David Paladin-Zorlu bir hayat

sacred_spirits

David Chetlahe Paladin bir Nevajo yerlisi iken onun tanrı vergisi çizimleri Amerkan ordusunun eline geçti ve nazilere karşı bir operasyonun parçası oldu. Sonrasında nazilere esir düştü, inanılmaz işkenceler gördü, kamplarda kaldı. Savaş sonrasında bir hastaneye yatırıldığında, bacağında ağır protezler ile yürüyemiyordu bile. Kalan ömrünü yatakta geçireceğini düşünüyordu, güçsüz ve ümitsizdi, ancak kabilesi onun durumunu gördüğünde aralarında bir karara vardılar.

song_for_spring

Kabilenin yaşlıları David’in bacaklarındaki metal protezleri söküp beline bir ip bağladılar ve onu derin sulara attılar!

“David, ruhunu geri çağır!” diye buyurdular. “ruhun artık bedeninde değil. Eğer ruhunu geri çağırmazsan seni suya bırakacağız, hiç kimse ruhu olmadan yaşayamaz. Ruhun senin gücündür.”

Aylarca esir kaplarında, yere çivilenerek işkence edilmiş olan bu adam içinde öfke, acı ve nefret biriktirmişti ve onları suya bırakması gerektiğini anladı. Bu çok zor bir karardı. “Öfke bedenimden çıksın diye dua ettim ve dualarım kabul oldu” diyor.

*

David tamamen iyileşti ve ışık saçmaya başladı. Bir şaman ve şifacı oldu. Tekrar resim yapmaya başladı ve çok yetekli bir sanatçı olarak ün kazandı.

legend_coyoteflight_wiru

Şu adresten inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir