Dikkat ve Ben’im

Dikkat, başlangıçtan beri var olan zekadır, bilincin ta kendisidir. O kavramsal düşünce tarafından yaratılmış bariyerleri ortadan kaldırır ve bununla birlikte hiçbir şeyin kendi başına var olmadığı farkındalığı gelir. O algılayanı ve algılananı birleştirici bir farkındalık alanı içinde birleştirir. O ayrılığı ortadan kaldıran ŞİFACIdır.

Eckhart Tolle

Şimdi anına amacımıza ulaşacak bir araç olarak bakmadıkça bu alana giren herkesi ve her şeyi ilginç asil bir konuk olarak görürüz. Bu birleşik alanı ilk kez fark edip yaşadığımda ne kadar şaşırdığımı hatırlıyorum. Güzellik bu işte
 
Paylaştığım foto E. tolle dan

Hiçbir ilişki sessizlik ve dinginlikle birlikte gelen genişlik duygusu olmadan gelişemez. Bunu zihinle anlayamayız deneyip görmek lazım. Çok şaşırtıcı ve yürek hoplatıcıdır.
Aşağıda E. Tolle dan paylaştığım pasaj burada konularla ilgilenen herkes tarafından eminim biliniyordur ancak uygulama alanına geçmesi için ya bir çok nesil gerekecektir ya da başta söylediğim sessizlik denenecektir. Örneğin ben bu konuyu rüya görüşmeciliği yaptığım onbeş yıl içinde farkında olmadan öğrenmişim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir