Çok beklettiniz…

İzmit’te üç elektrikçi başka güce ihtiyaç olmadan elektrik üreten cihaz yaptıklarını iddia etti Mustafa BAĞDİKEN/İZMİT

İzmit’te çıraklıktan yetişme 3 elektrikçi arkadaş yakıt, su ve benzeri hiç bir madde kullanılmadan ve başka bir yerden enerji almadan, kesintisiz elektrik üreten bir cihaz geliştirdiklerini ileri sürdü.   Şu anda kendi dükkanlarında kullandıkları, 380 volt elektrik veren 5 KV gücündeki cihazın ampulleri kesintisiz yaktığını, televizyon ve buzdolabını da çalıştırabildiğini söyleyen 3 arkadaş, bu cihazı geliştirerek bir apartmana, fabrikaya, hatta bir kasabaya bile yakıta gerek duyulmadan istenilen güçte temiz ve kesintisiz enerji sağlayabileceklerini öne sürdü.
Cihazı imal eden Ercan Özel, İsmail Öner ve Aytaç Özel, en büyük korkularının bu buluşlarının çalınması olduğunu belirterek, cihazın içini ancak noter huzurunda ve devlet yetkililerinin de önünde kendilerine patent garantisi verilmesi kaydıyla açacaklarını söyledi. Kocaeli Sanayi Odası ile bazı Teknoparklar’ın, belirli bir deneme sürecinin ardından cihazın geliştirilmesi konusunda destek vermeye hazır olduklarını belirttiklerini öne süren 3 arkadaş elektrikçi, cihazın Türkiye’nin enerji sorununu çözebileceği görüşünü savundu. (dha)

Sanırım daha önce de buna benzer bir buluş duyulmuştu gerisi gelmedi, ben bu gazeticelere de şaşıyorum. Bu kadar önemli bi olay oluyor ve gerisi gelmeyince merak edip bakıyorlar mı ne olmuş neden iş gelişmemiş, o insanlar yaşıyor mu, akademik görüş alınmış mı? vs vs. Bedava enerji ya kimseyi ilgilendirmiyor, ya da bu insanlar öyle ümitsiz ki “bize yedirmezler abi!” modundalar.

Şu anda en önemsediğim konulardan belki ilk üç arasına giriyor benim; çünkü bedava enerji demek Yeni Dünya’ya geçebilen daha çok sayıda insan anlamına geliyor. Çünkü enerji kaynaklarını ellerinde bulundurarak diğer insanları köleleştiren güç merkezlerinin gereksizleştiği anlamına geliyor. Yukardaki gibi ya da daha önceki benzerlerinin başına neler geldiğini bilen varsa lütfen bizimle paylaşsın.

Not: Yeni dünyada olmasını istediklerimiz arasında imiş, bakınız: https://sibelatasoy.com/?p=328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir