2012’ye astrolojik bakış -2

-devam-

Konu başı için bakınız: https://sibelatasoy.com/?p=1699

2009-2011 yılları arasında etkin olacak Satürn-Uranüs döngüsü süresinde, köklü devletler ve kurumlar büyük sarsıntılar yaşayacaklar. Bu sarsıntılar ekonomik sebeplerle ortaya çıkacak. Yönetimsel zaaflar ve başarısızlıklar da buna eklenecek. Önemli ülkelerin devlet başkanlarına yönelik suikast girişimleri olabilir.

Rusya’nın 2009 yılı sonları ve 2010 yılı başlarından itibaren belirgin bir şekilde değişim göstermeye başlayacağını ve sonrasında da gücünü baskın bir şekilde ortaya koyacağını düşünüyorum. 2010 yaz aylarında Rusya’da önemli çalkantılar oluşacağa benzer ve Ekim Kasım gibi ipler daha da geriliyor. Putin için en zor zamanlar bu tarihlerden itibaren artmaya başlıyor.

2009-2011 geçişinde, en hızlı ve stresli gelişmeler, Asya ve Orta Doğu’da ortaya çıkacak, savaş rüzgarları hızlı bir şekilde esecek. 2010 yılı sonlarında İran’ın, komşu devletlerle ciddi sorunları olabilir. İsrail 2012 ye kadar gücünü koruyacak, bu tarihten itibaren zorlayıcı zamanlar başlıyor. 2010 yılının yaz ayları ve sonbaharında, İsrail-İran arasında, tüm Orta Doğu’yu etkileyecek büyük çapta gerginlikler ortaya çıkabilir. Bu dönemde etkin olacak Satürn-Plüton döngüsünü “savaş döngüsü” olarak adlandırabiliriz.

2010-2011 yıllarında Türkiye, uluslararası platformda daha fazla dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlarken, iç gerginliklerle de mücadele etmek zorunda kalacak ve politik alanda önemli güç çekişmeleri yaşanacak. Halkın önplana çıkacağı bu tutulma esnasında doğal felaketlere karşı da uyanık olunmalı.

İngiltere 2010 sonbaharına gergin giriyor, beklenmedik yönetimsel değişiklikler, hükümete yönelik spekülasyonlar ve skandallar beklenebilir. 2009 eylülünden itibaren tüm dünyada iç savaşlar, isyanlar, grevlerin giderek artacağı çalkantılı bir döneme giriliyor. Dünya ticaretini zorlu günler bekliyor.

Satürn-Uranüs döngüsü süresinde, dinsel kurallara ve kurumlara karşı çıkış, katı kurallardan bağımsızlaşma arzusu da giderek artacaktır. Vatikan ve papa Benedict’in şahsi haritalarına bakıldığında oldukça sert ve zorlu etkiler alacakları, Vatikanın iktidar gücünün, giderek çözülmeye başlayacağını gösteriyor.

2010 yılında önemli keşifler, icatlar, teknolojik gelişmeler bekleyebiliriz. Yeni fesefi akımlar ve radikal fikirler de ortaya çıkacaktır. Her alanda baş döndürücü değişimler, yenilikler oluşacaktır. Yeni enerji türleri ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Uzay teknolojileri ve astronomide yeni saptamaların dışında, dünya dışı zeki yaşam konusunda da önemli gelişmeler yaşayabiliriz.

Doğal felaketlerin de etkin olacağı 2009-2012 arasındaki dönemde, özellikle volkanik ve sismik faaliyetlerin giderek artacağını düşündüren belirtiler var. 2011 yılında dört güneş tutulması gerçekleşecek, doğal felaketlerin tetikleneceği bu zamanlarda maksimum seviyede önlemci olmak gerekiyor. Bazı bölgelerde küresel ısınmanın getirdiği iklim değişikliklerinin çarpıcı sonuçlarının görülmeye başlanması, toprak ürünlerinin zarar görmesi neticesinde kıtlık ihtimali devreye girmektedir.

Dönüşüm Zamanı- Öner Döşer – kitabından özetleyen

S.Atasoy

-devam edecek-

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir