Beklentilere STOP çek!

19 Ocak 2012

ADAMUS: Kesinlikle. Yani güven önemli konulardan bir tanesi. Birçok insan burada tökezleyecek. Onlar bir ve ikinciyi aşacaklar ama güvene çarpacaklar. Bunu anlayamazlar. İsteyebilirler. Hoşlarına gidebilir ama anlayamazlar – kendine güvenmek gerçekten nedir– ve sizi bu güvenden uzaklaştıracak bir sürü şey oluyor.

Sanki her şey… Yarattıkları her şeyde, oradaki bu gerçeklik, hepsi güvensizlik hakkında.  Bu seçimler, inanç sistemleri, enerjileri çektikleri yollar aracılıyla yapılıyor, şimdi de kendi güvensizlik dünyalarını yarattılar. Onun içinde yaşıyorlar. Yani her şey onlara güvensizliğin olduğunu, özellikle de kendilerinde olduğunu söylüyor.

Bu çok zor bir şey çünkü enerji bilince oldukça bağlıdır ve güvensizlik olduğunda daha fazla güvensizlik yaratır ve artık güvensizlik dünyasında yaşıyorsunuzdur. Kişi bunun içinden nasıl çıkabilir? Kişi nasıl yeniden kendine güvenmeye başlayabilir? Onlara olan her şey – birden, sizinle güven hakkındaki harika bir konuşmadan uzaklaşırlar, kapıdan çıkarlar, buzda kayarlar ve bacaklarını kırarlar – ne olacağını düşünüyorsunuz? Tabii ki, güvenmemeye geri dönecekler.  “Saçmalık”.

Kaçınızın benzer deneyimleri olmuştur? Bir grupta veya onun gibi bir toplantıda bulundunuz veya ilham veren bir kitap okudunuz ya da hayatınızda sizi etkileyen bir şey oldu ve gerçek anlamda o saniye telefon çaldı ve kötü bir haber aldınız veya kaydınız ve düştünüz ya da neyse o oldu. Sonra ne olur? Tekrar düşünmeye ve güvenmemeye başlarsınız. Sonra merak edersiniz belki bu size göre değildir. Belki Ruh’lar size bir şey söylüyordur.

Yani güven iyidir, ama insan kendine güvenmeyi nasıl öğrenir? Seçim yapın, evet. Şimdi, güvenmekle ilgili bir sürü deneyiminiz olacak. Bir şey falan ispat etmeyeceksiniz, ama sizin güvenmeniz için güvensizlik hakkında bir sürü örneğiniz olacak. Enerjinin çalışma şekli çok ilginçtir.

Kişi kendisine güvenmeyi nasıl öğrenir veya deneyimler? Derin konu. Eğer bunu cevaplayabilirsek, tanrım, başka bir seviyeden daha mezun olacağız.

Bu arada, eğer bir konuşma gibi gelmiyorsa, böyle yaptığımız için, bu Yeni Dünya eğitiminin bir parçası. Bunun gibi sorular sorduğumuzda ne kadar ilerlediğinizi anlamanızın bir parçası ve şu anda içinde bulunduğumuz damıtma sürecinin bir parçası, bunun hakkında kitaplar yazmadan enerjileri damıtmak ve kitaplar, bilirsin, ciltlerle. Her şeyi aslında özüne nasıl indirgersin?

LARA: Bence güven tamamen deneyimlenmeden önce, sonucun ne olacağına dair beklentilerden vazgeçilmeli.

ADAMUS: İşte, teşekkür ederim. Sonucun beklentilerinden vazgeçmek. İnsanlar bunu yapmaya istekli mi?

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.