Mental beden

30 Eylül 2021

Bu yazıyı,(bana biraz mistik gelse de) elimden geldiğince tercüme ettim, çünkü bedenlerimiz konusunu önemsiyorum, orjinali için tıklayınız.

Zihinsel bedeniniz hava maddesinden oluşmuştur. Parlak ilahi fikirleri indirmek için bir kadeh gibi alıcı olacak şekilde tasarlanmıştır. 

Zihinsel bedeniniz bu fikirleri uygulanabilir biçime dönüştürme gücüne sahiptir. Zihin zihinsel bedende bulunur. Bilinç olarak da adlandırılan zihin, efendiniz değil, hizmetkarınızdır.

Zihinsel vücut; desen ve vizyon tutmak için,  arzular ile form oluşturma aracı olarak oluşturuldu. 

Çoğumuz istemediklerimizi yaratmak için zihinsel bedenimizi kullanıyoruz.  

Ne olmasını istemediğine dair kafanda bir resim tutarken kendini bulursan eğer bunu durdurmak ve iptal etmek için tereddüt etmeyin.

Oraya gitmek istemiyorsun fakat dikkatini istemediğin şeye veriyorsun. Zihninizde geviş getirerek, neler olabileceğini yansıtarak ve başkalarıyla konuşarak, bu korkuyu tam anlamıyla tezahür ettiriyorsunuz. 

Zihinsel bedeni,  aslında yaratılış işlevinin tersine kullanıyorsunuz.

Zihinsel karmaşa içinde kendinizi bulduğunuzda sorulması gereken soru şudur, “bana ait bu düşünceler Ne kadar önemli?”  

Çünkü birçok kez, eğer empatik veya enerjiye duyarlıysanız (benim gibi), başkalarının düşüncelerini alırsınız.  Aurik alanınızı güçlü tutmanın bu kadar önemli olmasının bir başka nedeni de budur.

Pratik yapalım:

Zihinsel bedeninizi bozulmadan tutmak için neler yapabilirsiniz?  

Açık bir zihinle, evrenin en yüksek düşüncelerini yakalamak için verimli bir zemin haline gelirsiniz.   

Birisi bir keresinde yoksullukla zenginlik arasındaki farkın bir fikir olduğunu söylemişti.  Bu fikirler Tanrı’nın zihninden akar.

Temel Krallık, Tanrı’nın zihnidir.  Onlar bize itaatkar olacak şekilde tasarlandılar, çünkü arkadaşım Kathryn’in dediği gibi, “biz Tanrıyız.”   

Elementaller düşüncelerimizi tezahür ettirmeye yardımcı olur.  Onlar Nurun kullarıdır.

İşte bir sıkıntı anında zihinsel bedeninizi temizlemenize yardımcı olacak basit bir 3 adım süreci.

  1. Adım: dur ve nefes al.  Hava elementinin perilerini çağır.  Bu güzel ışık varlıkları çevremizi ve vücudumuzu günlük olarak arındırır.  Sylph’leri (hava perisi) tanıdığınızda harekete geçerler. Sadece Tanrısallığınızla bağlantı kurun ve “sevgili Ben varlığım” deyin, zihnimi nefesimden arındırmama yardım etmek için havanın Sylph’lerini çağırıyorum.  Derin ve yavaş nefes al, içeri ve dışarı… üç kez.

 

  1. adım: şimdi zihninizi sakinleştirmeye yardımcı olması için güçlü Elohim barışını ve Aloha’yı çağırın.  Üç kez söyle: “huzur içinde yat.”Zihinsel bedeninize sakinleşmesini emrediyorsunuz.

 

  1. Adım: ışık, zihinsel bedeninizdeki tüm olumsuz düşünceleri temizlemenin cevabıdır.  Menekşe Alevi, bu iş için mükemmel olan Kutsal ateştir.  Basitçe söyle: menekşe Alevi, menekşe Alevi, menekşe Alevi, alev, alev, zihinsel bedenimde alev, tüm gölgeyi ışığa, ışığa, ışığa dönüştürerek (ilahi simya)!  Bunu üç kez söyle.

Günlük Uygulama

Zihinsel bedeninizi temiz ve hazır tutmak için günlük bir meditasyon uygulaması yapın. Hala aklın sessizlikte, gündemsiz.  Sadece Ruhunla ve nefesinle ol.  Bu yerini hiçbir şey tutmaz.

Ayrıca, zihinsel bedeninizi en yüksek ruh düşüncelerini almaya hazır tutmak için günlük bir niyet belirleyin.  

Tekrar ediyorsan bir mantra ya da bir beyan olması önemlidir.  

Bunun nedeni, Zihninize yapacak bir şey vermektir çünkü dolaşmayı ve endişelenecek bir şey bulmayı sever. (bilmez miyiz!) 

Kısa bir mantra kullanıyorum, böylece hatırlayabiliyorum.  

 İlaveten;

Sliflerden neyin iyi olduğuna odaklanmanıza yardımcı olmasını istemeyi unutmayın!

Çeviri Sibel Atasoy

 

Günaydın, Bu sabah güneşe uyandık. Dünkü resim kuruyunca nasıl olmuş merak ettim ve güneş ışığında öyle güzel parladı ki şaşırdım. (Suluboya resim yaptığımı biliyor muydunuz? Burada paylaşma fırsatı bulamıyorum, merak ederseniz instagram ve facebook’dan beni ve galeri hesabım Venusyenart’ı takip edebilirsiniz.) Işık rezil de eder vezir de diye atasözü uyarlaması yaptım sabah sabah. Bu arada yakında Gölge ile ilgili bir paylaşım da yapacağım.

 

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.