Mıknatıs Adam

Osmaniye’de, günlük Medya gazetesinin sahibi İlyas Kör, aşırı statik elektrik yüklü vücudunu adeta malzeme çantası gibi kullanıyor. Gazete sahibi İlyas Kör (39), AA muhabirine yaptığı açıklamada, vücudunun aşırı statik yüklü olduğunu farkına, koluna taktığı saatin arızalanması sonucu 2006 yılında gittiği tamircide vardığını söyledi. 

Gittiği tamircide, saatin bileğinden çıkarttıktan sonra tekrar çalışmaya başladığını anlatan Kör, “Tamirci vücudumda statik elektrik olup olmadığını sordu. Olmadığını söyleyince denemek amacıyla bir kaç tane metal aksamı vücuduma
yaklaştırdı. Bu sırada metal aksamların vücuduma yapıştığını görünce çok şaşırdım. Bu durum yaz aylarında daha çok oluyor”dedi. 

Kör, günlük hayatında fazla yürüdüğü zaman veya yaklaşık 1 saat süren gazete basımı sırasında vücudundaki “statik elektrik”in arttığını, bu zamanlarda ince giysileri tercih ettiğini belirtti. Meslektaşları arasında “mıknatıs adam” ve “biyonik adam” olarak tanınan, bu tanımlamalardan da rahatsızlık duymayan İlyas Kör, vücudunun bu özelliğini, adeta vücudunu alet takımı olarak kullanıp avantaja dönüştürdüğünü ifade etti. 

İlyas Kör, “Doktorlar bu durumun rahatsızlık olmadığını söylediler. Milyonda bir görülen özelliğim çalışırken çok işe yarıyor. Beni ilk kez görenler ise hayli şaşırıyor. Tek sorunum saat kullanamıyor olmam” diye konuştu. (Milliyet)

 

 

Aramızda kimbilir daha ne ilginç özellikleri olanlar var fakat bilmiyoruz, genellikle çocuklar ve çok genç insanlar normalden farklı olduğunu bilmezler, öğrendiklerinde ise saklama eğilimi içinde olurlar. Ben bu insanlardan bazılarını hayatım boyunca keşfettim, hatta yakın bir arkadaşım hayatımı buna adadığımı çünkü horoskobumdaki bir özellik gereği bunun benim karmik borcum olduğunu söyledi geçenlerde :)))

Keşfettiklerimi açıklayamıyorum; çünkü bu etik olmaz, ancak yukarıdaki gibi zaten ortaya çıkmışlarsa bunu paylaşmakta bi beis yok.

Bu örneklerin YENİ Dünya’da patlama yapacağından da nedense eminim, Yeni dünyanın sakinleri şu anda daha bebek, ya da çok küçük çocuklar ve henüz onların farklı yapıları ortaya çıkmadı. Bekleyip göreceğiz. Bu arada hatırlatmakta fayda gördüğüm bir husus ise; bolca kural olan ESKİ DÜnyada yaşamın çok kolay olduğu, Yeni Dünya da kuralların çok az olması yaşamı en azından biz eski sakinler için biraz zor yapabilir.

Bu aynen satranç ile GO arasındaki fark gibi; Kural olmadığı yerde çıplak olmak, empat olmak ve bütünle alışveriş içinde olmak lazım gibi geliyor bana.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir