Atlantis mi?

 Google Earth’le çalışan bir uygulama olan Google Ocean’da yapılan bir araştırmada kayıp kıta Atlantis’in olduğu varsayılan yerler incelendi ve ilginç bir bulguya ulaşıldı. 

İngiliz Telegraph gazetesinde yer alan habere göre Kanarya Adaları yakınlarında Batı Afrika sahiline 620 mil (997 kilometre) uzaklıkta bir nokta kayıp kıta Atlantis olduğu sanılan harabelerin izine rastlandı. Google Ocean’da tespit edilen ve insan eliyle yapılmış kusursuz bir dikdörtgene benzeyen “gizemli” şekillerin Atlantis olabileceği tahmin ediliyor. Galler bölgesinde olduğu tespit edilen dikdörtgenin bir mühendis tarafından belirlendiği bildiriliyor. 4 kilometre derinlikte olan dikdörtgen yapı, mimari çizimleri andıran bir harita şeklinde ve birbirini direkt kesen, rahatlıkla görülebilen çizgilere sahip.

Atlantis gerçekten varsa ne olacak, ne değişecek meraktayım 🙂 Onu bulmadan da bulduk varsayalım bir an için ve soralım “ha şimdi ne oldiii?”

Aslında bundan daha önemli soru bence şu; Atlantis’i geçmişimize yerleştirmek istiyor  muyuz, istemiyor muyuz?

Ya da önümüzdeki 300 yılda uzayda bir koloni kurmayı istiyor muyuz, istemiyo muyuz?

Geçmişe ve geleceğe uzanmak hala bize gerekiyor mu gerekmiyor mu?

Sadece istediğimizde, oralara (geçmişe ve geleceğe) uzanıp o şeyi bulduğumuzu anladık mı yoksa hala anlamadık mı?

“Var mıydı biz mi varettik”, hala önemli bir soru mu değil mi?

Soruları, Huun-Huur-tu gurubunun şarkı sonlarındaki kuvvetle nefesin dışarı verildiği, kısa ve net bir “ŞşşşU” diyerek bitirmek istedim, nedendir bilmem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir