüyorum, yaralanmış filan sanıyorum ama sadece kirlenmiş. Ortadan kaybolmamasını tembihliyorum yine ve yeni bir deney için üstümü değiştiriyorum.

Sanırım işim bitiyor ve evin dışında dükkan gibi görünen bir yerde bu deneylere katıldığıma dair bazı evrakları imzalatmaya gidiyorum. Bakkal gibi görünen biri alışık hareketlerle önündeki makinanın tuşlarına basıyor ve benim belgeleri çıkarıyor. İsmimi söylemeden nasıl bulduğuna biraz şaşırıyorum ama o önceki ismimi bildiğini ve böylece tüm deneylerime kolayca ulaştığını söylüyor. Kişisel hiç bir şey yok rüyada hepsi standart prosedürler, herkes ne yaptığını biliyor. Arada bi kaç kez B’yi biraz heyecanlı terlemiş ve yorulmuş halde gördüm, sanırım proje onun olduğu için kendini mesul görüyor, sonuçları ciddiye alıyor. Bana rüyada ilginç gelen kendimin kim olduğunu biliyor oluşum; çünkü bakkaldan evrakları alırken bir ara yazar olduğumu söylüyorum, bir şeye cevap olarak. Rüyanın genel duygusu nötr bir hal, sadece çocuğun bakımı ve kaybedilmemesi ile ilgili bir sorumluluk duygusu var ara ara gelen. Hayrolsun

*

Geçen yıl westworld’en önce yani, bir rüya görmüştüm. Öldüm ve birden bir kutlama partisinde buldum kendimi. o gün ölenlerin karşılama partisiymiş! elime bir içecek tutuşturdular, çok samimi modern gençlerin çoğunlukta olduğu bir ortamdı. Onlardan biri bana “nasıl istediği gibi gitti mi işler?” dedi ben de evet iyiydi filan dedim. Bir süre ayakta gevezelik ettik. Sonra ben gençlere şöyle dedim: “Siz bu değerlendirmeleri nasıl yapıyorsunuz? Şu bilgisayar programınıza bir bakayım ben” !! Hakikaten birlikte bilgisayarın önüne geldik ve ben programı incelemek için eğildiğimde uyandım. Kahkahalar attım doğal olarak. Ay şu inceleme işin sibelll diye dalga geçtim kendimle hahahahahah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir