Canımız, ciğerimiz ağaçlarımız

Türkiye İş Bankası, ülkemizde bugüne dek gerçekleştirilen en büyük çevre kampanyalarından birini başlatarak, önümüzdeki beş yıl içinde, yaklaşık üç bin futbol sahası büyüklüğündeki bir alanı ormana dönüştürüyor. İş Bankası, “81 İlde 81 Orman” isimli proje çerçevesinde; müşterilerine, iş ortaklarına ve çalışanlarına gönderdiği yılbaşı ve özel gün hediyeleri için ayırdığı fonları, Türkiye’nin 81 ilinde “yeni orman alanlarının oluşturulması” amacıyla değerlendirecek. İş Bankası’nın, 11.000.000 YTL üzerinde kaynak aktararak TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) ile Çevre ve Orman Bakanlığı Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştireceği proje kapsamında beş yıl içinde yaklaşık 1.500 hektarlık alana iki milyonu aşkın fidan dikilmiş olacak.

Bugüne kadar ülkemizde gerçekleştirilmiş en yaygın ve en büyük ağaçlandırma çalışmalarından birisi olan “81 İlde 81 Orman” projesi, 22 Aralık Pazartesi günü Türkiye İş Bankası Kocaeli Ormanı alanında gerçekleştirilen törenle başlatıldı.  

 

 

Daha çok sayıda kurum tarafından benimsenmesi dileği ile İş Bankasını kutluyorum.

Not: Sigarayı yasaklayarak dumansız masmavicik gökyüzü ve sonsuza kadar sağlıklı insan “zannı” yaratmaya çalışanların dikkatine sunulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir