Ekonomik Büyüme Dini ve Terminatör

Ekonomik Büyüme Dinine inananlardan mısınız?
Ya da bütünlüğünüzün yüzde kaçı bilinçli, yüzde kaçı bilinçsiz inanıyor bu dine?

Gezegenin ekolojik dengesinin bozulup yaşanmaz hale gelme hızı ile, başka bir gezegen bulup 7 milyar insanı oraya taşıma teknik ve ekonomisinin sağlanması hızının birbirini karşılayabileceğini sanıyor musunuz?
Bu soruyu acil ve işlevsel buluyor musunuz?
Bu çerçevede ekonomik büyüme dinine inanç oranınızda bir fark oluştu mu?
Oluştu ise bu fark gündelik uygulamalarınıza ne şekilde yansıyacak?
*
Not: tabi bu soruları kendime de sorup ciddi cevaplar alabilmeyi umuyorum

*

Gün gelir google ya da facebook benim yerime oy kullanabilir ne de olsa bizden daha çok şey hatırlıyo kendimiz hakkında! Gerçi onlar da hata yapabilir diye eklemiş Harari homodeus’ta 😳liberalizm, yaşambilimleri sistemi beni benden iyi tanıdığı gün çökecektir diye de eklemiş 🙃🙄😃

 

Hoşgeldin sarah connor terminatör!
Yani günün birinde liberalizmden bizi kurtarır diye en kıymetli varlığımızı teknoloji devlerine mi kaptıracağız? Hem de ne ile kanmış olacağız? Burası çok komik-elektronik posta hizmeti ve komik kedi vidoları karşılığında!
Neyse ki gelecekten oconnor gibi bugüne dönüp bazı düzeltmeler yapabilme şansımız olabilecek çünkü bilim artık zaman yolculuğunu çözmüş olacak! Yani keyifsiz bir günde kahkaha attırmak için planlı bir kehaneti yaşamaktayız🙄😀ister istemez canasta oyuma dönüyorum.
not: Peki yolda kaybolma ve asla düşünemiyeceğiniz bir şeyle karşılaşma, trafikte sıkışıp aç kalıp yaratıcı çözümler üretme olasılıklarımıza ne olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir