satasoyresimKitabın hazırlık sürecinde güneşimizin bağlı olduğu Samanyolu galaksisinin içinde yer aldığı devasa bir süper küme keşfedildiği ve Laniakea ismi verildiği haberini okumuştum. Biraz düşününce Laniakea’nın Lemuryan Huna bilgisinde sonsuz cennet anlamında kullanıldığını hatırladım, ilginç geldi ve sonrasında unuttum.
Size tüm hayallerin, vizyonların ve yeni diye iddia ettiğimiz her şeyin unutulmuşların çorbasından çıktığını, onun sadece yeni bir bağlanış gerçekleştiren eski olduğunu söylesem nasıl karşılarsınız?


“Görünüşe göre bir adam, ağacın içinde kapana kısılmıştı! Boynundan yukarısı ve sağ kolu oldukça geniş olan ağacın gövdesinden dışarı çıkmıştı, sol ayağının da topuğu dışarda kalmıştı. Bedenin geri kalanı görünmüyordu ve gayet orantısal biçimde ağacın gövdesinin içinde sıkışıp kalmış gibiydi. İstihbaratçılar ilk şoku atlattıktan sonra ağacı dört dönerek incelediler, hiçbir akılcı varsayım üretemediler. Geride duran asker kendini tutamayıp “Cin çarpmış!” diye patladı. Hepsi dönüp genç askere anlayışla baktılar.”

* “Sevgili Gezgin, şu anda içinde bulunduğunuz fiziksel bedenin duyu limitasyonları sebebiyle size kendi mekânımızı gösterebilmek hatta gezdirebilmek mümkün değil. Bu sebeple eğer uyursanız rüya bedeniniz ile bu faaliyetleri yapabilme olanağımız olacak ki zaten normalde tüm gezginler buraya öyle ulaşırlar.”

* “0” noktası benim uzun bir süreçte kökten deneyimlediğim yaşam perspektifiydi, eski bilinç versiyonum. Artık Sıfır’ı nasıl kullanacağımı ve onun inanılmaz potansiyellerini tıkanmış gözlemcilikten kurtarıp, yeni bilincimde bir güce çevirebilmeyi öğrendim.”

*“Tau’nun kelime anlamı ‘su getiren yıldızlar’ sanırım, ancak beni esas etkileyen Lemurya’yı temsilen kullanılan sembol manası olmuştur. Tau sembolü; hem yeniden doğmayı hem de belirmeyi ifade ediyor. Sembolün görseli; T harfinin çeşitli biçimlerde yaşam ağacı olarak, MU uygarlığına sağladığı bereketi anlatır.”

*“Atalarımızdan beri zamansız gibi uzun zamanlarda, senin gerçekliğinin muhtelif konumlarında dostlarımız olmuştur. İşte Koa da onlardan biridir, çok eski bilgelik sanatlarına vakıf bir sağaltıcıdır, hani sizin kam, büyücü, kahuna ya da şaman gibi isimler verdiğiniz guruptan ehil biridir. Kendisiyle temas kurdum, seni geçitten alacak ve yeni konumuna adapte olabilmen için gereken her şeyi sağlayacak.”

*“Yani bir karar vereceğinde sonsuz olasılıklara yoklama mahiyetinde sanal geçişler yapıyor olabiliriz ve nihayetinde tıpkı elektronlar gibi kalıcı evimize yani kararımızın getirdiği eve gerçek geçiş yapıyoruz. İşte bu da gerçekliğimiz oluyor. Tabi sadece akıl edip, görebildiğin, duyabildiğin olasılıkları hatırlıyor uyanık bilincimiz, o sebeple çoğu kez iki ya da üç seçenekten birini tercih ettik sanıyoruz.”

kitap_arka_kapak