?>

Balzamik (Balsamic) Karakteristiği

18 Mart 2010

Geçmiş dönemlerde pek önemsenmeyen, sezgisel niteliklerin değeri ve kadınsı yaklaşım prensipleri günümüzde tekrar değerlendirilmektedir. Ay döngüsü ile sembolize edilen ilişki kendi benliğimiz içindeki ilişki olup, her ne olursa olsun erkeksi ve kadınsı özelliklerimizi sürdürmeye devam ederiz. Güneş’in (habercisi olan Merkür’ün de) sembolik olarak temel yaşamsal enerjiyi temsil ettiğini ve yaşamımız süresince amaçlarımıza ulaşmak için beraberce hareket etmek zorunda olduğumuzu düşünebiliriz. Bu bağlamda, Ay’ımızın Güneş’imizle olan ilişkisine yaşamımızdaki mevsimlerde uyumu getirebilecek sezgisel bilgelik açısından bakabiliriz.  Hiçbir zaman küçümsemeden ve onu iyi anlayabilmek amacıyla, Ay’ın gücüne dikkat etmeliyiz. Ay’ınız, Güneş’inizin parlak canlılığını değişen aşamalarla size yansıtır.

Doğum gününüzden önceki en yakın olan Ay fazına tablodan bakın. Bu sizin doğumunuzla ilgili Ay fazınızdır. Aynı zamanda, Güneş’iniz tarafından getirilen yaşamsal amacınız açısından anlam ifade eden bir sembolizmdir. Burada özet açıklamalar verilmektedir ve genelleştirilmektedir. Kendi doğum haritanızda Güneş’inizin konumunun ve diğer unsurların dikkate alınması gerekir.

Sekiz fazdan oluşan bu dönüşüm döngüsünden biri de Balzamik Ay (Balsamic) fazıdır. Balzamik döngünün anlamı kısaca;

Geceleyin gökyüzünde sadece ince bir ışık parçası görülmektedir. Hilal şeklindeki ayın giderek küçülmesidir. Balzamik ay, güneş döngüsünde, daha popüler adıyla cadılar bayramı olarak da bilinen Samhain kutlamalarına denk düşer. Görünen ve görünmeyen dünya arasındaki perdenin ince olduğu, ruhların fiziksel konumlarını bırakmaya başladığı, ruhun yeniden bedenlenmeye yöneldiği zamanlar anlamındadır.

http://www.ncgr-turkey.com/aydongusu.htm

Ayın balzamik döneminde doğanların karakteristiği şöyle sıralanmış: (Bu bölüm astrolog Öner Döşer’in çalışmasından alıntılanmıştır.)

Benzerlik: Balık Burcu enerjisi

-Hayatında yoğun biçimde değişim ve dönüşümler yaşayan
-Geleceğin trendlerini içgüdüsel olarak bilme, öngörü potansiyeli yüksek
-Toplumdaki hiyerarşiden ve güç sahibi kişilerden rahatsız
-İsyan etmeyen, içe dönük, sessizce çalışır,ön saflarda aktif rol almaktansa arka planda araştırma yapmayı tercih eder
-Psişik duyarlıkları yüksektir, aydınlanma arayışındadır,ruhsal yolları izlemeye meyillidir
-Dünyevi aktivitelerle ilgili uzun vadeli taahhütlere girmekten çekinir
-Gelecekteki potansiyelleri inceleyen,sorgulayan, hipotezler geliştiren
-Hem iç hem de dış dünyada değişik kayıplar yaşamak durumunda kalan
-Toplum içinde kendisini tamamen rahat hissetmese de mensubu olduğu grupların hatırı için bu tip ortamlarda bulunan
-Ait olmama duygusunda, yaşamı içsel düzeyde yaşayan
-Diğer insanlara bilgeliğini ve deneyimlerini aktarabilen
-Hep geleceğe yönelik ve dönüşümcü bir üretkenliğe sahip
-İyi ve kötü şansa kadere ve karmaya inanan
-şifacılık özelliği olabilir
-Yeni şeylere başlamaya her an hazır olabilir
-Hırslarını devre dışı bırakabilir
-Belli amaçlar ve idealler için çalışabilir evrensel görüş sahibidir
-İhtiyacı olan insanların yanında olmak adına çeşitli sağlık kuruluşlarında görülebilir
-Kendine güveni azdır, başkalarını yönetmek yerine  kendi yoluna gitmeyi tercih edebilir
-Herşeyin olması gerektiği zamanda gerçekleştiğine inanır, kabullenicidir.

Örnek:Abraham Lincoln

 

Yeni Ay ve Hilal fazları için tıklayınız 

55 Yorum

 • özlem bahar 02 Ağustos 2016, 19:58

  balsamik ay fazında balık burcundan yükseleni ikizler ay burcu kova olan bir kişiyim. bilmem anlatabildim mi??:=))

 • Sibel 09 Temmuz 2016, 18:15

  Astrolog olmadığımdan bir yorum getiremiyorum:)

 • esra 09 Temmuz 2016, 16:03

  merhaba, google’a “balsamik fazda doğmak” yazıp kendimi bu sayfada bulmak ilginç bir tevafuk oldu. Çağrınıza yanıt verdiğimi düşünüyorum 🙂 Balzamik fazda doğanların en iyi idrak ettikleri duygunun fedakarlık olduğunu düşünüyorum. Bir de dünyevi yaşamın anlamsızlığı içimizde bir yerlerde kıpırdanıp duruyor sanırım. 12.ev vurgusu bu kaçınılmaz değil mi?

 • serkan 21 Mayıs 2016, 11:29

  Merhaba

  22 nisan 1980 doğumluyum. lunarıum adlı bir site var. oradan 1980 yılı nisan 22 gününe baktığım zaman ay ilk çeyrekte ve aslan burcunda.

  yükselenimi bulamıyorum. doğum saatim belli değil. 22 nisan’da doğduğumda ay aslan burcunda ise, benim yükselenim de aslan mı oluyor?

  Teşekkürler.

 • tolga 15 Nisan 2016, 01:07

  Bende ,kardeşimde balzamik ayda doğmuşuz. 3 sefer iş için şehir değiştirdim,büyük bir trafik kaza ve sonrasında ameliyat deneyimim oldu,En önemliside aniden annemi ve 5 yıl sonrada babamı kaybettim.34 yaşındayım,ama ruhum 60 Daha ne yazayımki? Akrep,yükselen başağım. Ayım terazide.. Bilgilendirmeniz için saolun. Sevgiler

 • ebru s 25 Ocak 2016, 02:32

  Balık burcu balzamik ay evresinde doğan yükseleni boğa ay burcu kova özellikli biriyim. Yazı tamam bu benim.derken alakası yok dediğim özellikleri de içeriyor. Özellikler ne kadar uyuyor hangi gezegen burç daha baskın bilemiyorum aman ay burcum kova olması yeterince gergin bi konumu zaten

 • Sibel 12 Aralık 2015, 08:44

  Merhaba Zeynep hanım, yaradılışınıza uygun bir meslek seçmişsiniz, umarım bazı avantajları danışanlarınız adınızna bol bol kullanırsınız. sevgiler

 • zeynep 12 Aralık 2015, 01:07

  Sibel Hanım merhaba ben de balzamik olduğumu yeni öğrendim :)) Benim mesleğim de psikoloji alanınıda.Çok ilginç …Paylaşımlarınızı takip edeceğim iyi çalışmalar ..

 • Bade 24 Kasım 2015, 15:55

  Balsamik’im malesef… çok zor çok !

 • Nur 26 Ekim 2015, 13:50

  Bende balzamik mişim
  Seviyeli mi uzulmeli miyim bilmiyorum..

  1 nişan 1973
  01 :30

  Hayatımı az çok tahmin edersiniz .
  ruhsal anlamda çok değişik geçişler var empati süper kuvvetli
  Hatta kişilik atlaması olacak kadar gerisini siz düşünün
  O kadar çok farklı yeteneklerim varki
  Sokakta yaşamanın ne anlama geldiğini
  Ünlü bir sirket sahibi olmanın getirdiği sorumlulukları
  Küçük bir çiçeğin ne hissedebilecegini gayet rahat anlıyorum
  Ve bu bazen kendimi unutturuyo .yeterince ilginç öyle değil mi:))))

 • Sibel 15 Ekim 2015, 06:59

  Merhaba Gönül hanım, yaşadıklarımız inanç ve kabullerimizin bir yansımasıdır, astrolojik özellikler kendi belirlediğimiz hedefe hangi ulaşım aracıyla gideceğimize dair bilgiler verir sadece.

 • Gönül 14 Ekim 2015, 20:52

  Bende balzamik ay doğumluyum ve işin garibi oğlum da balzamik ve hayatımı anlatmak bile istemiyorum üç dört kez farklı astrologlara haritama baktırdım gelecek öngörüleri çıkmadı aynı şeyleri söylediler…. Maalesef ben burçlar hakkında hiç birşey bilmezken yaşadıklarımdan sonra pek çok şey öğrendim ama hâlâ aynı yerdeyim sibel hanım yardımcı olursanız sevinirim

 • Sibel 02 Eylül 2015, 18:29

  Merhabalar, bu yazıyı paylaştığım sıralarda balzamiklerin belki telepatik olarak iletişimde olabilecekleri ve bir takım olaylar konusunda bilerek/bilmeyerek birlikte çalışıyor olabileceklerini düşünmüştüm ve o sebeple acaba balzamikler kendilerini biliyorlar mı görmek için bu çağrıyı yapmıştım 🙂 Görünen o ki epeyce balzamikmişiz. Sizin çalışmaalanınız da doğanıza ne kadar uyumluymuş, kutlarım. sevgi selam

 • Sibel 25 Ağustos 2015, 10:33

  Merhaba Sibel Hanım, adaşmışız bu arada. Ben tam bir balzamik ay’lıyım. Güneşim kova, yükselenim yay ve neptün yükselen kavuşumum var. Hep balık özelliklerimin buradan kaynaklandığını düşünmüştüm. Yazınız sayesinde balsamik ay doğumlu olmamdan ötürü olduğunu da anladım. Ay burcum oğlak ayrıca ve 1. evde jüpiter ile kavuşumda. Sipiritüel konular ve astroloji çocukluğumdan beri beni hep cezbetmiştir. İşimde de ikisini de kullanıyorum ve bir sağlık kuruluşunda çalışıyorum, psikoloji alanında.

 • Artemis 18 Ağustos 2015, 17:51

  Tabii tanışalım :))

 • Sibel 27 Haziran 2015, 19:00

  Merhaba, Gunes burcu terazi olarak pek içe dönüklük beklenmezdi zaten 🙂

 • Mihri 27 Haziran 2015, 13:52

  Ben de 26.09.1997 21:15 dogumlu, balzamik ay evresine denk gelen biriyim. Acikcasi bazi ozelliklerini tasiyorum fakat bu evrenin insani icedonukluge, pasif kalmaya iten ozelliklerini tasimiyorum. Buyuk ihtimal bu diger etmenlerle alakali. Gunes burcu terazi, ay burcu aslan ve yukseleni boga olan bir insan olmamin bunda etkisi oldugunu dusunuyorum.

 • berna 20 Mayıs 2015, 18:19

  20.09.1987 saat 13.30 dogumluyum. Basak burcu yukselen yay ay burcum aslan. Balsamik evrede dogdum ve butun balsamik ozelliklerim mevcut maalesef 🙁 pek hayrini gordugum soylenemez.

 • selin 09 Mart 2015, 11:58

  Ben de balzamik fazda doğmuşum, yengeç burcuyum, ay boğada, yükselen koç… 6.hissim gerçekten çok kuvvetlidir ve insanları ve kendimi hep eleştiriyorum, sanırım idealizmden kaynaklanıyor, hep dünyanın nasıl olması gerektiğini düşünürüm, ve bunu neyin bozduğunu sorgularım, ütopik düşünce yapım var, çok doğru söylenilenler, ayrıca karl marx da balzamik diye biliyorum, yanılmıyorsam :))

 • Sibel 29 Aralık 2014, 22:45

  Merhaba, zaman içinde burada biz balzamikler oldukça çoğaldık, keşke bir gün hep biraraya gelip bazı uygulamalar yapsak 🙂

 • Arzum 17 Aralık 2014, 16:38

  Sibel Hanım Merhaba,

  Ben de bir balzamik ay zamanı doğan biri olarak, yazmak istedim.
  Güneşim; Boğa, Yükselenim; Aslan, Ay burcum da balık…

  Sevgiler

 • ezgi 21 Nisan 2014, 11:32

  Merhabalar Sibel hanım ay burcumu araştırırken sayfanıza denk geldim. Güneş burcum oğlak yükselenim terazi ay burcum akrep. Ben de balzamik dönemde doğmuşum. Yalnız anlamadığım hem akrep hem balık özellikleri mi taşıyorum acaba?

 • aysedilek 31 Aralık 2013, 12:22

  Ben de balsamik ayda doğmuşum ve ayım ve yükselenim akrepte sanıyorum o nedenle görünenle değil görünmeyenleri kurcalamaya çalışıyorum. Yazının çoğunda kendmdem parçalar buldum teşekkürler…

 • tamer içli 06 Kasım 2013, 21:03

  galiba balzamik im isteğiniz üzere temastayım.
  20-08-1963 saat 22.10

 • nuran 22 Temmuz 2013, 04:04

  ben ramazan ayında bayramdan bir kaç gün önce sahur vaktinde doğmuşum ve ayın balzamik evresinin son gününe denk geliyor diğer arkadaşları bilmiyorum ama hayatımda çok fazla enteresan şey oldu ve bunları senle paylaşmak isterim 🙂 teşekkürler 🙂

 • aliye 21 Mart 2013, 22:58

  Merhaba.Astroloji eğitimi alıyorum ve ayın balzamik evresinde doğmuşum.çokta iyi değilmiş o konum.yazı için teşekkürler 🙂

 • Olcay 07 Aralık 2012, 15:25

  18.08.1990 Sıkıntı =))

 • pinar 06 Ekim 2012, 01:36

  Merhaba Sibel Hanım,
  Ben Aslan, Aslan’ım. Merkur, Mars, Ay’ da Aslan’da.
  Balzamik Fazda doğmuşum, fazlasıyla tutuyor özellikler, bilgi için teşekkür ederim.

 • Sibel 02 Mayıs 2012, 10:53

  Hoşgeldiniz, bilinen ve bilinmeyenin bağlandığı yere.

 • gökçen 01 Mayıs 2012, 21:39

  Merhaba Sibel hanım.balsamik ay da doğmuşum merak ettim araştırıyordum ki yazınız ilgimi çekti.Merakımı giderdiğiniz için teşekkürler çoğu bana uyuyor.))

 • yonca 07 Mart 2012, 10:27

  BENDE BALZAMIK AY DOGUMLUYUM T]UM ,OZELLIKLERIIN KiSiLiGiME TAM OLARAK UYUM GOSTERMEDiGiNi DU;UNUYORUM.AYNi ZAMANDA BALZAMIK AY DOGUMLU Bi ARKADA;iM YANiMDA VE iKiMiZiNDA Ki;iSEL ,OZELLiKLERi BiRBiRiMiZDEN .COK FARKLi

 • Sibel 29 Ocak 2012, 18:55

  Gerçekten de internet ortamında pek bulunmayan bilgilerdir. Öner Beyden özel izinle paylaşmıştım bunu 🙂

 • akrepss 26 Ocak 2012, 02:30

  ilk defa duydum ve şok oldum akrep olamama rağmen kabullenemedim açıkçası böyle birşeyi ama galiba doğru

 • Sibel 19 Aralık 2011, 09:23

  Merhaba, hoşgeldiniz. Biz balzamikte doğanlar gurubu olduk galiba 🙂 Gerçi bizler guruplaşmadan gurup olanlarız, daha ziyade rüyalarda biraraya geliyoruz sanırım (böyle olabileceğini kuvvetle hissediyorum). Balzamikte doğanların curiosita https://sibelatasoy.com/?p=4705 olanları da var mı aranızda?

 • sultan 19 Aralık 2011, 02:21

  Merhaba, ikizler burcuyum ay ım boğa yükselenim kova balzamik ay fazında doğmuşum. yazıyı okurken tamamen benimle uyuştuğunu gördüm ve şaşırdım. kendimde zaten tanımladığm şeyleri biyazıda bu kadar yakın görmek iyi geldi.

 • Sibel 02 Aralık 2011, 23:17

  Merhaba ve hoşgeldin aramıza 🙂

 • tugba 02 Aralık 2011, 02:40

  ben yengec burcuyum, balzamik fazda dogmusum, ustelik yukselenimde terazi, yazdiklariniz tamamiyle uyuyor.

 • yonca 18 Eylül 2011, 10:45

  BENDEE OVAKİT DOGMUŞUM AMA İNANMAK İSTEMYORUM KENDİMİ SORGULAMIYCAM ARTIK YAA.BU ASTROLOJİ DENEN ŞEYÇOKK TEHLİKELİ BENCE.İNSAN KENDİ KİŞİLİĞİYLE ÇELİŞKİYE DÜŞÜYOR VE BU DURUM BENLİK ÇATIŞMASINA YOL AÇIYOR……………………….

 • Didem 08 Ocak 2011, 14:49

  İlginç gerçekten… Bir çok özelliğini de taşıyorum. Zaten akrep burcuyum birde üstüne balsamik ay özellikleri eklenince demekki böyle olunuyormuş:)paylaşım için teşekkürler

 • Feyza 01 Kasım 2010, 21:52

  Yapabileceğim bir şey olursa, seve seve 🙂

 • Sibel 29 Ekim 2010, 21:01

  Rica ederim, kendimizle ilgili belirsizliklerin bini bir para iken, arada tanıdık şeyler bulabilmenin sevincini biliyorum ve bunu paylaşabilmekten de mutluyum. Balzamikte doğanların sayfama konuk olmaları da ayrı bir mutluluk, belki toplu olarak yapabileceğimiz bazı işler bile olabilir, kim bilebilir ki 🙂

 • Feyza 28 Ekim 2010, 18:23

  Balık burcunda tek bir gezegenim olmamasına rağmen kendimde yoğun bir şekilde bu burcun özelliklerini hissetmem balzamik ayda doğmamdan sanırım.. Tüm özellikler doğru.. Okuma fırsatı bulmamızı sağladığınız için çok teşekkürler..

 • özlem 28 Eylül 2010, 18:17

  benimde güneş burcum balık ve balzamik fazda doğduğumu öğrenmiş oldum 🙂 aynı özellikleri taşıyorum. yazınız güzel başarılar…

 • Sibel 20 Eylül 2010, 13:37

  Balik enerjisi taşıyan bir balık! Sizinle tanışmak isterdim Ayçin Hanım. Sevgi selam benden

 • Ayçin 19 Eylül 2010, 19:50

  Merhaba Sibel hn.
  Ben de Balsamik fazda doğmuşum,ne olduğunu araştırırken yazınızla karşılaştım.Anlatılan özelliklerin hemen hemen tamamına yakın karakterdeyim ancak Güneşim de balık olduğundan balsamik etkisini kendimde tam olarak ayırd edemiyorum.PAylaşımınız için teşekkürler.Sevgiler.

 • Sibel 23 Haziran 2010, 10:38

  Teşekkürünüzü, bu bilgileri kendi ders notlarından çıkarıp bizimle paylaşan Rezzan arkadaşıma iletiyorum. Sevgi-selam

 • hale kiper 23 Haziran 2010, 09:42

  Merhabalar
  Ayın balzamik halindeyken doğmuş olduğumu öğrendim,tüm özellikler uyuyor.Teşekkürler
  sevgiyle kalın

 • Sibel 29 Mart 2010, 11:08

  Hoşgeldiniz Güliz, hem sayfama hem balzamiklere. Umarım iletişimi sürdürürüz. Kırkyama Google gurubumuza a bekleriz. Desteğinizle yeryüzü ile uyumlu, dost bir yeni dünya’ya koşuyoruz.

 • guliz 29 Mart 2010, 10:38

  suan ogrendim balzamik zamaninda dogdugumu; tam ne demek oldugunu arastirirken sizin yaziniz cikti karsima. Cok tesekkur ederim paylastiginiz icin.Ayrica yazilarinizi da okudum bu sekilde, gercekten cok begendim..

Eski yorumlar
Yeni yorumlarYeni yorumlar »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.