Dört Ay, Dört Kadın

YurtköySon dört ayda beni sevindiren Kıryamalı dört kadından ilki Deniz olmuştu. Biliyorsunuz çocuklara Go oyununu tanıtmak sevdirmek amaçlı sekiz haftalık bir eğitim projesi yürürlüğe koyduve sanırım şu sıralar sona yaklaşmıştır. Bizleri yeniden sevindirmek için bir satır da olsa bilgilendirmediği için (Deniiiiizzzz… Duyuyorsan boy ver!) kesin konuşamıyorum.

İkincisi Karamürsel’den, gerçekten yürekli, çalışkan, zeki bir yama, adı Sevgi Yüreklik. Olağan üstü bir hayali vardı: Yeryüzü ile dost, kendine yeterli, sanat, bilim ve bilimum yaratıcı çalışmaları içerisinde toplayan komünal bir yaşam kurmak. Bu hayalini gerçekleştirmek adına annesinden borç para alıp Karamürsel’e yakın bir dağda arazi satın aldı. Hayalini projelendirdi ve insanlara sundu. Birçok kişinin sevgi ilgi ve onayına mazhar olan proje, yani artık adıyla sanıyla Yurt Köyü, bu ay itibariyle dernekleşti, fiziki ve sanal alt yapı çalışmaları başladı. En kısa zamanda ilk meyvelerini sunacak. Dün İstanbul gurubu toplantısına katıldım, Sevgi’yi kalbim sevgiyle titreyerek dinledim, heyecanına katıldım ve artık elimden ne gelirse projeyi desteklemek üzere bilendim Ona da bir kaç kez üyesi olduğu Kırkyama’ya faaliyetler ile ilgili bilgilendirme yap çağrısı yaptıysam da (Sevgiiiiii… Duyuyorsan boy ver!) korkunç iş temposu içinde kayboldu gitti.

Üçüncü kadın yine kırkyama yazarlarından Berrin. Onu çoğunuz tanıyorsunuz. Uzun zamandır gündemimizdeki İstanbul’da buluşma, üretme, yaratma mekanı arayışımızla ilgili dirayeti eline aldı, kararlılıkla aradı ve istediğini buldu. Şu an, henüz tanımadığım iş ortağı ile birlikte Taksimde kiraladıkları mekanın fiziki ve sanal makyajı ile uğraşıyorlar. İsim annesi de ben oldum: Tuva Sanat ve kişisel gelişim merkezi, çok yakında işlerliğe kavuşacak. Eğitimciler ve projeler , fikirler havalarda uçuşuyor. Bundan sonra yapacağımız eğitim ve diğer toplantılar için artık adresimiz belli. Sanırım yakında en azından açılışını ve taşıdıkları idealleri bizlere buradan (Berrriiiiinnnn… Duyuyorsan boy ver!) haberdar ederler.

Dördüncü kadın, Bodrumdan bir üyemiz, adı Mutlu. Yıllardır psikologluk yapıyordu ama bir de ideali vardı, çalışmaları genişletecek, topluca kucaklanacak bir mekana sahip olmak istiyordu. Ve bu ay o da  Ortakent’te harika biir bahçe içinde özel bir yer bularak, orada Mu meditasyon gurubunu başlattı. Sanırım yakında başka eğitim ve seminerler de planlanacaktır, en kısa zamanda gidip hayırlayacağım inşallah. Umarım bize planladıkları ve halen başlayan faaliyetlerle ilgili bilgi aktarmı (Mutluuuuuuu…. Duyuyorsan Boy ver!) yapacaktır.

Dün gece otobüste hepsi zihnimde ve yüreğimde bana yolculuk arkadaşlığı yaptı, ben de bu yazı ile onlara teşekkür etmek istedim. Sizleri kutluyor ve başarılarınızla gururlanıyoruz.

Bu arada ressam arkadaşımız Leyla’nın başlattığı ve azimle devam ettirdiği “Güzelliğin Çoğaltılması” aktivitelerini sevinç ve merakla takip ediyoruz. Keşke bu sayfalardan deneyimlerini bizlere aktarsalar.

http://www.kirkyama.org/?p=748

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir