Yeni Duyu Organları?

29 Mart 2012

Beş duyu organımız var malum, sizce yeni gelişmeler muhtemel yeni duyu organlarımızın aktif hale gelmesiyle açıklanabilir mi? Aranızda bedeninde yeni duyu organları tespit eden var mı? Nerede?

 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Yeni gelişmeler?

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Burada hepimiz yeni şeyler keşfettiğimizi, hislerimizi söylüyoruz ya. Belki YENİ’den doğduk belki doğmaya çalışıyoruz ya

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü sezgilerim demek istiyorum bu soruya. tabii soruyu okurken bizim gündelik algılarımız yüzünden yanılmamıza neden olan “organ” ve “beş duyu” kavramları var. kendimizde yeni olanı ayırdetmek için başka türlü görmek gerekiyor sanırım.

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Şimdi bu sorunuz beni başka bir alana götürdü.Son okuduğum kanal bilgilerinden birinde ki bu kanalların neden hep evropai olduklarını anlayamadığımdan itibar etmem pek ;önümüzdeki günlerde insanların genetik yapılarında değişim olacağını ve yeni bir algılama sistemine geçecekleri yazılıydı..Bu sorunuz konuyla alakalımı?

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü nasıl?

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Ne nasıl?

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü

  Yani nasıl başka türlü görmek lazım demiştim önceki yoruma. Size de; belki alakalıdır ama benim çıkış noktam o tür yayınlar değildi. Biliyorum ki bizler algılayıcılarız ve bunun beş duyu ile yapıldığını söylediler bize okullarda. Sonra bi d…Devamını Gör

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Bilim öyle bir noktaya geliyor ki algılamak için kör,sağır ve sakat olsanız dahi çalışan bir beyin yetecek…

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü çalışan beyin diyorsunuz ama bilim henüz beynin neden tüm kapasiteyle işlevsel olmadığını bulabilmiş değil.yüzde onlara kadar bile çıkaramadığımız bir orandan bahsediyoruz.

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Simyayı bilim yeni inceliyor bilidiğim kadarı ile…

  Turan Erdal Duyu organi mi? Bütün deri organim (dokunmak degil) bir duyu organidir. Müzik dinlerken müzigin basini vücudunuzda hisettiginiz mi hic? Veya aniden kollarinizdaki killarin diken gibi olmasini gördünüz mü?

  Sibel Atasoy Doğru… Deriyle ilgili bi şey vardı hani hatırlarsın, ramashandran dı galiba söyleyen. Deri bizi sonsuzluktan ayıran organımızmış, o olmadığında biz ayrı bir ben hissedemiyormuşuz. Büyük oranda deri kaybı yaşayanlarda yapılan incelemeleri anlatmıştı.

  Turan Erdal Deri bizi sonsuzluktan ayiriyor, evet. Derimiz disarisi ile bizim sinirimizi belirliyor. Derimiz bir nevi bizi yok olmaktan da koruyor. BEN dedigimiz zaman cogunlukla derimiz ile sinirlanmis vücudumuzdan bahsederiz. Bu fiziksel sinirimiz. Zihinsel sinirimiz vücut sinirimizi asmak olmalidir.

  Sibel Atasoy enerji bedenimizin de bi yumurtayla sınırlı olduğunu söylüyor CC. Yani her iki bedenimiz de kendimizi ayrı bir ben hissedebilmek için tasarlanmış. Yani ben’den kurtulayım diye çok istekli biri olursa bir deri traşı olayı kökten halleder. Her şey sen olursun 🙂 Örneğin kızılderililerin baş derilerini sıyırdıkları insanlardan hayyatta kalan vardıysa, ne olmuşlardır diyebi araştırma ya da western filmi var mı?

  Turan Erdal Deri siyirmadan da hersey ile birlesme imkani olmali :-))) Aslinda kizilderelilere mal edilen bu tras olayi beyazlar tarafindan yapilmis. Senin söyledigin bir film veya arastirma bilmiyorum…

  Sibel Atasoy Herhalde vardır, bunu özendirmeye çalışmıyoruz burada 🙂 Bu arada ben saç tellerimizin anten olduğundan eminim. Bir de parmak uçlarımızın gördüğünden de eminim, bi yerde söylemiştim hatta. bu durumda agnia yani üçüncü gözü de sayarsak 13 gözümüz var halihazırda.

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü ‎(Çocuk 4 yaşında) Anne: Sen nereden biliyorsun bunu? Çocuk: Benim antenlerim var. (defalarca yaşanmıştır)
 • Sibel Atasoy Derideki gözenekler ise bi alem. Onların da içerden dışarıya ileti organları olduğunu sanıyorum hatta biliyorum. Acaip şeyler
 • Denge ile ilgili yani eksikliği durumunda neler olduğunuda yazmışlar

  Sibel Atasoy biri iç kulak dengeyi sağlayan, buna duyu organı denir mi bilemiyorum, diğeri neydi
  Murat Çağlıyan Evet 7 duyu organı var .. o bilineneler dışında 2 tane daha var birisi
  Kinestetik/hareket Duyu Organı;
  diğeri ise Vestibuler Duyu Organı ;
 • Murat Çağlıyan Aslında bunlar tüm sinir sistemi ve bedeni duyu organı olarak kabul ediyorlar. Bazı insanlar varmış vücutlarını kaybeden; bu duyuların eksikliğinden oluyormuş.

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü patanjali bahsederdi şimdi aklıma gelmedi…5 duyu dışındaki duyu organlarından

  Uzuvlarımızın birbirleriyle uyumunu, Hareketlerimizin hızını ve yönünü, kuvvetimizin dozunu Kinestetik Duyu ile algılarız. Kinestetik Duyu Taktil ve Vastibular duyusuyla beraber gelişir ve vücut şeklimizi yönlendirir. Vücudumuzun yapısını, sınırlarını, konumunu ve Organlarımız arasındaki ilişkileri ve organlarımızın hareketini Kinestetik Duyu ile organize eder.

  Sibel Atasoy Ne diyordu Patanjali?
 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü ‎5 duyunun dışında sanırım tam hatırlayamadım 5 duyu daha var ..

  Sibel Atasoy benim teklif ettiklerim organlara pek yorum gelmedi 🙂 Daha ileri gitmeyeyim o halde şimdilik :)))

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü bir arkadaşım anlatmıştı.yıllar önce amerika da bir okulda ilkokul çocuklarıyla bir çalışma yapmışlar. gözlerinizin vucüdünüzun neresinde olmasını isterdiniz diye. ağırlıklı çıkan sonuç şu olmuş: parmak uçlarımda. nedenine gelince, istediğimiz her yer parmaklarımızı sokar görebilirdik demişler. belki de bu çocukların istekleri kritik kütleyi aşıp bugüne gelmiş olabilir sibelciğim:)

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Eterik beden üzerinde var; içe; fizik bedene ve dışa; astrala sonsuz ileti yapıyor. Çakralarla bağlantılı ve fizik bedendeki bütün organları duyu ogranı gibi gelişmiş olarak düşleyebilirsiniz; henüz kullanmıyorsanız bile:) Bunu yazan tosun:)

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir