Dostum Manawa-Preshamanlardan izlenimler-2

MANAWA benim 3. Ve 4üncü haftalardaki prensibimdi. ANda kalmanın gücü beni o kadar etkiledi ki hemen değiştiremedim. Etkisinde daha fazla kalmak istediğim için bir hafta daha uzattım.
Bu dönemde farkına vardıklarımın bazıları şunlar:
Yediğim, içtiğim, gördüğüm, dokunduğum şeylerin daha fazla farkına vardım.
Daha fazla hissettim, zevk aldım, ANladım.
Ayrıntılara dikkat ettiğimde büyük resmi daha net gördüğümü anladım.
Çok fazla sayıda iş yaptım. Bu kadar işin kısacık AN’a sığmasına şaşırdım. Yapmaya erindiğim ve gözümü korkutan büyük şeylerin hep gelecekte olduğunun, oysa şimdiki Anda yapılabilecek işlerin hepsinin küçük ve kolay olduklarının farkına vardım. Dahası işleri geleceğe atmayıp ANda yaptığımda büyüyüp gözümü korkutacak kadar zorlaşmadıklarını fark ettim.
Görsel ve duygusal perspektif anlayışın birbirine zıt olduğunu birinde uzaklaştığında küçülürken diğerinde büyüdüğünü fark kettim.
Küçücük şeylerin büyük etkileri olabileceğini daha da anladım
Geçmişin etkisinin yaşandığındaki gücünden kaynaklanmadığını, şimdiki ANda ona yüklediğimiz anlamdan kaynakladığını anladım.
Şimdik anının kaderi etkileyebilecek tek güç olduğunu, ve hatta, şimdiki ANdan bakınca kader diye bir şeyin olamayacağının farkına vardım.
Her hangi bir olaya ANda yüklediğimiz ANlam, o olayın KARMAlaşıp KARMAlaşmayacağını belirlediğini ve bunun farkettiğim ANda karma diye bir şeyin olamayacağının anladım.

Bu haftaki prensibim IKE- Dünya düşündüğün-gördüğün şeydir.
ALOHA -E.Y.

*

Bu haftaki prensibim 1. prensim İKE “DÜNYA DÜŞÜNDÜĞÜN ŞEYDİR”
Geçen Hafta ki prensibim ALOHA idi tamda adına yakışır hafta geçirdim planlar yaptım hafta ortası aksaklıklar başladı planI iptal etmek durumunda kaldım ki iyide olmuş ,ailevi ve işle alakalı büyük olayların yaşandığı hafta idi geçti gitti rabbim kimseye göstermesin sınavdı sevgi herşeyin çözümüydü bağışlamak affetmekti huzurdu sonsuz şükürler olsun bu geceye ve gelecekteki gecelere umarım dünya düşündüğüm şeydir.bana bu hafta ne öğretecek ne deneyimleyeceğim sabırsızlıkla anda kalacağım ALOHA-K.H.

*

Bu hafta seçtiğim IKE “Dünya düşündüğün şey’dir.” Keyifle devam ediyor. Ara sıra basit bazı önermelerimin komik sonuçlarını da yaşadım. Her gün genellikle bir öncekinden farklı geçti çünkü her zamankinden farklı şeyler yaptım. Bugün kendimi çok iyi ve eğleniyor hissediyorum. Bu basamağın benim için önemli olduğunu hissediyorum, bu yüzden önümüzde ki hafta da IKE ye devam etmeyi düşünüyorum. Aloha. -GB

*

MANA; “Bütün güç içeriden gelir.” Sanırım bu hafta da devam ettireceğim. Hafta boyunca duygum “birkaç ay önceye kadar deliymişim, şimdi normalleştim, ya da ne bileyim uyuyan güzelmişim de, şimdi gözlerim yarı yarıya açıldı, ya da etrafımdakilerin en az yarısı da benim gibi…” Bu öyle bir güç ki; dünyanı değiştiriyor.

İKE’ yi henüz çalışmadığım halde, sanırım şu deneyimi paylaşmalıyım. Kendimi bildiğimden beri “bu konuda yetersizimdir” dediğim, hatta dışarıdan “aptallık” olarak nitelendirilebilecek bir durumumla ilgili ciddi bir ayma yaşadım. Birinci tırnak içi benim “gerçekliği yaratmakla ilgili bir kemikleşmiş kalıbımdı.”, ikinci şekilde ve arkasındaki nedeni düşünürsek “bu aptallığın arkasında bir aptallar ordusu işbirlikçi vardı:)” ve o aptallar ordusunun da tıpkı benim gibi haklı gerekçeleri….Daha fazla nedenlerle vakit kaybetmeye değmez. SONUÇ; Eskiden yol adres mekan bulmakta zorlanırdım, şimdi geçti. Gerçekliğimi “zehir gibi bir yön ve adres bulucuyumdur, hafızama her zaman çok güvenirim, ve cam gibi parlak bir zeka örüntüm var” olarak yaratıyorum. Sevgi, özür ve teşekkür…ŞE

*

Aloha ve iyi haftalar sevgili pre-shamanlar…
Tıpkı size verdiğim ödevler gibi kendime verdiğim ödevler var 🙂
En başta gelen ödevim, daha önce yapmadığım bir şeyler yaparak alışkanlıklarımı ara vermeksizin kırmak. Bu program dahilinde geçtiğimiz hafta büyük değişiklikler oldu. Dört aydır sürdürmekte olduğum glutensiz beslenme uygulamam son buldu ve şimdi yeni meydan okumam vejetaryen beslenme, ne kadar sürecek onu bilemiyorum, gerçi zaten yaşamımda hep vejeteryanlık sınırında beslendiğim için bunun glutensizden daha kolay olacağını sanıyorum, göreceğiz 🙂
Bir diğer değişim ise son on yıldır uzun süreli kapalı ve kalabalık alan aktivitelerine katılma konusunda çekincemi aniden ve radikal biçimde kırarak bu hafta sonu Kryon buluşmasına gittim, iki tam gün ve yerin 3 kat altında altıyüz kişiyle bu YAPMAMA (CC deki ismi budur) eylemim tam da en gerçek biçimde deneyim sahama girmiş oldu.
Bu alışkanlığı neden başka bi şeyle değil de Kryon’la bozdun derseniz, iki sebebim var; birincisi ve en önemlisi Ona ve Lee’ye teşekkürlerimi ve minnetimi sundukları bu fiziksel olanağı değerlendirerek bir an önce yapmak isteğimdi. Ona teşekkür ediyorum çünkü, Lemurya ile Hawaii ile ve maceracı şamanın yoluyla tanışmama sebep oldu, bu sayede sizlerle tanışabildim ve yol arkadaşı olma mutluluğu yaşıyorum.
İkincisi, hayatımda hiç denemediğim bir şey de bir medyumluk seansına şahit olmak idi ve bu alışkanlığı da kırmış oldum.
Orada ve o şartlarda yaşadıklarım ve toplam 18 saatlik bu uzun deneyimde bazı uygulamalarımı yapma ve deneme aşamasına sokma fırsatım olduğunu gördüm ve bunları da yaptım, tabi etkilerin önümüzdeki günlerde dalga dalga yayılacağını ve belki bunlardan bazılarına birlikte şahit olabileceğimizi sanıyorum.

Bu arada Kyryon tam 26 yıdır ortak rüyamıza konuk olmaktaymış ve ben onun ismini sadece 15 ay önce duydum ve bunu çok hummalı okuma araştırma süreci izledi ve işin ilginç yanı 26 yıldan sonra Kryon ilk kez Türkiye’ye geldi, bununla kişisel ilgimi kurmadan edemiyorum. Her şey birbirine bağlı, her şey canlı, uyanık ve cevapçı! O halde ben ve ülkem gerçekten barış yolunu seçmişiz. Karşılaştığımızda hatırlatırsanız izlenimlerim ve Lee’yi groklamam konusunda detayları anlatırım 🙂
Her zaman iyi, disiplinli, şevkli bir öğrenci olmuşumdur, kendimi de kutlama fırsatını atlamıyorum, teşekkür ederim.
Peki sizlerden ne haberler var?
Ödevleriniz nasıl gidiyor?
Sizlere önerdiğim Cadının Rüyası kitabını okuyan oldu mu?
Kahi yapıyor musunuz?
Hiç haipule yapan oldu mu?
Garden Tikisini ve güç hayvanını bulan oldu mu?
Maceracı şaman olarak macera yaşamak kadar sizlerin maceralarını duymak da çok heveslendirici ve heyecanlı benim için. Aloha SA

*

Ben de henüz birkaç gün önce, alışkanlığımı değiştirmek adına, tam şekersiz beslenmeye geçtim. Hayatımdan bir süreliğine, tatlı, şeker, çikolata, reçel, cips v.s. tarzı her şeyi çıkardım. Çok kolay olur düşüncesindeydim ama geceleri kalkıp tatlı şeyler yeme alışkanlığı oluşturduğumu unutmuşum tabi… İlk gece uyandığımda şans eseri hurmaya denk geldim de iki tane yedim. /Her türlü meyva serbest) Sonraki gece bir adet muz işimi gördü. Bir süre böyle gider. Bu çok kolay gelince ben de değişiklik yaparım. Fa’nın 16 Gözü benim favorim bu aralar. Onunla uygulamalar yapıyorum. Şimdiye kadarki durumum budur. Geçen hafta İKE’deydim. Bu hafta MANA’da olacağım. Bütün güç içeriden gelir. Aloha BY

*

Gecen hafta IKE çeşitli değişiklikler getirdi gizemin rüyasına.. Teyzem ile ilgili eşyalar konusunda bir rahatsızlığım vardı.. Ve en son aynı evde olmamıza rağmen konuşmamayı tercih ettim. İçimden sürekli hoponopono yapıyorum.. Konuşmama – yapmama – iradesini de geliştirirken şimdilik kendi odasına yığdığı valiz ve kolileri kaldırmış olduğunu farkettim. Bir de geçen gün iki karga kavga ederken hoponopono yaptım.. Kavgayı kestiler : ) herkese güzel bir hafta dilerim… Bu hafta MANA.. Bakalım neler değişecek gizemin rüyasında…GS

*

Herkese merhaba. Bu hafta İke ”Dünya düşündüğünüz şey’dir” prensibini deneyimlemeye devam ediyorum. Şunu farkettim ki sadece sözcüklere dökülmüş eylemler değil günlük basit hareketlerim, yaşadığım ev, her şey ama her şey alışkanlıklardan ibaret. Geçen hafta ailemle birlikte çok daha fazla zaman geçirdim, anlaşmazlık dediğimiz şeylerin aslında fikir ayrılıkları olduğunu ve bunları düşünce olarak büyütmemem gerektiğinin bir kez daha üzerinden geçtim. Ara sıra bunaltılarım olsa da ki kendime bu bunaltılar içinde güldüm. Hoş bir hafta geçirdim ama nedense biraz havada gibi benim için bu prensip. Yiyecekler konusunda Berrin’in şekerli yiyecekler yememe deneyimine hayrettir ben de kendiliğimden katılmışım bu ara, hiç değil ama eskisine nazaran çok daha az.

Geçen hafta Cesi (bizimle yaşayan köpek kızım) ile ilgili komik bir şey yaşadım. Paylaşmak istiyorum. Evden çıkarken kalk biraz dolaş bu ne hep oturuyorsun dedim ve çıktım. Geldiğimde bir sineğin peşindeydi. Onu yakaladı sonrasında da yaklaşık iki saat olmayan sinekleri arayıp durdu odanın içinde. Basit bir şeydi ama beni çok güldürdü :))

Hepimize iyi ve güzel bir hafta diliyorum. Aloha -GB

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir