Hiç Doğmaması gereken insanlar var mıdır?

“Hiç Doğmaması gereken insanlar var mıdır?”
Sorgulama dolu bir japon filmi. İlk kez bir Japon suç/mahkeme filmi izliyorum, üstelik 2017 yapımı yeni bir film. Dünyanın batısıyla ne denli farklı oldukları beni fena halde şaşırttı. İşte görsel sanatların etkisi de böyle bir şey, bilmenin yetmediği durumları neredeyse deneyimle elde etmişliğe yaklaştıran bir yöntem. Filmin adı The Third Murder
*
Divine Access, Komediyle harmanlanmış, spritüellik, felsefi sorgulamalar. Sıkılmadan izlenen bir başka film.
*
Homecoming, Julia Roberts’in sosyal hizmet görevlisi Heidi’yi oynadığı bu dizi özellikle Amerikanın savunma asker, gazi programları ve bütün bunlardan yararlanmaya çalışan açgözlü taşeronları ele alan, bence kurgudan çok halen ve muhtemelen yaşanan olayları anımsatan çok güzel bir dizi.10 bölüm ve tamamlanmış, tavsiye ederim.
*

Magicians Of The Godss – Tanrıların Büyücüleri; Yazılı tarihi temellerinden sarsacak bir kitap ve tanıdık bir isim tarafından Graham Hancock tarafından yazılmış. Bu durum pek de tesadüf sayılmayabilir çünkü bu tarih depreminin ihtişamlı kanıtı Göbeklitepe sevgili ülkemizin sınırları içinde.
(670 geniş sayfalı bu kitabı okurken bileklerime ağır gelmemesi ümidiyle)

Gerçekten ilginç bir durum! Bu Karahan tepe denen yer Göbeklitepe’den 70 km kadar aşağıda, sınırlarımız içinde! Dünya tarihini sosyolojisini mitolojisini ruhbanlığını baştan aşağı değiştirecek bu iki devasa delil de ülkemizde ama tınlayan pek yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir