Dürüst olabilir miyim?

26 Mart 2012

Şimdi aşağıda sunacağım kısa alıntıya bir göz atmanızı rica ediyorum. Bu metnin içine sığmış insanlık olgusunu -eğer ilginizi çekerse- konuşmak istiyorum. Neler oluyor?
*
ADAMUS: … Beni yaşamlar arasında takip ediyorlar, evet ve o sendin, geçmişte Gizem Okullarında, bana Kont derdin: Kont St Germain.

Yüzüme öyle derdin ama diğerleriyle arkamdan konuşurken şöyle derdin “Evet, ona Kont diyorum çünkü gideceği bir gezi ya da seyahate çıkacağı günleri sayıyorum”.

(Ç.N: İngilizce Kont ve saymak fiili aynı (count) kelimedir.)

KERRI: Beni tamamen yanlış anlıyorsun. (kahkahalar)

ADAMUS: Oh hayır, tatlım. Ohhhh hayır! Hayıırrr! Ama harika zaman geçiriyoruz. Ve kısmen… Dürüst olabilir miyim?

(Dürüst olabilir miyim diye üç kez sorar ve evet cevabı aldıktan sonra durumu söyler)

ADAMUS: Güzel. İnanılmaz bir gücün, inanılmaz bir ışığın var ama hepsi karışmış ve bulanmış, durumda. Hepsi… Mofo bunun için iyi bir kelime mi? Hepsi karmakarışık durumda .

*

 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü beni yönet-bana ne yapacağımı söyle sendromu—sonra da şikayet ediyim….izdeşçilik-takipçilik kolay gelir ..dışarıda güç-otorite arama-

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü gölgeme bakmaya -ona hayran olmaya ya da nefret etmeye devam ediyim..yeter ki sorumluluk alınmasın..

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü ölçme-kıyas yapabilmek için dışarıda tutma..- imajını kapsayamama ve dışlama -yansıtma-

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü aklıma şu geldi acaba dışarıda birine kendimizi ciddiye almak mı neden oluyor?? boşluk korkusu gibi??
 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Bir yandan yüzüne kont dermiş yani onu böylesi bi isimle onurlandırırmış ama bir an önce gitmesi için de gün sayarmış fakat bunu ancak onun arkasından söyleyebilirmiş! Burada olan bence kendine güvensizliğin yarattığı bariz kıskançlık 🙂 öte yandan kıskançlık duygusunu ise kont ve count benzerliği ardına gizleyen zekaya sahip olduğunu kendisine ispat etmek istiyor böylece kendine güvensizliği mizah ardına saklayarak kendini değerli bulabiliyor. Çok ince bir ayar çekilmiş galiba… Onu böylesi müşgül duruma düşürenler utansın hahahahaha

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Elbette bütün korkular kendisine doğrulttuğu yaydan çıkmış oklar gibi gibi… mükemmeliyetçilik de dahi korkudan, boşlukta kalma korkusundan kaynaklanabilir.. yargısız dürüstlük de herkese lütuf değil tabii; gücün ve ışığın içindeki kaosu görebilmek.
 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü yargısız dürüstlük sahteliği bırakmakla mümkün bu da pek kolay bir şey dğil tabii…herkese de lütüf değil doğru.sahteliği de işaret ediliyor..
 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Bu işleri yaşamlar boyu kotaran Kerri, ne yaptığını biliyorsa sorun değil. Bilmiyorsa ölümü dost alsa iyi olur
 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Yaaa evet sahtelik işte; her tür korku sahtelik üretiyor zaten.
 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü bulanıklık eski mükemmelliğinden-bütünlüğünden- ayrılmak yeniye geçerken bırakamayışlar olması???

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Jung amcamızın bahsettiği psişeini içeri-dışarı hareketleiyrle bütünleşmeyi söylemime baz alarak anladığımı ifade etmeye çalışayım.Son kertede dişil-eril ve özle bütünleşmeye gelindiğinde içeri çekilp bütünleşiyorsun..Ama bu yeni bütün halinle deneyime çıktığında-dünyaya geri döndüğünde hodri meydanla karşılaşan insan o bütünlüğüne karşı olan bir sürü şeye maruz kalıyor…ve yeniden korkup-sahteleşme- durumuna düşüp-bütünleştiğini unutup- ışığını bulanıklaştırıyor.bu zamanda geri yürüme-yükselişin keyfini çıkaramama- ya da geçmişine korkuyla bakıp kül edememe ile eş anlamlı olarak ışığın bulanıklaşması ve yapabileceklerini yapmama halinde oluyor ki..adamus bu durumu fark ettirmeye çalışıp tahrik ediyor.

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü korku tekrar devreye girip tam olmadığın ısöyleyerek çağlar boyu yaptığı işlevini bu aşama da yerine bir başka bir biiçimde yerine getiriyor.eksiksin diyen bir başka kılıkta …..o nedenle KENDİNE GÜVEN-KENDİNİ SEV üzerinde duruluyor.

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü psişenin ilerleyen sarmalını her aşama bütünleşmesi yeni bir ego benlik oluşturarak ölmek istemiyor-sanal ölüm korkusu-her bütünleşmeden sonra oluşan sanal benliğe ait..

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Kendine güven, kendini sev.

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü psişe her bütünleşmede bir sistemle yapılanıp bu defakinde sistemsiz bütünlşemeyi deneyimlerken bilinmeyen korkusuyla karşı karşıya kalıyor.

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü bu çok meydan okuyucu ve bulanıklaştıran da bu..

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü haytta kalma-survival- tohum korkunun aşılması -bilinmeyenden korkmamak için kendine -yaşama güven ve nefes almak gerek benim anladığım bu

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü bu aşamada dşarıda guru-melek – vs arayarak bu korkudan kaçmak sözkonusu olabiliyor ya da meczup olarak tasavvufta sözü edilen sahte peygamberlikler …

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü spiritüel benlik oluşturup buna takılmak ta bir başka versiyon…

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü biraz ileri gitmiş olabilirm ama sıçramamız için lütfen cüretkar olalım hep beraber diye….kimseye şahsi değil söylediklerim ..sonsuz saygıyla..

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Sohbet aynası kırılmaz; sadece yansıtır. Yolcuyum ve cürretkar.


Not: Burada 35 kişi aynı isim altında YEN’den DOĞAnlar kimliği altında cevaplar aramaktadır.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.